Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Poezija

202 replies to this topic

drdm

drdm

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • 581 thanks
ŽENA

Žena je dobro najveće u ljudi, 
(ludost je reći da to nije tako)
ona nam daje život, dobro svako, 
ona nam često smrt i otrov nudi. 

Mirno se nebo u oku joj budi, 
a mnogo puta paklu je jednako;
svijet vrijednost njenu uočava lako, 
a čovjek pati od podle joj ćudi. 

Ona krv daje, život nam podari, 
i Bog ne stvori od nje luđe stvari:
sad anđeo je, sad gora od zmije. 

Voli pa mrzi, miluje pa mrvi, 
i žena, to je ko puštanje krvi
što katkad spasi, a katkad ubije.

Félix Lope de Vega y Carpio (1562 - 1635)

Thanked by 2 Members:
boden , markocim

meliha87

meliha87

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • 585 thanks
PALINUR IZ MEKSIKA (FRAGMENT) Ona i ja vodili smo ljubav svakodnevno. Drugim riječima, ponedjeljkom, utorkom i srijedom vodili smo ljubav nepromjenjivo... Četvrtkom, petkom i subotom vodili smo ljubav jednako... Na kraju, nedjeljom vodili smo ljubav vjerno Vodili smo ljubav milosrdno. Vodili smo ljubav namjerno. Vodili smo ljubav spontano. Vodili smo ljubav zbog kompatibilnosti karaktera, naravno, molit ću lijepo, telefonom, isprva i najzad. da ne bismo prestali i za svaki slučaj, kao prva i kao krajnja mogućnost. Vodili smo ljubav osmozom i simbiozom: I to smo zvali znanstvenim vođenjem ljubavi. Ali također sam ja vodio ljubav s njom i ona sa mnom: odnosno, uzajamno. A kada bi ona ostala na pola orgazma, a ja s udom pretvorenim u mlitavi mišić, nisam je mogao ispuniti, onda smo vodili ljubav iz sažaljenja. Što nema nikakve veze s onim slučajevima kada sam ja mislio da neću moći, a nisam mogao, i ona je mislila da neće osjećati, a nije osjećala, ili smo pak bili tako umorni i toliko zabrinuti da ni jedno od nas nije postiglo orgazam. Onda smo govorili da smo vodili ljubav otprilike. Ili je Estefaniji došlo da se sjeti vjeverica koje joj je stric Esteban donio iz Wisconsina koje su kružile kao lude u svojim kavezima koji su smrdjeli na kreozof, a ja sam se pak sjećao dnevnog boravka kuće svojeg djeda i bake, njihovim stolcima Thonet i ružičastim posudama za cvijeće, čekajući da otkuca četiri poslijepodne... tako smo vodili ljubav nostalgično, svršavajući u potrazi za starim uspomenama. Puno puta vodili smo ljubav protiv prirode, u korist prirode, ignorirajući prirodu. Ili noću s upaljenim svjetlom, ili danju sa zatvorenim očima. Ili s čistim tijelima i prljavom savjesti. Ili obratno. Zadovoljni, sretni, puni bola, ogorčeni. S grižnjom savjesti i bez smisla. Pospani i promrzli. I kada smo bili svjesni besmislenosti života, i da ćemo jednog dana zaboraviti jedno drugo, onda smo vodili ljubav uzalud. Na zavist svojih prijatelja i neprijatelja, vodili smo ljubav neograničeno, maestralno, legendarno. U cast svojih roditelja vodili smo ljubav moralno. Na sablazan društva vodili smo ljubav ilegalno. Na veselje psihijatara vodili smo ljubav simptomatski. 20 Vodili smo ljubav fizički, s nogu i pjevajući, klečeći i moleći, ležeći i sanjajući. Ali prije svega, te jednostavno što sam ja tako htio. A i ona, vodili smo ljubav... LJUBAV U PARU dobrovoljno Fernando del Paso 21

Thanked by 3 Members:
markocim , drdm , boden

drdm

drdm

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • 581 thanks
Božanski lik

Okrutnost ima ljudsko srce
a ljubomora ljudsko lice