Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Skenovi i knjige za obradu

573 replies to this topic

Prebond

Prebond

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,824 posts
  • 45513 thanks
  • Locationiza prvog ugla...

Jack Higgins - Sat prije ponoci

mEs9D8N.png

izvor: scribd

format: pdf

velicina:  (295 KB)

link:

Please Login or Register to see this Hidden Content

p.s. fajl ima dosta greske... bilo bi fino da ga neko ispegla, ako ima vreme.

Edited by sekerov, 06 September 2013 - 13:36.

The problem with reading a good book is that you want
to finish the book but you don't want to finish the book.

Thanked by 3 Members:
Snowflake83 , itisaj , merlin

Prebond

Prebond

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,824 posts
  • 45513 thanks

Evo nekoliko knjiga ( u doc formatu ) iz pera Sidnija Sheldona. Ali... toliko su losi (losi prelomi, mala velika slova bez
reda, fale reci a negde i cele recinice) da se to nemoze popraviti bez kniznog originala. Pa ako neko ima zelje
da se bavi time... izvolte :)

Rar sadrzi 5 knjige:

Sidney Sheldon
1. Dok zvjezde blistaju
2. Gnjev andjela
3. Golo lice
4. Krvna veza
5. Majstor igre

Za sebe sam zadrzao ( i pokusacu sto pre obraditi ) "Jutro,Podne,Vecer". Iz istog je kompleta i "Nebo se ruši", pa zato
ako ima neka greska nemojte se ljutiti.

Edited by sekerov, 13 September 2013 - 12:15.

Thanked by 3 Members:
Daunac , itisaj , merlin

Rónán

Rónán

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 462 posts
  • 24314 thanks

Сима Ћирковић, Војислав Кораћ, Гордана Бабић - Студеница, 'Југословенска ревија'-Београд 1986.

или

studenica-gordana-babic-.jpg

„Књига о манастиру Студеници Симе Ћирковића, Војислава Кораћа и Гордане Бабић је колико научно толико и популарно дело, јер једнако открива и представља проблеме важне озбиљнијем истраживачу, као што то чини на начин доступан образованијем читаоцу. Историја манастира, градитељство, вајани украс здања, зидно сликарство, иконопис, преписивачка делатност, остаци стварања у области примењене уметности садржај су излагања које је подељено у четири временска одсека што јасно оцртавају судбину тог првог међу манастирима у средњовековној Србији. Разумљиво да су старија раздобља у којима је Студеница играла пресудну културну па и политичку улогу пажљивије и свестраније обрађена, док су познија лапидарно представљена. С новим цртежима и плановима, са многим репродукцијама у боји – који откривају и понеку непознату страну студеничке историје и уметности – ова књига обогаћује и досадашњу документацију о студеничкој културној баштини.“ Извод из рецензије

pdf, 55 MB

3G3gyKJ.jpg

Thanked by 1 Member:
mumin

Rónán

Rónán

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 462 posts
  • 24314 thanks

Милан Кашанин, Ђурђе Бошковић, Павле Мијовић - Жича, Историја, архитектура, сликарство, 'Књижевне новине'-Београд 1969.

или

pdf, 95 MB

zica-grupa-autoraslikao3.jpg

3G3gyKJ.jpg

Prebond

Prebond

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,824 posts
  • 45513 thanks

Sidney Sheldon - Jutro Podne Vecer

jutro_podne_i_noc.jpg

O knjizi

Samo dan prije promjene svoje oporuke bogataš Harry Stanford utopit će se za oluje na obalama Korzike. Njegovo će bogatstvo naslijediti njegovo troje djece koju je svojom okrutnošću već odavno izgubio. No kada se na vratima pojavi lijepa Julija i ustvrdi da je i ona zakonska nasljednica i Stanfordova izvanbraćna kći, događaji će krenuti nezaustavljivom brzinom.

format: DOC

-------------------------------------------------------------------------------

Zašto ne stavljate nesređene knjige u za to određenu rubriku? Ovo je OCR prebačen u doc sa puno grešaka.

Edited by Prebond, 05 April 2015 - 12:03.

