Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Poštovanje i veliki pozdrav svima!

No replies to this topic

Biotloneta

Biotloneta

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 669 posts
  • 13439 thanks
  • LocationRobija

Ne znam kako ovo funkcioniše, da li možeš napisati nešto i o sebi, a i ako možeš, sigurno bi mučno verovatno bilo po oči čitati pros******* tinejdžera od 21. godinu, ali eventualno ću vam opisati moja neka loša iskustva što se tiče aploudovanja, a i taman da i ja kažem nešto, ali pre svega:
Samo želim da se zahvalim svima vama koji ulažete trud za aploudovanje i knjiga, i serija, i muzike i filmova i što ovde ima svega na jednom mestu zahvljajući svima vama (a od skoro u neku ruku i meni), a posebno da se zahvalim svim administratorima koji su me srdačno i super prihvatili i svim aplouderima domaćih filmova, jer me isti najviše i zanimaju, pa samo njih i postavljam, a još mi je puno drago što postoji odeljak ''Šta trenutno slušate od muzike'' gde slobodno stavim bilo koju pesmu i ovde je zaista mnogo toga super. :)

Verovatno je možda nekome čudno sad kao ''od kud tinejdž lik da postavlja domaće filmove od 1940-e pa do 2016-e i da ih gleda, kad je to slučaj isključivo kod starijih ljudi od 30, pa na dalje'' - jednostavno: najviše volim jugoslovensku kinematografiju, kao i filmove koji su snimljeni posle raspada jugoslavije. Iskreno, jedino neke ratne filmove izbegavam da gledam, iako i njih postavljam, dovoljno mi je bilo što sam odgledao Sutjeska i Vrhovi Zelengore gde sam isplakao dušu, štaviše, ja pola od onoga što sam aploudovao ovde nisam ni pogledao, nego samo kopam i kopam po filmovima i tamo gde su linkovi mrtvi, ja ih tu obnavljam ili ako nema nekog filma, otvorim temu i postavim ga i to isključivo zbog naroda, čak i ako nađem neki film koji je definitivno u senci, bar jedna osoba će se obradovati što se konačno našao neko da uradi aploud za taj film. Ja sam iskreno više vezan za horor filmove, misteriozne drame i akcije, čega naša kinematografija ima na pretek.
Elem, da počnem o tim negativnim iskustvima i kako sam dospeo ovde sa aploudom: Sve je krenulo 2015 godine kad sam otvorio svoj yt nalog pod istim ovim potpisom Biotloneta (potpis koji je nastao iz jedne emisije, iako naravno Biotloneta nema nikakvo značenje, baš mi je trebao taj neki originalni nik i tako sam odlučio da uzmem taj i da ga zadržim), aploudovao sam na yt preko 300 filmova bukvalno. E, onda su počeli da se javljaju problemi sa autorskim pravima, odem u odeljak ''Menadžer video snimaka'' i imam šta i da vidim: po 100 komada blokiranih filmova, de ja iskolačim oči kao da sam se šlogirao, ali kao, nema veze, ajde. Obrišem to sve, nastavim dalje sa aploudovanjem na yt nekih drugih filmova i onda kreću opomene za povredu autorskih prava na yt, a i jedna opomena je štetna po nalog, dve posebno, tada u to vreme od 2015 do kraja 2016, kad imaš dve opomene, ne možeš postavljati ništa od filmova, jedino u delovima, snimak od 15 minuta, što mi naravno nije bilo ni na kraj pameti da radim, jer ko voli realno da gleda filmove u delovima. Da skratim priču, od 2015 pa do početka 2017, meni je puklo 4 naloga (kad dođe do treće opomene za povredu autorskih prava na neki materijal, tada ti yt zajednica obriše nalog u potpunosti) koji su bili ISKLJUČIVO za postavljanje domaćih filmova, gde sam ja rekao: ''Dosta mi je, pobedili su, odustajem sa aploudovanjem na yt, a ko šiša narod KOME TREBA TAJ NEKI FILM ZA KOJI TI MENI ŠALJEŠ OPOMENU, JER JE SNIMAK FILMA TVOJE VLASNIŠTVO, I TI UMESTO DA POSTAVIŠ TAJ FILM NA YT AKO POSEDUJEŠ AUTORSKA PRAVA, USKRAĆUJEŠ NARODU MOGUĆNOST DA GLEDA ŠTA VOLI ILI DA AKO NE ŽELIŠ DA NEKO DRUGI KORISTI TVOJ MATERIJAL, LEPO ME OBAVESTIŠ MEJLOM ILI BILO GDE NA YT DA OBRIŠEM TAJ I TAJ FILM I JA ĆU VRLO RADO TO URADITI.''

Kad sam odustao sa jutjubom, prešaltam se sa aploudom na neki drugi sajt koji je propao u potpunosti i zbog čega mi je drago i koji neću imenovati, jer nije zaslužan da ga spomenem. Tu se svašta na tom sajtu muljalo, to sam tek posle shvatio, a dok sam ja samo aploudovao filmove, pa obnavljao mrtve linkove kad mi se obrate u inboksu i eventualno zamolio nekoga za repload mrtvog linka za neki film koji želim da odgledam, tada su mi te neke stvari koji su oni muljali samo prolazili nevidljivo kroz ova moja 2, hvala Bogu, bistra oka, ali sada kad gledam iz ovog ugla, neki članovi tog sajta su bili tamo daleko više pokvareni i prevrtljivi, tako da mi je svim srcem i drago što sam dobio ban odatle. Da, dobio sam ban, iako sam radio tamo sve što sam naveo, ni sa kim se nisam zakačio, jer nisam imao povoda za to, pošto me tamo niko nije dirao, niti sam ja, daleko bilo, čačkao i provocirao nekoga tamo prvi niti bilo koje pravilo prekršio. Da dodam čak i da sam primetio da je par poznatih apludera odatle diglo ruke od tog sajta i prešaltalo se na još jedan sajt i ovde, što sve govori o njima kao administratorima tog sajta kakvi su, a oni koji čitaju ovo, znaju o kom sajtu i o kome pričam. ;) 

Za kraj ove romančine koju sam ispisao (oprostite što je tekst ovoliko dugačak, pričljiv sam jako i ne znam ni ja sam gde se isključujem) da kažem da mi je baš drago što me je jedan lik uputio ovde da aploudujem. Meni je ovaj sajt, čitanje nekih stvari ovde, aploudovanje kao izduvni ventil kad se iznerviram, pošto sam jako temperamentan i ovde vlada takav mir da je meni ovde super.

Od mene toliko, srdačan pozdrav svima vama.  :wub:

tumblr_o89ik1YZEl1ssbvp5o1_500.gif

Za repload mrtvih linkova (domaćih filmova) obrati mi se putem privatne poruke.

Thanked by 9 Members:
Nyks , preshabgd , Panonski gusar , ***TheSweetestThing*** , dexdex , Disco Ninja , Jokso , *Darkness* , markocim

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users