Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Pitanje - Reklame na BalkanDownload (preusmjeravanje)

11 replies to this topic

donvuk

donvuk

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 93 posts
  • 2584 thanks

Možda je u pitanju problem u mom browseru - Google Chrome - a možda i ne, pa zato postavljam pitanje.

Bukvalno na svaki drugi klik na sajtu BD otvara mi se drugi prozor sa reklamnim sadržajem.

(klikom na bilo kakav link - za post, download, čak i kad kliknem na prazan prostor)

Ranije mi se više puta dešavalo da mi je browser zaražen, ali naučio sam kako da riješim te probleme.

Ali ovo ne mogu nikako. Instalirao sam 2 ekstenzije za blokiranje reklama, izbrisao svaku sumnjivu ekstenziju koja nije prikazana u Chromu,

nego se nalazi u folderu: C:\Users\(korisničko ime)\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

Resetovao podešavanja u Google Chrom-u, ali na BD mi se ovo i dalje dešava.

Znači, imaju li i drugi sličan problem, da li BD ima takve reklame? 

Ako nemaš stav, odmati ga stave.

Thanked by 2 Members:
n00b masster , Uki

Uki

Uki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 36 posts
  • 1200 thanks
  • LocationBeograd

Isti probelem imam i ja. uBlock Origin rešava stvar delimično.

Skini taj blocker u svakom slučaju jer je jedan od boljih. Nadam

se da će se naći neko ko će detaljnije da objasni u čemu je stvar...

Edited by Uki, 07 January 2017 - 17:42.

"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac.

Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."

...Zato valja slediti ono što je zajedničko. Ali iako je logos zajednički većina

živi tako kao da svako ima svoju vlastitu pamet.  Fr. 2.  ~Heraklit "Mračni"

Infamous2K

Infamous2K

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 876 posts
  • 40915 thanks
  • LocationDarkness

Please Login or Register to see this Hidden Content

Odgovor na Vase pitanje imate delimicno u ovoj temi

Ja licno kao donator nemam te popupove , to jest ne iskacu mi , pretpostavljam da je tako podeseno svim clanovima koji doniraju da im ne iskacu ali nisam siguran

Mrtav link / linkovi ?

Posaljite mi privatnu poruku .

SAMO I JEDINO KADA NEMA NIJEDAN AKTIVAN LINK , NE SALJITE MI PORUKU AKO POSTOJI AKTIVAN LINK

ZABRANJENO KOPIRANJE MOJIH LINKOVA , SAV MOJ UPLOAD JE NAMENJEN EKSKLUZIVNO I JEDINO ZA BALKANDOWNLOAD !!!!!!!!!!

Donirajte i pomozite rad foruma

http://www.balkandownload.org/topic/29100-otvorene-donacije/

Kako skidati fajlove sa hostera na koje ja upladujem  ?

http://www.balkandownload.org/topic/43145-kako-skinuti-fajl-sa-hostera/#entry268277

Kako skidati fajlove sa BalkanDownload-a ?

http://www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu?

http://www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Podrzite moj rad , kupite premium racun preko mog affiliate linka 