Thanked by 2 Members:
dzemal69 , merlin

Praetorious

Praetorious

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • 11081 thanks

Pitanje & Ponuda

Da li postoji interes za postavljanjem knjiga u EXE formatu?

Vidim da se redovno skidaju sa moga zippyshare accounta, pa ako već ima interesa recite da li i koju knjigu želite u ovom formatu.

Primjer EXE knjiga (već postoje u zasebnim topicima):

Danielle Steel - Dragulji

Danielle Steel - Ladanjska kuca

Danielle Steel - Nesavladive sile

Dadek22

Dadek22

Newbie

• Members
  • Pip
  • 12 posts
  • 904 thanks

Evo sam konačno uploadirao sken knjige. Sken sam podijelio na tri dijela jer zauzima dosta MB ali je zato kvaliteta skena dosta visoka pa ne bi smjelo biti nikakvih problema sa OCR-om.

Sunci

Sunci

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 987 thanks
  • LocationSarajevo

Evo sam konačno uploadirao sken knjige. Sken sam podijelio na tri dijela jer zauzima dosta MB ali je zato kvaliteta skena dosta visoka pa ne bi smjelo biti nikakvih problema sa OCR-om.

Hvala! Preuzimam za obradu :)

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 15584 thanks

Od mene je neko davno "pozajmio" ovu knjigu a da nisam stigla da je procitam (tek sam je bila kupila) tako da se radujem da je imam u el obliku. Samo napred.

MRTVE LINKOVE PRIJAVITI NA DUGME REPORT

Sunci

Sunci

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 987 thanks
  • LocationSarajevo

Izvinjenje za sve koji s nestrpljenjem čekaju Školice, ali ispravke teksta će potrajati. Knjiga ima oko 700 strana, skoro 200 footnota, a rječnik stranih riječi mi je non stop na stolu za konsultacije (ovakav književni stil još nisam vidjela)... O cijelim pasusima na francuskom, da ne pričam :( 

Moram uzeti neko ''lagano štivo'' da se odmorim, pa nastavljam :)

Thanked by 3 Members:
Dragela , bilja66 , Seadmteh

Harold Fander

Harold Fander

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 32 thanks

"Arhipelag Gulag" od Solženjicina u tri knjige. U primjerku kojeg sam skenirao u trećoj knjizi nedostaju stranice 15 i 16.

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Unutar arhive su sve tri knjige u obliku kontrolnih pdf-ova i wordovih dokumenata dobijenih nakon provlačenja skenova kroz abbyy.

Ništa nije u wordovim dokumentima ispravljano ni formatirano, pa ako netko želi..

29.03.2014 dadane tri arhive - za svaki tom po jedna.

Edited by Harold Fander, 29 March 2014 - 15:23.

Thanked by 31 Members:
Dragela , Filaret , knjiguljica , joka321 , dzemal69 , mistalee , Filka , AlexandarG , evo ja , Natasa7777777 , bilja66 , robist , bakiero , rutracker , MikaM , Asterix101 , Seadmteh , anjamemedova , normal , ljubicabs , igorbojo , MedaMSrbija , sun93 , glavakonja , VestaHR , dulence , KortoMaltese007 , jocamx , Bushido , drmod , Perov

evil snail

evil snail

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 416 thanks

"Arhipelag Gulag" od Solženjicina u tri knjige. U primjerku kojeg sam skenirao u trećoj knjizi nedostaju stranice 15 i 16.

Unutar arhive su sve tri knjige u obliku kontrolnih pdf-ova i wordovih dokumenata dobijenih nakon provlačenja skenova kroz abbyy.
Ništa nije u wordovim dokumentima ispravljano ni formatirano, pa ako netko želi..

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Kako je ovo poprilično veliko djelo, zasad uzimam samo prvu knjigu, pa ću vidjeti kako će ići. Napraviti ću i e-knjige :)

Thanked by 3 Members:
Dragela , robist , Perov

shamanNS

shamanNS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • 187 thanks

Ja sam odavno odradio knjige 5,6,7., Demijan je knjiga 4 to je ostalo u fazi finalnih ispravki (ako se dobro sećam ostalo je npr pola Roshalde još da se nađu razdvojene reči).

