Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)

Naš svet knjiga

115 replies to this topic

AncyCuvalica

AncyCuvalica

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • 22498 thanks

DRŽI ME

kMbk.jpg

(Uvrnuti, #3)

Mi smo sve to i više.
Mislili smo da smo najgore prošli.
Mislili smo da napokon imamo šansu.
Krivo smo mislili.
Mi smo Nora i Julian, i ovo je naša priča..

Prevod i obrada : Naš svet knjiga

https://www76.zippyshare.com/v/4jUYtZGV/file.html

Edited by AncyCuvalica, 11 November 2018 - 12:52.

Thanked by 83 Members:

AncyCuvalica

AncyCuvalica

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • 22498 thanks

PUT ZA NIGDE

TNrZhDu.jpg

Put za nigde #1

Jednom sam pročitao da se svaki ratnik nada da će ga pronaći časna smrt. Uvek sam tražio svoju, ali me čak ni Kosač nije želeo
Treniran sam da ubijem. Treniran da ne pitam zašto. Da primam naredbe i poslušno marširam. Primljeno na znanje, drkadžije.
Život ili smrt.
Vozi ili umri.
I ne govorim samo o vojsci. Pričam o životu koji me je poveo na put za nigde.
Moj život.
Borio sam se za braću.
Borio sam se za svoju porodicu.
Borio sam se za svoju državu.
I borio sam se za nju...

Nisam shvatao da ću možda i umreti za njih.

Prevod i obrada; Naš svet knjiga

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 513 Members:

AncyCuvalica

AncyCuvalica

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • 22498 thanks
PRIJE NO ŠTO SMO BILI STRANCI

Ige2pph.jpg

Zelenookoj ptičici:

Upoznali smo se prije petnaest godina, skoro u dan, kad sam selio svoje stvari u sobu u studentskom domu na NYU, odmah do tvoje u Domu Seniora.
Zvala si nas brzim prijateljima. Volio bi misliti da smo bili više od toga.
Živjeli smo samo od oduševljenja što smo se pronašli kroz glazbu (bila si opsjednuta Jeffom Buckleyjem), fotografiju (nisam te mogao prestati fotografirati), druženje u Washington Square Parku, te sve čudne stvari koje smo radili kako bi zaradili novac. Naučio sam više o sebi te godine, nego ikada ranije.
Ipak, nekako, sve se raspalo. Izgubili smo kontakt ljeto nakon što smo diplomirali, kad sam ja otišao raditi za National Geographic u Južnu Ameriku. Kad sam se vratio, tebe nije bilo. Dio mene se još uvijek pita da li sam vršio prevelik pritisak na tebe nakon vjenčanja...
Nisam te više vidio do prije mjesec dana. Bila je to srijeda. Ljuljala si se na petama, balansirajući na tankoj žutoj liniji koja se proteže duž perona u podzemnoj željeznici, čekajući vlak. Nisam znao da si to ti dok nije bilo prekasno, a onda si nestala. Opet. Rekla si moje ime, vidio sam ti to na usnama. Pokušao sam snagom uma zaustaviti vlak. Samo kako bih te pozdravio.
Nakon što sam te vidio, svi osjećaji i uspomene iz mladosti su me preplavili, te sam proveo dobar dio mjeseca pitajući se kakav život vodiš. Možda sam skroz poludio, ali da li bi htjela otići sa mnom na piće da si ispričamo što nam se događalo posljednjih desetljeće i pol?

M

Prevod i obrada; Naš svet knjiga

Hidden Content

Edited by AncyCuvalica, 02 December 2018 - 12:39.

Thanked by 444 Members:

AncyCuvalica

AncyCuvalica

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • 22498 thanks

PRLJAVO

K9zsoUn.jpg

(Nemoral #1)

Trebale su mi godine da skupim hrabrost i razgovaram s Lukom. Djelovao je tačno poput mene. Inteligentan. Fokusiran. Ozbiljan.

Ali, on nije muškarac kojeg sam zamišljala. Zarobio me u svojoj mreži i što sam se više borila, to se njegova moć sve više stiskala oko mene, dok nije postalo beznadno. Ne mogu se osloboditi.

Njegova realnost je okrutna i mračna.
Dok me mimo moje volje odvlači u svoj prljavi svijet, ne mogu ignorirati zastrašujuću misao koja kruži mojim umom. Šta ako ja pripadam ovom svijetu zajedno s njim?

