Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Skenovi i knjige za obradu

583 replies to this topic

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,032 posts
  • 332894 thanks
  • Locationnisam ja odavde
Ova je tema namijenjena postavljanju skenova i knjiga koje je potrebno dalje obraditi. Znači, ako imate neku knjigu koju biste poželjeli dijeliti sa drugima  i imate mogućnost skenirati je, a ne možete je dalje obraditi, ovo je tema za vas.  Ako nemate sken i knjiga nije baš predebela, možete je i uslikati fotoaparatom. Nećete vjerovati kako dobre knjige se mogu napraviti od toga.   ;)
Možete postaviti i neke knjige koje su već napravljene i kruže netom, ali su pune grešaka i potrebna im je dorada. Međutim, morate znati, da je za ispravljanje takvih knjiga potrebna obično i knjiga u papirnom obliku, jer najčešće u takvim knjigama nedostaju stranice ili su pak čitave rečenice ili paragrafi nečitljivi.

Ovdje pozivamo i one zainteresirane za obradu ovakvih knjiga da se jave i preuzmu njihovu dalju doradu.

Važno!

U ovoj temi linkovi se ne prijavljuju. Proverite postoji li već sređena verzija knjige na forumu ili pošaljite PP autoru posta!

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 5 Members:
Natasa7777777 , midhadz , mirjana20 , Adnan1993 , nesa962

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Chris Ryan - Nulta opcija

0201052-b.jpg

Geordi Sharp je pripadnik posebnih jedinica SAS-a i vraća se kući s obavljenog zadatka. Vrata kuće su otvorena, a njegov četverogodišnji sin i djevojka koja se brinula o njemu su nestali. Javljaju se otmičari i u zamjenu za taoce traže da se pusti iz zatvora poznati IRA-in pripadnik. No, razmjena ne teče baš po planu...

Nesređeni DOC

POSTAVLJENO:  

Please Login or Register to see this Hidden Content

Thanked by 23 Members:
Natasa7777777 , stribag , Psiho Babe , DavidBrkic , snesko15 , Vesna71 , midhadz , Artist6 , ina 1955 , sortam , dzemal69 , trnkan , Nataly65 , tinah944 , draganmiletic , vanja 1731 , zagortnt , kashoo , alkar , Ahab Pikvik , lilija , itisaj , radulka

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,032 posts
  • 332894 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Objava broja 49 (The Crying of Lot 49) je vjerovatno najpoznatiji i najpristupačniji romana Tomasa Pinčona. Knjigu sam skenirao prije nekoliko godina i okačio je net, pa je neko možda i preuzeo ovu sirovu PDF verziju. Inače, sve je čitko i ništa ne nedostaje, ali bilo bi sjajno da je neko dovede do pravog e-book kvaliteta.

Preuzeto ali zbog gomile posla ne znam kad če biti urađeno.  Ako je neko spreman da pomogne mogu ja napraviti doc ili epub i proslijediti na finalnu obradu.  :)

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 3 Members:
Natasa7777777 , kashoo , SoloZabal

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 16698 thanks

Preuzeto ali zbog gomile posla ne znam kad če biti urađeno.  Ako je neko spreman da pomogne mogu ja napraviti doc ili epub i proslijediti na finalnu obradu.   :)

I ja sam je skinula jer sam imala zelju da je uradim ali i ja mnogo knjiga a malo vremena. Ako se niko ne javi uradicemo ti i ja voltere :)

Edited by Miss Smila, 17 June 2013 - 12:38.

MRTVE LINKOVE PRIJAVITI NA DUGME REPORT

Thanked by 4 Members:
Natasa7777777 , mariov1978 , kashoo , itisaj

jaske

jaske

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • 10654 thanks

Stiven Hoking - Na plecima divova

Format: sken - pdf

File size: 260.6 MB

Pozdrav.