Mene mrzi pa nek nego drugi napravi posebnu temu, a evo vam linkovi sa sređenim epub i mobi:

Demijan/Roshalde ako neko ima vremena da pročita Roshalde (6. poglavlje pa do kraja) i ili ispravi greške u Sigil-u (epub), ili ko ima Kindle da od epub napravi mobi i pri čitanju highlight-uje "rasturene" reči pa na kraju pošalje nekom od stručnijih i .mobi i .mbp fajl (.mbp sadrži beleške napravljene za datu mobi knjigu) pa da se odrade izmene u epub-u i postavi finalna verzija knjige na net.

Zalutao mi je razmak/space prilikom Find/Replace u Wordu dok sam ukljanjao višak crtica pa su sad sve te reči koje su bile na kraju redova u papirnom izdanju razbijene na 2 dela. A pošto nisam primetio sve dok nisam završio kompletnu epub obradu mrzelo me je da sve radim iz početka  :D

Elem, evo test verzije/verzije za dalju korekciju:

Edited by shamanNS, 20 November 2013 - 16:20.

morpheus86

morpheus86

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • 9 thanks

Iskopao sam neki sirovi sken knjige Turski gambit-Borisa AKunjina pa me zanima je li protiv pravila to postovati ovdje? Uploader mi je nepoznat jer sam je nasao na 4shared-u. Izvinjavam se ako je to protiv pravila zato i želim da prije svega upitam da li to treba činiti. Zahvaljujem svim dobrim ljudima koji svoj trud nesebično dijele sa nama!

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,810 posts
  • 317783 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Postavi je slobodno ovdje: Ono što se pojavi na netu u neku ruku pripada svima nama. A to što mi stavljamo (barem oni kulturniji ;) ) i autora obrade je iz poštovanja prema njima i njihovom radu.  :)   Ali svakako je to nemoguče uvijek znati.  

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

morpheus86

morpheus86

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • 9 thanks

Evo linka:

Piše da je uploadovano by Zhanka Z. Vjerovatno je to to. :) Evo od mene jedno veliko hvala njoj za trud.

Edited by morpheus86, 23 November 2013 - 09:27.

milanb_bl

milanb_bl

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 posts
  • 4 thanks
  • LocationBanjaluka

Mogao bih ja probati pa mi na [email protected] mozete poslati dokument. Hvala.

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,810 posts
  • 317783 thanks

Pa otvori račun na 4shared, ne košta te ništa i preuzmi odande.  

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 1 Member:
midhadz

morpheus86

morpheus86

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • 9 thanks

Teško da se ovoliki fajl može poslati mail-om (44 mb) Bolje je kao što reče volter da pokušaš da se registruješ na 4shared pa direktno odatle skineš fajl.

Thanked by 1 Member:
midhadz

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 6,810 posts
  • 317783 thanks

Ispričat ću ti priču - Jorge Bucay

wcrhyzvcu89t8orbsixs.jpg

Autor ovom knjigom želi pokazati kako pričanje nema samo zabavljački karakter već i ljekoviti učinak. Pričajući priče od grčkih mitova preko mitova europskih naroda do učenja zen budista, psihoterapeut Jorge pomaže svom pacijentu, mladiću Demijanu, prevladati vlastite strahove i gomile predrasuda. Argentinski psihoterapeut i pisac Jorge Bucay širom svijeta poznat je kao voditelj grupnih terapija, a u ovoj knjizi na jedinstven i poučan način pokazuje što sve priča može.

PDF

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 31 Members:
mitarmiric , mumin , MimicaVM , User_King_Name , walkabout , Petarp2015 , Micika12 , andrejmihajlovic , knjiguljica , midhadz , tafoolsen , marinomilak , brilleaux , redbarun , dzemal69 , Lillien , Seadmteh , anjamemedova , sinisica , okidokica , MedaMSrbija , coaaco , bilja66 , nepomenik , Beli81 , gemo , milanb_bl , bvinkovic , SoloZabal , Madhoney , gusman1

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users