Prevod i obrada: Naš svet knjiga

Hidden Content

Thanked by 555 Members:

AncyCuvalica

AncyCuvalica

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • 22498 thanks

ZAVRŠAVA OVDE

PhpN49r.jpg

Put za nigde, #2

Jednom sam pročitao da se svaki ratnik nada da će ga pronaći časna smrt. Uvek sam tražio svoju, ali me čak ni Reaper nije želeo.

Treniran sam da ubijem.
Treniran da ne pitam zašto. Da primam naredbe i marširam u stroju.
Hooah drkadžijo.

Život ili smrt.
Vozi ili umri.

I ne govorim samo o vojsci. Pričam o životu koji me je poveo na put za nigde.
Moj život.

Borio sam se za braću.
Borio za porodicu.
Borio sam se za državu.
I borio sam se za nju...

Nisam shvatao da bih, takođe mogao umreti za njih.

Prevod i obrada: Naš svet knjiga

Hidden Content

Thanked by 384 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

ŽAR

SERIJAL TAMA U TEBI 4 

ar.jpg

Posljednji jahač čeka ... a ulozi nikad nisu bili veći.
Sa rođenjem njihovog sina, Ashera, Harper i Knox su još moćniji i još ranjiviji, nego što su ikada prije bili. Asherov šarm zaveo je čak i samog Vraga, ali Harper zna da je pravi zločinac još uvijek tamo negdje, očajan kao i uvijek da svjedoči padu Primarnih. Pritajili su se, i nema načina znati tko je u njihovom unutrašnjem krugu zapravo smrtonosan zlotvor ...
Kad posljednji jahač povuče svoj potez, Harper i Knox će morati upotrijebiti svu svoju značajnu moć koju imaju na raspolaganju – a to možda čak uključi i Asherove tajanstvene sposobnosti. Jedna stvar je sigurna – ova beba je pravi protivnik svakom demonu, koji ju napadne.
Vrijeme je da najstrašnija obitelj na svijetu prenese bitku kod neprijatelja ...

Obrada: Naš svet knjiga

Hidden Content

Edited by PinkGin, 12 March 2019 - 11:32.

Thanked by 255 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

VRELO

II.DIO SERIJALA NEMORAL

vrelo.jpg

Vasilije Marković je princ Srpske mafije i jedan od najmoćnijih ljudi u Chicagu. Njegov osmijeh je oštar poput britvice, ali je okrutniji od samog vraga.Igram opasnu igru i kladim se u svoj život da ću pobijediti. Pretvaram se da sam njegov pijun. Radim ono što mi on kaže, idem tamo gdje on hoće, dozvoljavajući mu da misli kako on ima kontrolu dok se pripremam za moju osvetu.

Svaki okret nosi nas bliže jedno drugome. Njegov smiješak ne izgleda tako zao kad smo sami. Iza zatvorenih vrata, njegova nepopustljiva i okrutna narav meni je dobrodošla. Priznao mi je sve svoje tajne, ali ja čuvam jednu koja će napraviti preokret u ovoj igri.

Ako preživim ovu igru, pijun će postati kraljica. Postati ću najmoćniji igrač i natjerati ću sve ostale da bježe glavom bez obzira. Da bih dobila ono što želim, moram se žrtvovati, ali da li sam voljna u njegovom slučaju podvući crtu?

Hidden Content

Thanked by 375 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

PORICANJE

1. DIO SERIJALA NESVJESNA ŠAPUTANJA

poricanje.jpg

Ela Ferguson se probudila sama u Italiji,nesigurna ko je ona,a predivni muskarac je proglasi svojom. On je visok,crn i sexy,sa novcem i moci,ona vrsta muskarca od kojeg djevojka pozeli biti posjedovana. I on je posjeduje,sapucuci luda,predivna obecanja,kraduci njezino povjerenje i ljubav. Ali,uskoro,proslost ce je pronaci,izvlaceci je iz cahure strasti i sigurnosti. Nista nije onako kako se cini. Istina ce uzdrmati njezin svijet,ukoliko je prije toga ne unisti,moze je spasiti.

