Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Radoslav Pavlović

1 reply to this topic

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,321 posts
  • 84626 thanks
  • LocationZ E M U N
Radoslav Pavlović - Moj rođak sa sela
- Knjiga prva -

Moj-rodjak-sa-sela-1-BDm.jpg

Rekordna gledanost i popularnost "Rođaka sa sela" najvažnije su ocene i priznanje piscu za vrednost učinjenog. Pokazalo se da vrednosti umetničkog ostvarenja mogu biti u saglasnosti sa tiražom i rejtingom. Posle čitanja ovog televizijskog romana sve nam je potaman i sve je u nekakvom, u gotovo idealnom, skladu. Drakča i Vrana i svi ostali likovi iz briljatne televizijske serije koja je bila rekorno gledana i čiji se nastavak sa velikim nestrpljenjem iščekuje, kreću se kroz radnju romana kao idealno srasli književnoj imaginaciji autora i našem zamišljanju.

Zaplete u porodici Malešević i skokovitu sudbinu „novoseljaka“, visoko obrazovanog i uspešnog obaveštajca, ali i poštenog čoveka, „odvratnog idealiste“ Vranića, što su dve noseće fabulne linije ovog televizijskog romana, kao i nekolike prateće, paralelne i s glavnim tokovima isprepletene priče i njihove aktere, i dalje je zanimljivo pratiti na nivou životne pojavnosti i događajne dinamike. Pavlović znalački krmani svojom pričom, smenjuju se pretežno kratke, ali iznutra čvrsto motivisane i povezane sekvence, s tek ponekim iskušenjem razvučenosti, zamora i izvesnog pada ritma (više u televizijskoj seriji nego u pisanom tekstu), likovi se dodatno profilišu i individualno opravdavaju, tako da se knjiga čita u jednom dahu i teško ispušta iz ruku.

Scan: Cyrano :clapping: :beer:
Obrada: Disco Ninja :ph34r: :rock:dambldor.gif

Srpski jezik, latinica.
Formati: azw3, epub i pdf
Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Hidden Content

SRETNA NOVA 2019. GODINA!

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.
Uživajte!

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 251 Members:

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,321 posts
  • 84626 thanks
  • LocationZ E M U N
Radoslav Pavlović - Moj rođak sa sela
- Knjiga druga -

Moj-rodjak-sa-sela-2-BDm.jpg

Rekordna gledanost i popularnost "Rođaka sa sela" najvažnije su ocene i priznanje piscu za vrednost učinjenog. Pokazalo se da vrednosti umetničkog ostvarenja mogu biti u saglasnosti sa tiražom i rejtingom. Posle čitanja ovog televizijskog romana sve nam je potaman i sve je u nekakvom, u gotovo idealnom, skladu. Drakča i Vrana i svi ostali likovi iz briljatne televizijske serije koja je bila rekorno gledana i čiji se nastavak sa velikim nestrpljenjem iščekuje, kreću se kroz radnju romana kao idealno srasli književnoj imaginaciji autora i našem zamišljanju.

Zaplete u porodici Malešević i skokovitu sudbinu „novoseljaka“, visoko obrazovanog i uspešnog obaveštajca, ali i poštenog čoveka, „odvratnog idealiste“ Vranića, što su dve noseće fabulne linije ovog televizijskog romana, kao i nekolike prateće, paralelne i s glavnim tokovima isprepletene priče i njihove aktere, i dalje je zanimljivo pratiti na nivou životne pojavnosti i događajne dinamike. Pavlović znalački krmani svojom pričom, smenjuju se pretežno kratke, ali iznutra čvrsto motivisane i povezane sekvence, s tek ponekim iskušenjem razvučenosti, zamora i izvesnog pada ritma (više u televizijskoj seriji nego u pisanom tekstu), likovi se dodatno profilišu i individualno opravdavaju, tako da se knjiga čita u jednom dahu i teško ispušta iz ruku.

NAPOMENA: TV serija iz nekog razloga nikada nije snimljena do kraja - snimljeno je 26 epizoda od ukupno 30, pa publika nikada nije bila u mogućnosti da vidi kako se serija zapravo završava. Za razliku od serije, knjiga sadrži svih 30 epizoda.
D.N. :ph34r:

Scan: Cyrano  :clapping:  :beer:
Obrada: Disco Ninja  :ph34r:  :rock:dambldor.gif

Srpski jezik, latinica.
Formati: azw3, epub i pdf
Hidden Content

Hidden Content

SRETNA NOVA 2019. GODINA!

Ovo je moj upload. U slučaju mrtvih linkova, pošaljite mi PP, a ja ću obnoviti linkove.
Uživajte!

Kultura narodu!

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im_Hot_Youre_Not.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Thanked by 241 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users