Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Vasilij Jan (Василий Ян)

1 reply to this topic

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,281 posts
  • 82700 thanks
  • LocationZ E M U N
Vasilij Jan - Džingis Kan

Dzingis_kan_BDm.jpg

U drugoj polovini XII veka, dete stepe, siroče koje je izgubilo oca, proterano je iz svog plemena, i na taj način osuđeno na život lutalice, svojom hrabrošću, snagom i inteligencijom ujediniće Mongoliju, i krenuti putem osvajanja sveta. Kako je moguće da su Džingis Kan i njegovi potomci hiljada nomadskih konjanika bili u mogućnosti da stvore najveće carstvo koje je svet ikada video? Kako je ovaj mali narod bio u stanju da osvoji onolika prostranstva i pokori onolike, snažne i neuporedivo brojnije i naprednije narode? Naravno, zbog svoje fizičke izdržljivosti i discipline njegove konjice, kojoj u celom svetu nije bilo ravne, genijalnosti svojih komandanata i propagande teroar koji su po celom svetu posejale njegove divljali horde.

Moćni i veliki šah Horezma, suvereni je vladar ogromne zemlje. Na ime Dželala ed Dina Mohameda njegovi neprijatelji drhte, a čak i sam kalif iz Bagdada ne može biti siguran za svoj život i sudbinu. Ali vesti se šire svetom i do šaha sve više stižu glasovi o događajima ne istoku, gde jedan moćni kan, ujedinivši pod svojom vlašću do tada razjedinjena nomadska mongolska plemena, napao i osvojio i samo moćno kinesko carstvo. A sad je svoju vojsku okrenuo prema zapadu... Niko u Horezmu ne vidi razlog za zabrinutost - ovaj drznik, naravno, ne može se uporediti sa velikim šahom. Ali ti mišljenje će se ubrzo promeniti... jedna za drugom, vojske koje mu staju na put, bivaju uništene, države pregažene, narodi istrebljeni... vojska velikog osvajača iz mongolskih stepa je nezaustavljiva.
D.N. :ph34r:

Scan: Cyrno & Jaske :clapping: :clapping: :beer: :beer:
Obrada: Disco Ninja

Srpski jezik, latinica
Formati: azw3, epub i pdf
Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!
Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 420 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,281 posts
  • 82700 thanks
  • LocationZ E M U N
Vasilij Jan – FENIČANSKI BROD

V-Jan-Fenicanski-brod.jpg

Služeći se poznatim istorijskim činjenicama, zapisima i ostacima drevne feničanske kulture, V. Jan je napisao vrlo originalan roman o feničanskim moreplovcima u vreme cara Solomona, i o njihovim krstarenjima po Sredozemnom moru, oko koga su se formirale prve moderne države i nikla evropska kultura. U knjizi su obrađeni čudnovati i neobični doživljaji jednog feničanskog dečka, koji u potrazi za izgubljenim ocem plovi po svim, tada poznatim morima, i doživljava razne pustolovine. Prateći ga na tom njegovom putu, mi se upoznajemo sa svakodnevnim životom, sa kulturnim tekovinama, sa verovanjima drevnih naroda. Ovo malo remek-delo odlično će poslužiti i kao pomoćno istorijsko štivo.

Scan: Cyrno :clapping: :beer:
Obrada: Disco Ninja :ph34r: :rock:dambldor.gif

Srpski jezik, latinica
Formati: azw3, epub i pdf
Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.

Uživajte!
Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 220 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users