Napomena, hvale strane 113-128. Ako neko ima dobro bi bilo da ih skenira pa da postavimo kompletnu knjigu.

Thanked by 6 Members:
Natasa7777777 , nenazr , epiapi , Svenevazno , GOOOYA , knele70

jaske

jaske

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • 10654 thanks

Miodrag Lekić - Sumrak Faraona

naslov_zpsd1e53655.jpg

format : pdf - sredjeni sken 

File size: 48.8 MB

Pozdrav

Thanked by 2 Members:
Natasa7777777 , strelistanac

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65611 thanks
  • LocationOut there

Objava broja 49 (The Crying of Lot 49) je vjerovatno najpoznatiji i najpristupačniji romana Tomasa Pinčona. Knjigu sam skenirao prije nekoliko godina i okačio je net, pa je neko možda i preuzeo ovu sirovu PDF verziju. Inače, sve je čitko i ništa ne nedostaje, ali bilo bi sjajno da je neko dovede do pravog e-book kvaliteta.

Preuzeto ali zbog gomile posla ne znam kad če biti urađeno.  Ako je neko spreman da pomogne mogu ja napraviti doc ili epub i proslijediti na finalnu obradu.   :)

I ja sam je skinula jer sam imala zelju da je uradim ali i ja mnogo knjiga a malo vremena. Ako se niko ne javi uradicemo ti i ja voltere :)

___________________________________________________________________________________________________

Evo ja sam malo gledao, a prilikom gledanja sam je konvertovao u doc. Nema grešaka u OCR, tako da mogu da je sredim.ako niste pri kraju, obećavam subotu kao krajnji rok, a možda i ranije. Verujem da može biti nekih RN (umesto malo M) ,  ili H (h umesto LI). jako je teško sve proveriti. Ako još neko hoće mogu da podelim na 2/3/4 dela pa da pošaljem doc.

Hteo sam i onog Chris Rayana, ali ima puno grešaka u ocr. vrlo komplikovano bez originala ili scana. ako ima ovakav scan, kao objava broja 49, bilo bi dobro, da probam ponovo da OCR-ujem.

Edited by forster, 19 June 2013 - 20:10.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 8 Members:
Natasa7777777 , sarplaninac , GOOOYA , rokvermont , midhadz , anjamemedova , itisaj , gvujke

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 16698 thanks

___________________________________________________________________________________________________
Evo ja sam malo gledao, a prilikom gledanja sam je konvertovao u doc. Nema grešaka u OCR, tako da mogu da je sredim.ako niste pri kraju, obećavam subotu kao krajnji rok, a možda i ranije. Verujem da može biti nekih RN (umesto malo M) ,  ili H (h umesto LI). jako je teško sve proveriti. Ako još neko hoće mogu da podelim na 2/3/4 dela pa da pošaljem doc.

Samo napred ja bih pomogla ali nema sanse u narednih nekoliko dana, ne znam da li je volter radio. Greske je sve skoro nemoguce uociti ja to uglavnom radim u ABBYY-ju jer mrzim wordov spell check. Ispravicemo tokom citanja :)

Edited by Miss Smila, 19 June 2013 - 20:17.

MRTVE LINKOVE PRIJAVITI NA DUGME REPORT

Thanked by 5 Members:
Natasa7777777 , marchello , midhadz , anjamemedova , MinniMouse

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,387 posts
  • 65611 thanks
  • LocationOut there

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 5 Members:
Natasa7777777 , sarplaninac , midhadz , Bale , boohoo666

bigboss

bigboss

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 86 posts
  • 731 thanks

ako neko moze ovaj solidan sken da ocruje i da obradi da lici na normalnu knjigu, mozete da podelite u vise delova, rok kad stize knjiga je totalno nebitan, znaci natenane radite

Najveća tajna knjiga koja će promeniti svet - David Icke

Edited by Miss Smila, 24 July 2013 - 18:17.
Ubacen naslov knjige i autor

Thanked by 5 Members:
mostar1970 , mrboki , midhadz , vrleks , strelistanac

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,088 posts
  • 54096 thanks

budjenje_nemani-dzejms_s_a_kori_v.jpg

Dobro došli u budućnost. Čovečanstvo je kolonizovalo Sunčev sistem – Mars, Mesec, Pojas asteroida i prostranstva iza njega – ali zvezde su nam i dalje izvan domašaja.

