Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Kova & Co

fusion jazz

1 reply to this topic

The Dude

The Dude

Bronze Member

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1,321 posts
  • 16127 thanks

0004864576_10.jpg

Željko Kovačević je dugogodišnji saksofonist, solist "Plesnog orkestra Hrvatske radiotelevizije", ali i vođa nekih malih jazz i fusion sastava kao što su "The Cute", "Zagrebački Dixieland Ensemble" i, najpoznatiji od njih, "Toranj 77" u kojem su, tijekom zadnjih dvadesetak godina, svirali naši brojni poznati jazz i rock glazbenici. Svestran je glazbenik (svira tenor i sopran saksofon i klarinet) i skladatelj, a poznat je po tome što svira stilski raznovrsnu glazbu koja uvijek, više ili manje, ima dodira s jazzom. Svirao je i izvan granica naše zemlje i surađivao s brojnim svjetski poznatim glazbenicima. No, ovaj album, koji je prvi od tri za koje je glazbeni materijal u cijelosti pripremljen i čeka u pričuvi, ostvaren je izvan okvira stalnih sastava u suradnji s klaviristom i udaraljkašem Jaroslavom Kubičekom, dok se od ostalih Kovinih suradnika na njemu pojavljuju gitarist Ivan Kapec i pjevačice J. Balent i J. Zlopaša. Album karakterizira fuzija raznih stilova, glazba koja nastavlja smjernice koje je sedamdesetih zacrtao Miles Davis, a kasnije i njegovi sljedbenici. No unatoč popularnijim izvedbama osjeća se jazzistički pristup u kojem se Kovačević i Kubiček predstavljaju kao zreli solisti. Osim dvije pjevane koje su izvedene u pop maniri, sve ostale skladbe su instrumentali odsvirani u čvrstom ritmu i s obilnom podrškom elektronike. Dominira oštar, napadački zvuk saksofona kojem ravnopravno pariraju klavijature donoseći bogatstvo zvukova. Sve skladbe napisao je Kova i to još tijekom osamdesetih godina od kada se safta ideja o jednom ovakvom projektu. Konačno je, odlukom Orfeja da objavi dio materijala, otvoren put prema slušateljima i nadam se da će uskoro trilogija, kojoj još nedostaju "Pre Shave" i "After Shave", uskoro biti potpuna.
(Preuzeto iz časopisa Hi-Fi, br. 20)

Shave (1998)

67f971e65310be4666a38211630b066e.jpg

01. Shave 04:04
02. Jutro 05:43
03. Nemir me nosi 04:27
04. Isključivo Ivo 03:51
05. Alem 04:49
06. Mi ili Vi 05:12
07. Sjećanje 04:41
08. Stop 03:41
09. Miš 04:43
10. Zaborav 04:19
11. Baby Sitter 02:50

Download (320)

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Edited by The Dude, 01 July 2019 - 10:41.

I had a rough night and I hate the #[email protected]&%*! Eagles, man.

Za poboljšanje kvalitete pojedinih albuma, javite se.

Registrirajte se preko mojeg linka, pa skidajte brže preko uptoboxa. Lakše vama, meni drago.

Mrtve linkove prijaviti na dugme Report!

Thanked by 15 Members:
su35smkiller , petelin500 , mischa54 , stoleto , WillieGarvin , dkatic2 , Jokso , matinac , petar017 , janbra , haba , beograd1960' , soska413 , Prospector , retar

The Dude

The Dude

Bronze Member

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1,321 posts
  • 16127 thanks

Saxing for Sailing (2008)

9a877aa678af005a82d0476dd4266702.jpg

1. Stormy Weather (06:23)
2. Give Me A Rope (06:41)
3. NMW (07:49)
4. Aqua di Salgada (05:25)
5. Spring (07:33)
6. Aladin (07:51)
7. Blue Sky (06:00)

Download (320)

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Edited by The Dude, 01 July 2019 - 10:41.

I had a rough night and I hate the #[email protected]&%*! Eagles, man.

Za poboljšanje kvalitete pojedinih albuma, javite se.

Registrirajte se preko mojeg linka, pa skidajte brže preko uptoboxa. Lakše vama, meni drago.

Mrtve linkove prijaviti na dugme Report!

Thanked by 11 Members:
su35smkiller , mischa54 , stoleto , WillieGarvin , dkatic2 , matinac , petar017 , janbra , beograd1960' , soska413 , Prospector

Also tagged with one or more of these keywords: fusion, jazz

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users