Hidden Content

Thanked by 419 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

INDIE

SAMOSTALNA KNJIGA

54225111-372312746691955-713126938938651

Trebalo je biti lako. Trebao mi je novac. On je trebao dadilju da ga drži podalje od toga da se našmrče u smrt. Posebno sam izabrana za njega. Odgovorna. Optimistična. Topla. Nevina. Najgori dio je bio u tome da sam trebala znati bolje. Alex Winslow. Britanska rock zvijezda. Serijski lomitelj srdaca. Casanova s očima boje viskija. „Ne prilazi blizu vragu u kožnoj jakni. Sažvakati će te i ispljuniti.“ Pogodite što? nisam slušala. Potpisala sam ugovor. Svjetska turneja. Tri mjeseca. Četiri kontinenta. Stotinu nastupa. Moje ime je Indigo Bellaym i prodala sam svoju dušu tetoviranom bogu. Problem je bio što moja duša nije bila dovoljna Alexu Winslowu. Završio je tako što je isto tako uzeo i moje tijelo. Onda je uzeo moje srce. Onda mi je uzeo sve.

Hidden Content

Hidden Content

Thanked by 463 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

LOV NA SUPRUGA

III. DEO SERIJALA SESTRE MADISON

59542551-2278940925654874-70914859362523

Lisa Madison želi muža, i ima tačnog kandidata u glavi: Robert Langley. Problem je što besan čovek insistira na tome da je vidi kao nestašnu devojku koja je nekad bila-čak iako je svaki gospodin u Londonu primetio njenu ženstvenost... šarm. Kada je njena lepota uvali u opasnost, Robert je taj koji dolazi da je spasi... Samo da bi rekao kako njegova pažnja nije romantične prirode.

Robert je video dosta tuge u zajednici svojih roditelja da bi znao kako on ne želi brak, u šta će on tačno biti uhvaćen ako se bude ponašao naspram svojih želja za irksome sirenom. A onda Lisa uradi ono što Robert najmanje očekuje:odustane od njega!

Kako glumljenje ravnodušnosti slabi najzad počinje da gori žestoka strast. Ali pre nego što par uspe da se opusti u svom teško dobijenom blaženstvu, neprijatelj sa nedovršenim poslom vreba preteći da ih uništi oboje.

Hidden Content

Hidden Content

Thanked by 532 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

IZGUBLJENI DJEČAK

SAMOSTALNA KNJIGA

i.jpg

U svijetu gdje nisam imao riječ, nasilje je postalo moje utočište i ništa drugo nije bilo važno. Čak ni moj život.
Skyler Bell.
Sve je počelo kada sam prvi put čuo taj glas. Dajući mi nadu za sutra. Moja prva ljubav je bila sve u jednom. Uništavajuća. Koja tjera u ludilo. Zauvijek. Moja. Izuzev, nikad nisam zamišljao da postoje tajne koje trebaju biti podjeljene. Laži koje trebaju biti priznate. Istine koje trebaju biti rečene. Demoni koji trebaju biti zakopani. Jednom kada sam shvatio bezdan, žudnju, tugu i jad u njenim očima koje su bile ogledalo mojih, bilo je prekasno. Ljubav mi nije došla kao tuga, došla je kao sve što sam ikada želio. Otići nikad nije bila opcija, ali je bio jedini izbor koji sam imao. Konačno sam našao cijenu ljubavi i koštala me je. 
Moje duše.

Hidden Content

Hidden Content

Thanked by 297 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

POŽELI ME

IV. DEO SERIJALA DOBRI STARI DEČACI

dobri.jpg

Ljudi kažu da biste pronašli sebe, morate se vratiti u svoj dom.

Šta ako je taj dom ono od čega bežite?
Gde vas to ostavlja?
Uvek s druge strane ograde.
Uvek gledajući unutra.
Uvek želeći da budete neko ko ne možete da budete.
Sve dok jednog dana ne sretnete nju.
Onu pravu.
Ona je bila moja visina,
ali je takođe bila...
Moja smrt.

Hidden Content

Hidden Content

Thanked by 368 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

PROJEKT 7 STRANICA

PRVI DIO SERIJALA NEVJESTE GORŠTAKA

ENGLESKA NEVJESTA U ŠKOTSKOJ

engleska.jpg

Annabel je uskoro trebala položiti zavjete da postane redovnica kad njena majka iznenada stiže u opatiju kako bi je odvela kući... kako bi se udala za škotskog lorda koji je zaručen s njenom odbjeglom sestrom! Ona ne zna ništa o tome kako biti supruga, ništa o tome kako se vodi kućanstvo, te definitivno ništa o bračnoj postelji!