Džim Holden je izvršni oficir na tegljaču leda koji leti od prstenova Saturna do rudarskih stanica u Pojasu. Kada on i njegova posada nabasaju na olupinu svemirskog broda Skopuli, shvate da su otkrili tajnu koju nisu ni najmanje želeli da saznaju. To je tajna zbog koje je neko spreman da ubija – i to u razmerama koje su za Džima i njegovu posadu nepojmljive. Sistemu preti rat ukoliko Holden ne uspe da otkrije ko je ostavio Skopuli, i zbog čega.

Detektiv Miler traga za nestalom devojkom. To je tek jedna devojka među milijardama koliko ih živi u sistemu, ali njeni roditelji imaju dovoljno novca da pokrenu istragu. Kada ga trag dovede do Skopulija i simpatizera pobunjenika Holdena, on shvata da bi ta devojka mogla biti ključ svega.

Holden i Miler moraju da manevrišu između vlade Zemlje, revolucionara sa Spoljnih planeta, tajnih korporacija i pretnje koja nije u potpunosti ljudska, a svi izgledi su protiv njih. Ali napolju, u Pojasu asteroida, pravila su drugačija i posada jednog malenog broda može izmeniti sudbinu univerzuma...

Neman se probudila i otputovala na Volterovu adresu

:wink:

Thanked by 20 Members:
igorbojo , Strail , vonkobac , nikolatesla , davididu , iriminage , GOOOYA , midhadz , anjamemedova , cvilidretar , niki29 , jowo , mr_wax , sinke73 , Cili , kjosip , [email protected] , bongomali , rastaman55 , biba1966

CandyMan

CandyMan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 175 posts
  • 6034 thanks

rodeni_ste_bogati.jpg

"Kada god želimo da poboljšamo produktivnost u našoj kompaniji, mi pozovemo Boba Proctora. Svaki put su rezultati izvanredni. On je u potpunosti odigrao svoju ulogu jer nam je pomogao da postanemo kompanija financijskih usluga sa najbržim rastom u Kanadi."

Bob Proktor je majstor u podučavanju ljudi kako da ostvare sve što žele. Zaradio sam milione dolara slijedeći njegove precizne koncepte i sisteme i znam mnoge druge ljude koji su isto to uradili.

"Bob Proktor je ponovo uspio, ovog puta time što vas, korak po korak, vodi ka iznenađujućem otkriću da uspjeh nije uvijek "posezanje" za nečim sto nemate već za "hvatanjem" dijelova koji su već tu." - Dag Vid, bivši specijalni pomoćnik predsjednika Busha u Bijeloj kući.
PDF/DOC
Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Knjiga nije obrađena. To kao i EPUB verziju ostavljam onima koji to bolje rade od mene.

Edited by Pepe le Tvor, 24 October 2013 - 14:45.

Thanked by 134 Members:

CandyMan

CandyMan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 175 posts
  • 6034 thanks

Predstavka-Mariji-Tereziji-Zaharija-Orfe

PDF/ĆIRILICA

Thanked by 6 Members:
branislav34 , gvujke , Seadmteh , Smoljanac1 , vrleks , jzoran

BBNi

BBNi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • 203 thanks

ako neko moze ovaj solidan sken da ocruje i da obradi da lici na normalnu knjigu, mozete da podelite u vise delova, rok kad stize knjiga je totalno nebitan, znaci natenane radite

Najveća tajna knjiga koja će promeniti svet - David Icke

Evo nesto sam uradio, procitao i ispravio. Ima neka greska u formatiranju ali neznam da je ispravim. Nek neko to pogleda.

