Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Meditacijska, new-age, ambijentalna i sl.muzika

101 replies to this topic

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

Otvaram ovaj topic jer mislim da nedostaje, onaj opći "Što slušate..." je ionako pretrpan i nije za neke stvari...

Dakle, ovdje postavljate ne samo što trenutno slušate, nego što vam se inače sviđa, teško je dati naslov topicu, ali ovdje dolazi instrumentalna (može biti i sa pjevanjem - nije uvjet), new-age, space, ambijentalna i muzika koja vam služi za meditaciju.

Primjer: Vangelis, Tangerine Dream, Pink Floyd, Mike Oldfield, J-M.Jarre itd.

Ako vam za meditiranje paše Maja Šuput - stavite i nju!

Za takvu vrstu muzike nema neki poseban žanr, može biti od klasike do zabavne, ali pošto klasična već ima svoj topic, onda klasiku, ako ne mislite da baš treba biti ovdje, stavite pod "klasika", rock pod "rock" itd. Osim ako vam nije posebna ("više od klasike") onda naravno ovdje!

Predložio bih samo, ako je moguće, da ne stavljate cijele albume, nego samo određenu stvar ili part, ovakva glazba zna trajati i preko 20 minuta pa onda da baš ne bude cijeli album od sat vremena, ali to je samo mali prijedlog

Svaka sugestija ili kritika je dobrodošla!

Komentirajte PLS!

Dreams are my reality, a wondrous world where I like to be!

Thanked by 8 Members:
Jonas1337 , daisy1712 , kluts , knjige su zakon , Nyks , coccico , *Mean Baby* , Taryn1214

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

Prvi postavljam nešto meni drago.

Mike Oldfield (Michael Gordon Oldfield, r.1953), britanski glazbenik, multi-instrumentalist. Tubular Bells Part 1. Postoji odličan dokumentarac kako je to djelo nastalo (na engleskom), ne mogu ga sada naći, ali stavim link kasnije. Neću sada prepisivati sa wikipedije ništa, TB (1973) je nastao dok je bio u gadnom fizičkom i psihičkom stanju, možda je zato i ispalo tako dobro. Postoji i Tubular Bells 2 nastao puno kasnije, ali ni blizu ovome.

Ima vrlo čudan takt, oni koji se bolje razumiju u note će znati, izmjenjuju se 3/4 i 4/4 (nisam siguran) u pravilnim razmacima pa i to pridonosi da vam ne dosadi slušanje.

Mike Oldfield - Tubular Bells (Part I)

Pokušat ću ubaciti samo link, bez YT videa. Traje oko sat vremena, ali jako dobar dokumentarac, preporuka!

Tubular Bells - The Mike Oldfield Story:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Edited by zbrda-zdola, 21 January 2021 - 11:47.

Thanked by 8 Members:
Jonas1337 , daisy1712 , saleehoo , drdm , easy , coccico , *Mean Baby* , Taryn1214

Taryn1214

Taryn1214

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • 1739 thanks

Komentar nemam, jer mislim da je recima tesko opisati, kao i njihovu muziku uopste :-)

"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."

F. Nietzsche

Thanked by 8 Members:
Jonas1337 , daisy1712 , faustos , drdm , easy , coccico , *Mean Baby* , zbrda-zdola

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

Ma nema veze komentiranje, ja tako skoro uvijek nešto ubacim po navici. Neke stvari se stvarno ne daju opisati riječima. Eventualno stavit običan tekst na početak izvođač - naziv, da je lakše pretraživati postove (ako bude interesa uopće).

Ovo što sada stavljam, kao klinac sam slušao na radiju, nema interneta, nema Shazama. Nego obilazio fonoteke, ispitivao, pjevušio melodiju - nitko ne zna.

Video uz glazbu su ili stvarne snimke NASA-e ili vjerne ilustracije/ simulacije (npr. crne rupe ili tračci tamne materije). Što je što - pa i nije važno!

Vangelis, album Albedo 0.39 iz 1976. Sve instrumente svira Vangelis.

Vangelis - Alpha

(Images captured by NASA)

Thanked by 9 Members:
daisy1712 , saleehoo , faustos , kluts , drdm , Taryn1214 , easy , coccico , *Mean Baby*

*Mean Baby*

*Mean Baby*

The Warez GOD

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10,181 posts
  • 13720 thanks

Thanked by 8 Members:
Jonas1337 , faustos , kluts , drdm , easy , Taryn1214 , zbrda-zdola , coccico

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

Space - Magic Fly (1977)
Space - Magic Fly

Thanked by 5 Members:
Jonas1337 , saleehoo , easy , Taryn1214 , coccico

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

Malo "teža" stvar. Prvi mix je složio Pink Floydovac Nick Mason. Tangerine Dream, Stratosfear sa istoimenog albuma (1976).

Tangerine Dream - Stratosfear

Thanked by 7 Members:
Jonas1337 , daisy1712 , saleehoo , faustos , drdm , easy , Taryn1214

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska
Slažem postove jedan na drugi ali ne mogu i ne smijem zaboravit Oxygène. Bezvremeni i svevremeni masterpiece - Oxygène (cijeli album) Jean-Michel Jarrea (1976). Kada sam se prvi puta dokopao albuma preskakao bi na Part 2 i Part 4. Vremenom, Part 1 mi je postao neka vrsta životne signature (bez pretjerivanja), ako bi trebao opisati nekome sebe - riječima ne mogu, slikati ne znam. Oxygène Part 1 "sam ja"! Part 1 (i Pt.5) je kao neka skupa fina delicija poput tartufa ili 99%-tne tamne čokolade: treba vremena da se naučiš na okus! Na grafičkom opremanju omota LP-a (koji se ovdje ne vidi) je radio poznati francuski vizualni umjetnik Michel Granger.