http://pastebin.com/BDs20jHh

Thanked by 1 Member:
siljo

ParnY

ParnY

Bronze Member

• Administrator
  • 1,615 posts
  • 15543 thanks

Nije problem u vašem browseru, nije ni u tome da imate virusa, trojanaca i sl. (valjda nemate, potrudite se da ih nemate :D ), nadam se da kužite da vođenje foruma traži određena novčana sredstva (koja nisu baš mala), zbog raznih razloga, od plaćanja servera, od zaštite zbog stalnih napada, nabavke sadržaja kojeg vi za free dobijete od nas, itd. , na žalost nitko od nas nije netko s "dubokim džepovima" pa izdvajanje tih sredstava na naše ionako tanke budžete je velik udar, kojeg na žalost ne možemo priuštiti, postoje donacije forumu ali od njih isto nula bodova jer one bi trebale biti konstantne da se pokrivaju mjesečni troškovi, npr. više ljudi s manjim donacijama i sl., ali šta je tu je, nitko ne traži od vas da donirate, ali i osobno mi je jasno, nema se para :( , zato jedini oblik kako mi možemo namiriti te potrebe da bi forum mogao raditi jeste putem takvih reklama, jednostavno tako to mora, da iz donacija, od nekih sponzora ili ne znam koga dobijemo ta sredstva, tih dosadnih reklama ne bi bilo, ovako na žalost moramo to imati, ovo sad je stvarno puno i tako neće biti ubuduće, možda 10 reklama unutar 24h jedna po stranici, kad se skupe sredstva za aktualni mjesec gase se reklame, također za one koji si mogu priuštiti donirat, oni te reklame nemaju, nemojte krivo shvatit nije to "blackmail" ako već možete donirat, hvala vam što podržavate forum, zauzvrat mi vam uklonimo reklame i pomažemo na načine na koje možemo, ostali koji ne mogu donirat, pomažu nama na način da "istrpe" par reklama, volio bih i ja da ih nema, ali jbg.

Uglavnom potrudit ćemo se da ih bude što manje, sve sugestije u vezi tog slobodno pišite, ako imate kakvu dobru ideju po tom pitanju, rado bih pročitali što mislite, hvala.

>>> SeedBox & RDP slots | 350GB (SB) / 400GB (RDP) HDD | 1Gbps | Unmetered | 8€ (SB) / 10€ (RDP) per month <<<

Thanked by 4 Members:
Nyks , siljo , Infamous2K , Uki

Uki

Uki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 36 posts
  • 1200 thanks
  • LocationBeograd

Sve je jasno. Ko zna, njemu reklame neće ni biti problem.

Sve najbolje. :)  ;)

"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac.

Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."

...Zato valja slediti ono što je zajedničko. Ali iako je logos zajednički većina

živi tako kao da svako ima svoju vlastitu pamet.  Fr. 2.  ~Heraklit "Mračni"

donvuk

donvuk

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 93 posts
  • 2584 thanks

Razumije se da su reklame potrebne za finansiranje sajta, nemam ništa protiv toga.

Važno je da mi Chrom nije zaražen, da ne moram opet muku mučiti sa malwerom, adwerom, ili šta god da je. :)

Hvala na odgovorima  :yes:

Edited by donvuk, 07 January 2017 - 22:33.

Ako nemaš stav, odmati ga stave.

OW9

OW9

Newbie

• Members
  • Pip
  • 49 posts
  • 613 thanks

Meni samo smeta što su sad počele da iskaču neke "sekskontakt" i slične reklame... ranije mi se čini da su u pitanju bile pristojne gluposti. :) Jasno mi je da se sajt mora finansirati, al' ne mora baš iz takvih izvora... ;)

Ako je u nekom mom postu mrtav link ili postoji neki drugi problem, pošaljite mi PP i brzo ću sve srediti! :)

"The criminal is the creative artist; the detective only the critic." ;)

Nyks

Nyks

Advanced Member

• Sponsor
  • PipPipPip
  • 969 posts
  • 579 thanks
  • LocationThe land of ice and snow

Obojena sam donatorski, donirala sam ranije sto ne znaci da necu nastaviti sa tim i u buduce ali nikada to ne bih uradila da bih imala neku vecu privilegiju od ostalih clanova...

Od onoga momenta kad u prazno polje kliknem da upisem nick do momenta kad se odjavljujem sa BD-a iskakanje ne prestaje. Cak i onda kad samo pokusavam da scrollam ali ja sam iskljucila i AdBlock i toliko se navikla na iskakanja da bi mi bilo cudno da to nestane.  :D  

Pa zaista sa obzirom da ne cinimo nista drugo tek se logujemo i skidamo sve novo sta pozelimo (i kad nema na forumu potrude se i mi dobijemo) mislim da iskakanja nisu bas nista kako bi moglo da bude i ne bi trebali na to ni paznju da obracamo a kamoli sa vremena na vrijeme postavljamo to jedno te isto pitanje  ;) Zar nije najvaznije da ovaj forum imamo?!

