Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

BD4YU traži donatora za servere

6 replies to this topic

BD_TV

BD_TV

Gold Member

• Sponsor
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7,303 posts
  • 281720 thanks

Pozdrav

Grupi BD4YU su potrebni donatori dedicate encode servera ili donatori za plaćanje istih, kao i rl servera sa premium nalozima.

Serveri koje koristimo trenutno su manje-više neupotrebljivi, pa nam je potrebna pomoć da video sekciju foruma i dalje održimo aktivnom.

Ako neko želi da pomogne info na mail: [email protected]

Thanked by 3 Members:
siljo , preshabgd , FerkovicFilip

dakle

dakle

Advanced Member

• Banovan
  • PipPipPip
  • 340 posts
  • 35830 thanks
  • LocationBALKAN
Pozdrav

Imate li neke posebne specifikacije, hdd i cpu da serveri imaju ? 

:excl: Za obnovu isteklih/mrtvih linkova, pišite mi u PM. :excl:

:yes:- BALKANDOWNLOAD -Balkan no.1 Forum - :yes:

ParnY

ParnY

Bronze Member

• Administrator
  • 1,700 posts
  • 25941 thanks

Da stane win server 2016 i 3 do 4 usera, znači minimum minimuma u tom slučaju je 8GB RAM iako po meni za bezbrižan rad je 16GB potrebno, ali ako će useri trebati male resurse (skine torrent, odseeda, zatvori klijent, arhivira file i uploada) možda bi moglo nekako proći s 8GB, 2 core cpu neki noviji atom je minimum, hdd prostor ovisi o potrebama tj. sadržaju kojega bi useri servera uploadali, logično muzika, knjige i sl. nije isto kao nove pc igre i bluray filmovi, ali nekih 1TB bi valjda zadovoljio osnovne potrebe, brzinu danas skoro svi nude u 1GBps iako bi to šljakalo i na 100Mbps ako useri nisu stalno u radu istovremeno, to ne bude tako često.

Cilj je osigurati barem 8-10€ ostalo bi mi pokrili, a tražimo i neki oblik pokrivanja troškova za rad putem reklama, ove strane firme premalo isplaćuju za promet iz srbije i hrvatske, s obzirom na naš dnevni promet ta zarada od reklama bi bila tolika da bi pokrila baš sve potrebe pa i za dodatna 3-4 servera (da nam promet dolazi iz US, CA, AU i sl.), ali štaš kad promet iz ovih krajeva ne donosi neke pare. :(

Ako netko ima ideja u vezi toga kako monetizirati taj promet slobodno pišite, iskreno nije nam baš drago da moramo žicat ljude za donacije, najrađe bi to ukinuli i pokrivali troškove iz par manje nametljivih reklama, svakakve ideje sam čuo od stavljanja monero (kriptovalute) skripte koja bi se pokrenula ako posjetitelj stranice to želi i dok je pokrenuta skripta ona koristi resurse njegova cpu-a i rudari, ako bi bila velika količina ljudi, imalo bi smisla, ovako po nekim proračunima ne isplati se, uglavnom slobodno pišite ako imate iskustva i možete i želite pomoći.

Kako forum kao takav nije privatno vlasništvo, nitko nije dužan išta platiti, niti brinuti oko ičega, kod nas je sve čisto na volonterskoj/dobrovoljnoj bazi. :)

>>> SeedBox & RDP slots | 350GB (SB) / 400GB (RDP) HDD | 1Gbps | Unmetered | 8€ (SB) / 10€ (RDP) per month <<<

dakle

dakle

Advanced Member

• Banovan
  • PipPipPip
  • 340 posts
  • 35830 thanks
  • LocationBALKAN

Da stane win server 2016 i 3 do 4 usera, znači minimum minimuma u tom slučaju je 8GB RAM iako po meni za bezbrižan rad je 16GB potrebno, ali ako će useri trebati male resurse (skine torrent, odseeda, zatvori klijent, arhivira file i uploada) možda bi moglo nekako proći s 8GB, 2 core cpu neki noviji atom je minimum, hdd prostor ovisi o potrebama tj. sadržaju kojega bi useri servera uploadali, logično muzika, knjige i sl. nije isto kao nove pc igre i bluray filmovi, ali nekih 1TB bi valjda zadovoljio osnovne potrebe, brzinu danas skoro svi nude u 1GBps iako bi to šljakalo i na 100Mbps ako useri nisu stalno u radu istovremeno, to ne bude tako često.

Cilj je osigurati barem 8-10€ ostalo bi mi pokrili, a tražimo i neki oblik pokrivanja troškova za rad putem reklama, ove strane firme premalo isplaćuju za promet iz srbije i hrvatske, s obzirom na naš dnevni promet ta zarada od reklama bi bila tolika da bi pokrila baš sve potrebe pa i za dodatna 3-4 servera (da nam promet dolazi iz US, CA, AU i sl.), ali štaš kad promet iz ovih krajeva ne donosi neke pare. :(

Ako netko ima ideja u vezi toga kako monetizirati taj promet slobodno pišite, iskreno nije nam baš drago da moramo žicat ljude za donacije, najrađe bi to ukinuli i pokrivali troškove iz par manje nametljivih reklama, svakakve ideje sam čuo od stavljanja monero (kriptovalute) skripte koja bi se pokrenula ako posjetitelj stranice to želi i dok je pokrenuta skripta ona koristi resurse njegova cpu-a i rudari, ako bi bila velika količina ljudi, imalo bi smisla, ovako po nekim proračunima ne isplati se, uglavnom slobodno pišite ako imate iskustva i možete i želite pomoći.

Kako forum kao takav nije privatno vlasništvo, nitko nije dužan išta platiti, niti brinuti oko ičega, kod nas je sve čisto na volonterskoj/dobrovoljnoj bazi. :)

Imam prijedlog i moguce rijesenje. Javite mi se na pm

Thanked by 2 Members:
siljo , ParnY

BD_TV

BD_TV

Gold Member

• Sponsor
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7,303 posts
  • 281720 thanks

Prvi mesec je placen, hvala donatoru. 16 evra je mesecna cena, ako neko zeli da donira za dalje, nek se javi na mail iz prvog posta.

dakle

dakle

Advanced Member

• Banovan
  • PipPipPip
  • 340 posts
  • 35830 thanks
  • LocationBALKAN

Prvi mesec je placen, hvala donatoru. 16 evra je mesecna cena, ako neko zeli da donira za dalje, nek se javi na mail iz prvog posta.

Mozete li mi se javit na pp

BD_TV

BD_TV

Gold Member

• Sponsor
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7,303 posts
  • 281720 thanks

Imas pp.

0 user(s) are reading this topic