Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Felisberto Hernandez

No replies to this topic

solicitor

solicitor

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 107 posts
  • 13477 thanks

Felisberto Hernandez

Niko nije palio svetiljke

vPiV3j.md.jpg

Felisberto Ernandes je pisac koji ne nalikuje ni jednom drugom, evropskom niti hispanoameričkom; on izmiče svakom svrstavanju. Svežina stila, bogat jezik, jasne slike i iznenađujuće metafore nisu samo plod njegove nadarenosti već i rezultat duge stvaralačke karijere, skromne i istrajne.

Rodio se 1902. godine u Montevideu gde je 1964. i umro.

Između 1942. i 1944. objavljuje duge priče koje čine srž njegovog dela (Izgubljeni konj, 1943), a 1947. pojavljuje se knjiga Niko nije palio svetiljke, sačinjena od kratkih priča kao što su Balkon, Niko nije palio svetiljke i Krokodil. Otada, Ernandes će objavljivati samo kratke priče.

Zbirka sadrži sledeće priče:

Ortensije

Niko nije palio svetiljke

Metafizička brada

Dnevnik

Za čitanje u tramvaju

Krokodil

Izgubljeni konj

Balkon

Žena slična meni

Moj prvi koncert

Nameštaj »Kanarinac«

Mamino drvo

Poplavljena kuća

Moja prva učiteljica

Trg

Pismo mrtvima

Dnevnik jednog bestidnika

sken: jocamx :yes:

obrada: solicitor

srpski / latinica

azw3 / epub / pdf

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Edited by solicitor, 02 September 2019 - 17:01.

Thanked by 218 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users