Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Sinhronizovani Crtani Filmovi

8 replies to this topic

kajnecaki

kajnecaki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 1 thanks

Pozdrav, mozda banalno pitanje ali... Naime, skinem film kome u opisu pise da je sinhronizovan, a po pustanju vidim da je na engleskom, cak i sa engleskim titlom, sto je moglo da se uradi i torentom, ali mi je zbog klinaca vazna sinhronizacija. Jel sam ja nesto pogresno uradio ili? Konkretno, u pitanju je film Ledeno Doba 5. Hvala

Thanked by 1 Member:
mikace

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18,634 posts
  • 279422 thanks
  • Locationscrls

Postoje crtani filmovi koji sadrze dual ili vise sinhronizacija. Na primer englesku, srpsku i hrvatsku. Treba da u svom video plejeru u audio podesavanjima izaberes stream sa sinhronizacijom koju zelis.Ujedno molba za ripere koji ostavljaju engleski audio, postarajte se da engleski ne bude default, odnosno prvi po redu. Dosta ljudi pojma nema kako izabrati stream, ovo je otprilike pedeseti put da odgovaram na ovo pitanje.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 3 Members:
despotovo , volter , kajnecaki

kajnecaki

kajnecaki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 1 thanks

Hvala na brzini i izdvojenom vremenu

Belina baka

Belina baka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 2 thanks

Postoje crtani filmovi koji sadrze dual ili vise sinhronizacija. Na primer englesku, srpsku i hrvatsku. Treba da u svom video plejeru u audio podesavanjima izaberes stream sa sinhronizacijom koju zelis.Ujedno molba za ripere koji ostavljaju engleski audio, postarajte se da engleski ne bude default, odnosno prvi po redu. Dosta ljudi pojma nema kako izabrati stream, ovo je otprilike pedeseti put da odgovaram na ovo pitanje.

Hvala na strpljenju! Moj problem je malo drukčiji. Nije u pitanju player. Kupila sam unukici tablet, pa ga punim sinhronizovanim crtanim filmovima koje nalazim ovde (najbolji forum!).

Problem je u vezi sa višestrukim prevodom - koristim MKVToolNix da izaberem željeni jezik i modifikovani fajl prebacim na tablet. Ako izaberem srpski ne mogu da uklonim engleski, uvek se cuje u pozadini. Ako izaberem hrvatski, nema engleskog u pozadini, što je sasvim u redu ako je u pitanju ENG-SRP-HRV. Medjutim, kad je u pitanju ENG-SRP, izbor SRP ostavlja engleski u pozadini.

Da li postoji neki drugi multiplexer koji bi uspeo da izbriše engleski stream, ili je problem u originalnom muxu? Ima li rešenja?

ParnY

ParnY

Bronze Member

• Administrator
  • 1,633 posts
  • 17687 thanks

možete li mi poslat link do teme i crtić koji ste preuzeli, a koji vam uzrokuje taj problem ?

inače u mkvtoolnix se audio track odznači micanjem kvačice s njega, a onaj kojeg želite, kliknete na njega i s desne strane na default track stavite "yes" kao i na forced track polje ispod ako samo označavanje default audio tracka ne pomogne, ali kažem svi drugi audio track moraju biti onemogućeni, samo onaj koji želite ostavite kvačicu na njemu i stavite yes tako da je default audio track.

još jedna metoda ovisno o tabletu ako se radi o android os-u na njemu, probajte VLC for Android player koliko znam iz njega možete birati audio track manualno, sigurno postoje i drugi playeri s istim funkcijama.

>>> SeedBox & RDP slots | 350GB (SB) / 400GB (RDP) HDD | 1Gbps | Unmetered | 8€ (SB) / 10€ (RDP) per month <<<

Belina baka

Belina baka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 2 thanks

Hvala na odgovoru!

Poslacu link kad napravim 5 postova... samo 2 imam za sada.

Upravo sam radila kao sto ste savetovali.

(screen capture: 

Please Login or Register to see this Hidden Content

)

Tablet je ASUS ZenPad 8.0 (Android). Izvrstan je! Mozda ka kupim i za sebe :)

Sad cu da probam da nadjem VLC for Android player pa da vidim da li resava problem.

Belina baka

Belina baka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 2 thanks

Nazalost, ne resava problem. Imam sva tri audio streama izlistana. Kad izaberem samo engleski, cujem samo engleski; kad izaberem samo hrvatski, cujem samo hrvatski; kad izaberem srpski, cujem srpski i engleski.

Ima nekoliko takvih crtaca. U nekima je engleski malo tisi, pa moze da se slusa srpski sa engleskom pozadimon. Madjutim, ima nekih u kojima je intenzitet zvuka isti za engleski i srpski, pa tu moram da pustim str, kako bih ja videla sta se prica, pa da prenesem unukici.

Izgleda da je ipak problem u u muxed fajlu.

Hvala na trudu!

Moram samo da dodam da sam presrecna sto sam nasla ovaj forum bas kada su mojoj unukici bili potrebni crtaci (prva serija je bila U nocnoj basti :) ). Sada ima 3.5 godine i stasala je za malo zrelije filmove!

Hvala balkandownloads-u sto postoji!

ParnY

ParnY

Bronze Member

• Administrator
  • 1,633 posts
  • 17687 thanks

zato sam vas i pitao za link do crtića pa da osobno pogledam, jer moguće da vi radite sve kako i treba, ali problem je u samom audio tracku, tj, možda i originalna sinkronizacija je tako napravjena, utišan eng audio i onda prevode na srpski, znam kao klinac da sam takve stvari viđao odnosno čuo kod sinkronizacije crtića, ali kod novih naslova i danas mislim da više ne prakticiraju takvu vrstu sinkronizacija, ali tko zna :)

>>> SeedBox & RDP slots | 350GB (SB) / 400GB (RDP) HDD | 1Gbps | Unmetered | 8€ (SB) / 10€ (RDP) per month <<<

Belina baka

Belina baka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 2 thanks

Hvala ParnY! Sad mi je jasno. Ima ih nekoliko, pa nije strasno.

Znaci, pomoci nema!

Kad ste vi gledali takve crtice, gledace ih i moja unukica :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users