Poz i sve naj naj...   :wub:

neke "sekskontakt" i slicne reklame...  :o  pfff mora da sam ih propustila, bas steta.. da ne iskacu u neko odredeno doba dana?   :rofl:   :lol:

Strength isn't about how much you can handle before you break, it´s about how much you can handle after you break!

Thanked by 4 Members:
markocim , siljo , Dex® , Mmelita

kosingas

kosingas

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • 317 thanks
  • LocationAtlantida

Meni iskače 

prazna strana, Da mi je znati koga ona reklamira...? Ne bunim se, samo sam radoznao.

Никад не спавај с неким луђим од себе!

ParnY

ParnY

Bronze Member

• Administrator
  • 1,615 posts
  • 15543 thanks

"sekskontakt" i slične reklame

neće ih više biti, sry

Meni iskače 

prazna strana, Da mi je znati koga ona reklamira...?

tko plati za traffic iz Srbije vama se servira reklama.

Trenutno se rade neka testiranja s raznim ad mrežama, ali po svemu sudeći vratit ćemo se staroj firmi, jer ostali imaju "smeće" od reklama, xxx sadržaj i svakakve gluposti, to nećemo tolerirat.

Isprike svima što ste 24h bili izloženi stvarno napasnim reklamama koje su smeće sa sadržajem (ma sve su ali ove posebno), tu firmu smo prekrižili i njihovim uslugama smo rekli "noup"

>>> SeedBox & RDP slots | 350GB (SB) / 400GB (RDP) HDD | 1Gbps | Unmetered | 8€ (SB) / 10€ (RDP) per month <<<

Thanked by 2 Members:
siljo , OW9

n00b masster

n00b masster

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 339 posts
  • 5705 thanks
  • Locationn00bia

Bukvalno na svaki drugi klik na sajtu BD otvara mi se drugi prozor sa reklamnim sadržajem.
(klikom na bilo kakav link - za post, download, čak i kad kliknem na prazan prostor)

Ja ovakve reklame u poslednje vreme viđam na gomili download sajtova, pa čak i na nekim "običnim" sajtovima. Izuzetno smara.
n00b is the masster!

Thanked by 1 Member:
siljo

ParnY

ParnY

Bronze Member

• Administrator
  • 1,615 posts
  • 15543 thanks

Ja ovakve reklame u poslednje vreme viđam na gomili download sajtova, pa čak i na nekim "običnim" sajtovima. Izuzetno smara.

Ma to ti je zato jer mi iz HR, SR, BiH dobijamo najveće smeće od reklama, a najmanju zaradu daju sajtovim kome te zemlje čine većinu prometa, neki pakistanci, vijetnamci, indijci, kurci-palci ... dobiju veću zaradu nego balkanske zemlje.

Neki drugi sajtovi i imaju neku zaradu ako im promet dolazi iz US, UK, CA, i sl. zato i imaju takav oblik reklama kod sebe, kažem iskreno da mogu plaćati troškove za rad foruma, platio bi ja osobno i ne bi bilo nikakvih reklama, ali em nemam posao, ako i imam to su sezonski poslovi sa sranje plaćom, a ove napasne reklame plaćaju tako slabo za balkanske zemlje da na knap pokrijemo troškove, zato i radimo testiranja jer tražimo neku mrežu koja će platiti više, ali po svemu sudeći mi tu na balkanu ne vrijedimo kurca ni za reklame :D pa nas pokradaju, šalju smeće u reklamama, itd.

Thanked by 2 Members:
Buddha , siljo

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users