Ali od trenutka kad Ross MacKay ugleda Annabel, on je očaran svojom sramežljivom slatkom nevjestom... a činjenica da je blagoslovljena velikim oblinama samo ga tjera da izgovara vlastite molitve zahvalnosti. Ali kad neprijatelj ugrozi njen život, on će pomaknuti samo Visočje kako bi je spasio. Jer iako Annabel nije nevjesta kakvu je planirao imati, ona je jedina žena koju želi...

Hidden Content

Thanked by 273 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

CASHOVA BORBA

V. DEO POSLEDNJI PRAVI BAJKERI

ca.jpg

Ako nešto nije slomljeno, nemoj to popravljati. To je bio Cashov moto u životu, a njegov život je bio savršen. Živeo je život poručnika Posljednjih bajkera i imao žene na raspolaganju. Jedina stvar sa kojom se mislio vezati do kraja svog života je bila gajba piva; definitivno ne sa Rachel Porter koja je bila na njegovoj kratkoj “Ne jebati” listi. 

Dođavola, nije čak bila ni njegov tip -male cice i oštar jezik od kojeg bi se kurac svakog muškarca smežurao.
Kako je mogao znati da je ona posebna i vredna trpljenja onih seljačina koji uzgajaju marihuanu? Je li zaista? 
Rachel je provela svoj život gledajući Casha kako lomi srce jednoj devojci za drugom. On je bio sve što ona ne bi smela želeti: zločesti bajker koji ima dovoljno seksipila u sebi da svaka žena poželi imati jednu noć sa njim u krevetu. Čak i ona. 
Dođavola, nije čak bio ni njen tip; nije znao kada treba začepiti svoja usta i živeo je u seks klubu.
Kako je mogla znati da je on vredan toga da ona trpi bajkerske ratove i klupske kučke? Je li zaista?

Hidden Content

Thanked by 395 Members:

PinkGin

PinkGin

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 posts
  • 4104 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

KRŠEĆI DEVET PRAVILA

1. DIO SERIJALA LJUBAV PO BROJEVIMA

devet.jpg

Dama ne puši cigarete. Ne jaši opkoračke. Ne mačuje niti prisustvuje dvobojima. Ne puca iz pištolja i nikad se ne kocka u klubu za gospodu.

Lady Calpurnia Hartwell je oduvijek slijedila pravila, pravila koja su je ostavila neudanu – i više nego malo nezadovoljnom. I ona se zaklela da će prekršiti pravila i živjeti životom zadovoljstva koje joj je nedostajalo.
Ali kako bi plesala svaki ples, ukrala poljubac u ponoć – da bi izvela sve te stvari, Callie će trebati partnera. Netko tko zna sve o kršenju pravila. Nekoga poput Gabriela St. Johna, markiza od Ralstona – šarmantnog i poražavajuće zgodnog, njegovoj opakoj reputaciji parirao je jedino njegov grešan osmjeh.
Ako ne bude oprezna, prekršiti će najvažnije pravilo od svih – ono koje kaže da oni koji traže zadovoljstvo ne bi se nikad trebali beznadno, očajnički zaljubiti.

Hidden Content

Thanked by 348 Members:

samomica

samomica

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 85 posts
  • 18663 thanks

NAŠ SVET KNJIGA

KRŠEĆI DEVET PRAVILA

1. DIO SERIJALA LJUBAV PO BROJEVIMA

epub

Hidden Content

Thanked by 54 Members:
volter , Đole , mimi69 , vesna121955vesna , lidijaliki , Mila1977 , Milicica992 , neca1112218 , maryy , bulgarohton , RADMILA RADA , prota2211 , Jelena1981 , Prebond , Elisia , janjam , drsnivka , @[email protected] , draganav19 , seltik011 , jkensington , Milka123 , amina555 , ana84 , malena139 , jorgovan11 , dora land , boden , MirkaL , TanjaKS , nika1964 , Branka14 , Mocni.Max , Tafek , Nikita123 , lyzaljiljana , bilja66 , Jane Antoan , mariolina , beejbii , Lavinija , doli2012 , Sasha034 , ksenija2 , giboja , nina69zg , Disco Ninja , dadabos , Isabel9 , bojana777 , pluton2015 , Mirica , Dixie , Ivana VV

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users