Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Samuel Beckett

2 replies to this topic

zuls

zuls

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • 23718 thanks

Samuel Beckett

Čekajući Godoa

YFCJAzb.jpg?1

Čuveni irski književnik i dramaturg, Samjuel Beket je između 1948. i 1949. godine napisao svoje možda najvažnije, ali sigurno najpoznatije delo, dramu apsurda Čekajući Godoa. Ova drama je prvi put izvedena 1953. godine u pozorištu de Babylone u Parizu. Iako veoma gledana, drama je izazvala protivurečne kritike. Brojne psihološke i sociološke interpretacije sadržaja ove drame, naglašavaju posebno Beketovo razobličavanje ''harmonije besmislenog života''.

pdf, epub, azw3

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Edited by zuls, 01 June 2018 - 21:46.

Thanked by 574 Members:

dusanx

dusanx

Newbie

• Members
  • Pip
  • 44 posts
  • 1913 thanks

Samjuel Beket - Moloa

Moloa_s.jpg

Moloa je novela Samjuela Beketa napisana na francuskom jeziku. Njeno prvo izdanje objavila je 1951. godine izdavačka kuća Les Éditions de Minuit. Kao i ostale dve knjige iz Beketove "Trilogije" (Maloun umire i Nemušto), napisana je u Parizu, u periodu između 1946. i 1950. godine. Za "Trilogiju" se smatra da spada među najznačajnija književna dela XX veka, kao i da je najvažnije ne-dramsko delo u Beketovom opusu.

Moloa bi mogao izgledati ne samo kao roman odsustva - pozivajući nas da vidimo u svetu prezninu koja otkriva neko prisustvo izvan sebe - nego i kao drama života neiskorenjivog iz nemogućeg ništavila. Reč koja poriče zlo življenja ne može da ga izbriše: agonija Moloa traje večito u svima nama.

Format: epub
Veličina: 1,6 MB

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

NAPOMENE:

Ovo je moja prva e-knjiga, pa se unapred izvinjavam za eventualne greške i propuste. Rađena je u velikoj meri manuelno - skenirao sam je, provukao kroz FineReader 12, potom ispravljao greške u Wordu, te napravio xhtml i ostale e-pub fajlove u tekst editoru. Fajl je proveren u EPUB validatoru, koji nije pronašao greške. Ipak, ne posedujem standalone čitače tipa Kindle, pa nisam mogao da proverim da li funkcioniše na njima. Ukoliko bude problema, molim da mi javite, pa ću ispraviti.

Ispravke OCR-ovanog teksta rađene su tako da bude kao u originalu, što je možda na par mesta i povuklo neku izvornu grešku. Ipak, treba imati u vidu da sam prevod pokatkad zvuči anahrono, jer je reč o izdanju iz 1959. godine. Formatiranje (italik i navodnici) je zadržano kao u originalu.

Napravio sam samo epub, ne planiram druge formate, osim, možda PDF verzije koja će zadržati originalnu paginaciju. Ipak, nemojte me oko toga držati za reč, možda i ne uradim to.

Edited by dusanx, 31 May 2018 - 18:35.

Thanked by 282 Members:

boden

boden

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 4,630 posts
  • 126355 thanks

Ovo je moja prva e-knjiga, pa se unapred izvinjavam za eventualne greške i propuste.

Malo ću prekršiti pravila pa zaspamati temu ali mislim da si zaslužio pohvalu za ovaj rad. Ako ti je ovo prvi epub.... :clapping:

Nec temere nec timide

Thanked by 31 Members:
Milos Pekicc , farukdesa , mumin , EKO , Simitzu , zarkodr , Atlanta , mbScorpio , s3ptease , bcucuz , kameron1947 , slabun69 , milorad1 , ultimaV , MH000 , sekacar , Yersinia , Mirica , drnele , gerasimrohan , nreload , Ke Ke , Cyrano , dexdex , Elbook , valance , Prebond , jocamx , dusanx , Disco Ninja , hladno_pivo

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users