Jean-Michel Jarre - Oxygène Pt.1

Edited by zbrda-zdola, 23 January 2021 - 18:40.

Thanked by 5 Members:
Jonas1337 , easy , faustos , drdm , Taryn1214

Taryn1214

Taryn1214

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • 1739 thanks

Leonard Cohen - Steer Your Way

Iako ovo nije instrumental, njegova poezija je dovoljna da podstakne promisljanje.

Ovde konkretno posebno volim specifican dodir violine.

"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music."

F. Nietzsche

Thanked by 7 Members:
Jonas1337 , daisy1712 , faustos , Nyks , drdm , easy , zbrda-zdola

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

@Taryn: nema nikakvog ograničenja, nigdje nisam stavio da mora biti instrumentalna. Ovdje postavljate sve ono što kod vas pobuđuje posebne emocije ili stanje duha, više nego druga glazba koju inače slušate. Teško je bilo dati nekakav naziv topicu, jer se ta muzika koja vas ponese i odnosi u dubine svemira ili nas samih (ista stvar) proteže preko svih mogućih žanrova i podžanrova. Npr. Malu noćnu muziku ću staviti pod "klasika" jer mi je odlična ali nema tu moć koju pokušavam opisati. Netko će opet baš to staviti ovdje. I sam ljudski glas može biti muzički instrument.

Leonard Cohen - pa ja ne mogu zamisliti njegovu glazbu bez tog prepoznatljivog narativnog glasa!

Idem malo u "naše" krajeve. Miha Kralj, "slovenski Jean-Michel Jarre". Utjecaj Jarrea je više nego očigledan (kao i kod nekih radova Laze Ristovskog kojeg ću staviti kasnije). Album: Andromeda iz 1980.

Miha Kralj - Embrio

(alb. Andromeda, 1980)

Više o M.Kralju:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Thanked by 3 Members:
Jonas1337 , easy , Taryn1214

easy

easy

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 645 posts
  • 14700 thanks

Thanked by 5 Members:
Jonas1337 , faustos , drdm , Taryn1214 , zbrda-zdola

Taryn1214

Taryn1214

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • 1739 thanks

F. Nietzsche

Thanked by 5 Members:
Jonas1337 , saleehoo , easy , drdm , zbrda-zdola

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

@easy: samo sam klinuo PLAY, nisam gledao naslov. I onda mi nekako poznate scene ali i muzika! Slušam taj lijepi vokal i već krenem sa pisanjem "podsjeća me na..." - onda vidim naslov. Naravno da me "podsjeća", znam i film i Vangelisovu glazbu iz njega! Ionako sam to planirao staviti, pa stavljam odmah: Rachel's Song - Vangelis, Irlande sa albuma Opéra Sauvage (1979). Hvala na postavljanju!

@Taryn1214: muzika mi je nekako poznata ali ne znam točno otkuda. U svakom slučaju prekrasna muzika i prekrasan video tko god da ga je radio! Hvala i tebi!

Vangelis - Irlande
(Opéra Sauvage, 1979)

Thanked by 6 Members:
Jonas1337 , saleehoo , faustos , Taryn1214 , easy , drdm

easy

easy

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 645 posts
  • 14700 thanks

Thanked by 5 Members:
Jonas1337 , faustos , Taryn1214 , drdm , zbrda-zdola

easy

easy

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 645 posts
  • 14700 thanks

Thanked by 5 Members:
Jonas1337 , faustos , Taryn1214 , drdm , zbrda-zdola

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

Kraftwerk, The Robots (Die Roboter) sa albuma The Man Machine (Die Mensch-Maschine), 1978. Skraćena verzija. Nezaobilazno u ovoj priči.

Kraftwerk - The Robots

Thanked by 4 Members:
Jonas1337 , faustos , easy , Taryn1214

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

Peter Calandra - Points In The Sky

Thanked by 4 Members:
Jonas1337 , daisy1712 , easy , Taryn1214

Taryn1214

Taryn1214

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • 1739 thanks

F. Nietzsche

Thanked by 5 Members:
Jonas1337 , daisy1712 , drdm , easy , zbrda-zdola

zbrda-zdola

zbrda-zdola

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 479 posts
  • 1359 thanks
  • LocationHrvatska

Eddie Jobson - "Theme of Secrets" sa istoimenog albuma (1985)

Eddie Jobson - Theme of Secrets

Thanked by 6 Members:
Jonas1337 , daisy1712 , knjige su zakon , drdm , easy , Taryn1214

knjige su zakon

knjige su zakon

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,352 posts
  • 2940 thanks

- meni je ovo glazba za "meditaciju"  :P

Knjige su naše najtiše i najvjernije prijateljice, najlakše je doći do njih, daju najmudrije savjete i najstrpljivije su učiteljice.

- Charles W. Eliot    

tumblr_o39mtss_Pi_B1tb8alro1_400.gif  

Thanked by 4 Members:
Jonas1337 , daisy1712 , Taryn1214 , zbrda-zdola

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users