Thanked by 6 Members:
mrboki , davididu , midhadz , itisaj , rajko12 , poni

Jokara

Jokara

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 350 posts
  • 8753 thanks

Carla Rose - Naucite Photoshop CS za 24 sata

Knjiga na srpskom jeziku, pdf, 420 strana, 25MB

Ovo je knjiga koju sam lično, davno, mnogo dana skenirao na Canonu Lide 90 koji me još uvek lepo služi. Prvo skeniranje u životu i baš sam se namučio. Nisam hteo da bude sve u pdf jer bi bila mnogo velika, već sam to radio uz pomoć programa Abbyy FineReader gde sam tehnikom ocerovanja obrađivao tekst i slike. Ko je to radio zna koliki je to posao. Moglo je to i bolje da se odradi, ali šta je tu je i mislim, ipak, da je knjiga upotrebljiva. U pitanju je starija verzija Fotošopa, ali ko tek počinje da radi sa njim može mu biti od velike pomoći.

Thanked by 12 Members:
midhadz , Alamo74 , Mirjana202 , toki1607 , Bule 63 , anjamemedova , meara , whenUcome , Giovanni , jzoran , Lillien , kanaparker

otherbds

otherbds

Starting Member

• Prijatelj foruma
  • PipPip
  • 97 posts
  • 9186 thanks

Ima li dobrovoljaca?

let-endzi_sejdz_v.jpg

Jos nisam skenirao ali cu sutra to lako uraditi jer mi je bitno da li obradjivac hoce PDF ili JPEG da bude. Inace ja bi ih ali imam jos puno posla oko Teri Praceta ;)

Edited by otherbds, 22 August 2013 - 13:50.

Thanked by 3 Members:
midhadz , ElmerDavez , anjamemedova

otherbds

otherbds

Starting Member

• Prijatelj foruma
  • PipPip
  • 97 posts
  • 9186 thanks

Ove imam skenirane u PSD spremne za obradu pa ako neko ima raspolozen....

1-Harlekin.jpg?height=200&width=139

2-Vagabund.jpg?height=200&width=137

3-Jeretik.jpg?height=200&width=138

Thanked by 9 Members:
nenazr , midhadz , Rocky 111 , itisaj , pejkan985 , 095ljuban , jzoran , urielthe1st , vrdule

otherbds

otherbds

Starting Member

• Prijatelj foruma
  • PipPip
  • 97 posts
  • 9186 thanks

S obzirom da su se javljali ljudi na PM, ova moja ponuda je zavrsena, javili su se vec dobrovoljci ;)

Thanked by 2 Members:
midhadz , branislav34

Prebond

Prebond

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,877 posts
  • 47034 thanks
  • Locationiza prvog ugla...

Ovo su te 3 knjige koje imam od S.Lema

Dve od njih su txt fajlovi i neznam dali mozete da ih obradite. Ja sam nasao negde, vec se i ne secam gde. Jedna je pdf

Pokusao sam da ih nadjem na forumu, ali nisam uspeo. Pa zato evo link:

Ako ne valja nista slobodno brisite, moje je da ponudim.

Eden;

Nepobedivi;

Glas gospodara.

Edited by sekerov, 29 August 2013 - 20:18.

The problem with reading a good book is that you want
to finish the book but you don't want to finish the book.

Thanked by 9 Members:
Strail , midhadz , dzemal69 , multi7 , Rocky 111 , AxelF , itisaj , Knjigoljubče , bojcapn83

Guest_**offline**_*

Guest_**offline**_*
  • Guests
  • thanks

Hvala sekerov neko ce vec videti i ako treba srediti te naslove i postaviti .

Thanked by 4 Members:
midhadz , Adnan1993 , branislav34 , Knjigoljubče

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users