Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Milena Busquets

1 reply to this topic

dexdex

dexdex

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,334 posts
  • 170173 thanks
Milena Busquets - I ovo će proći

cover.jpg

„Knjiga koja je zasenila sva ostala izdanja u 2015. godini.“ AMICA

Bio jednom davno i negde daleko, možda u Kini, neki moćan, pametan i milostiv car koji je jednog dana okupio sve mudrace svog carstva, filozofe, matematičare, naučnike, pesnike i rekao im: „Želim kratku rečenicu koja će poslužiti u svim mogućim okolnostima.“ Mudraci su se povukli i mesecima razmišljali. Na kraju su se vratili i rekli caru: „Smislili smo rečenicu i ona glasi: ʼI ovo će proćiʼ.“ Pa su dodali: „Bol i tuga prolaze, kao što prolaze radost i sreća.“ Sad znam da to nije istina.

Blankina majka je umrla. Ona oseća teskobu koja se u njen život uvlači zbog gubitka. Nakon majčine sahrane, Blanka odlučuje da se preko leta preseli u letnjikovac u Kadakasu sa sinovima, prijateljima, dva bivša muža i psom ne bi li našla novu životnu snagu. Istražujući bolnu, komplikovanu i strasnu vezu s majkom, srećući stare poznanike i stičući nove, razočaravši se u ljubavnika, provodeći vreme s najbližima, proniče u srž tog odnosa i polako zaceljuje rane nastale nakon majčine smrti.

Lakomislenost je oblik elegancije. Najteže je živeti s lakomislenošću i veseljem.

Milena Buskets prenosi lična iskustva u svoj roman dajući mu dubok lični pečat. Kroz Blankinu priču, opisujući bolest i smrt njene majke, kao i njene odnose sa ljubavnicima i prijateljicama, vešto preplićući duboke misli i lagan stil, spisateljica govori o univerzalnim temama: o bolu, ljubavi, strahu i žudnji, tuzi i smehu, očaju i lepoti pejzaža u kojem joj se povremeno priviđa njena majka jer oni koje smo voleli nikada ne nestaju bez traga.

„Stranice koje su ispunjene suptilnom mudrošću, dobrobalansiranim humorom i nežnošću. Ali ipak, ili bolje reći pre svega, ovo je prvi izvrstan i nepristrasan portret generacije koja do sada nije imala svoj glas u književnosti.“ Karmen Posadas

Sken i obrada  by один & BD tim 

pdf, epub, azw3

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 287 Members:

DarkOneLastTime

DarkOneLastTime

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts
  • 57717 thanks
Milena Busquets - I to ce proći

i-to-ce-proci-1.jpg

Blanca je nepopustljiva Španjolka u četrdesetim godinama života koja živi u Barceloni pomalo boemski život. Alergična je na ustaljenost i običnost življenja te se oslanja isključivo na vlastiti instinkt za preživljavanjem.  Udavala se dva puta i iz svakog braka ima po jednog sina. Svaki je puta muža napustila jer joj brak bio preuski kavez iako ih obojicu i dalje voli te je s njima u odličnim odnosima.  Posjeduje određenu infantilnost i voli biti prijatelj svojoj djeci.  Seks joj je najbolji anestetik kako bi spriječila bol i tjeskobu koja se u njen život uvlači zbog gubitka majke.

„Koliko ja znam, jedino što nas oslobađa mučnine pred smrću i što trenutačno ukida smrt – a isto tako i život – to je seks“

Ovaj roman, pisan u obliku intimnog razgovora sa samom sobom, počinje pogrebom Blancine majke. Blanca je potpuno iscrpljena nakon njegovanja majke koja je dugo i teško bolovala. Na pogreb je došlo mnogo Blancinih prijatelja ali ih puno i nedostaje, kako to već  životu i bude. Blanca se (ili kako je neki zovu odmilja Blanquita) odlučuje preko ljeta preseliti u majčinu ljetnu kuću u bivšem ribarskom, a sada turističkom naselju Cadaques (Costa Brava).

„Odrasli s kojima sam rasla mrtvi su ili ne znam gdje su. Ovdje, pod ovim pravednim suncem koje rastapa kožu i isušuje zemlju dok ne ispuca, više nisu. Pogreb je gorak gutljaj, i gnjavaža od dva sata vožnje cestom da se do njega stigne. Znam napamet taj put između maslina, uzak i vijugav. Taj je put bio, ili još uvijek jest, put povratka kući i povratka stvarima koje volimo, iako u ovom gradiću nisam boravila više od nekoliko mjeseci na godinu.“

sken daša
obrada anna

pdf

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 118 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users