Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Koliki je realan Interes za strane predstave (s titlovima?)

15 replies to this topic

Bookworm__003

Bookworm__003

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 84 posts
  • 1305 thanks
Dobra večer :). Veliki sam ljubitelj kazališta, osobito mjuzikala i Broadwaya. Zanima me koliki je (i postoji li uopće) inters na ovom forumu za takvim predstavama? Od klasika (Phantom in the opera, Hamilton, Sundays in the park with George) do "novijih" naslova (Shrek the musical, Mean girls) i dječjih predstava (konkretno Disneyevi mjuzikli; Aladdin, Frozen, Beauty and then beast...). Isplati li se to raditi i postavljati ovdje? Imam volje i želje za par od navedenih projekata, ali ne znam bi li se preuzimalo? Hvala svima koji podijele svoje mišljenje :)

Thanked by 8 Members:
Byron1788 , crnirg , Disco Ninja , severing , Prebond , Taryn1214 , ひらい みつお , LEMONZOO

LEMONZOO

LEMONZOO

Bronze Member

• VIP
  • PipPipPipPip
  • 1,262 posts
  • 30986 thanks
  • LocationGavran Mahala

Kazalište nema svoj podforum pa bi se to vrlo brzo pogubilo među filmovima, jedino kad bi se prvo to otvorilo. Za interes ne znam, ne može ovdje ni biti takve publike kad nema takvog sadržaja. Ti svojim trudom stvori sadržaj pa ćeš privući ljude.

Thanked by 1 Member:
Bookworm__003

*BD4YU*

*BD4YU*

The Warez GOD

• Global moderator
  • 13,324 posts
  • 442492 thanks

Moze da se otvori tema namenjenja za kazaliste i da se pinuje tako da nece se pogubiti. Za svakok ce se naci ponesto sto da ne.

Thanked by 3 Members:
crnirg , Bookworm__003 , Prebond

Bookworm__003

Bookworm__003

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 84 posts
  • 1305 thanks

Moze da se otvori tema namenjenja za kazaliste i da se pinuje tako da nece se pogubiti. Za svakok ce se naci ponesto sto da ne.

Da, mislim kako bi to pomoglo da ljudi otkriju sadržaj. Trenutno prevodim još dvije predstave, kada ih završim postavit ću ih u filmove sa prijevodom (kao i "Into the woods"), a ako se stvori određeni interes, smatram da se isplati otvoriti posebna tema.

severing

severing

Newbie

• Members
  • Pip
  • 23 posts
  • 276 thanks

Ja imam interes da odgledam ponekad predstavu, iako je teško naći na torentima ili su preveliki fajlovi.

Mogu li se naći ili učiniti dostupnim neke predstave, mjuzikli ili opere sa ovih sajtova?

Please Login or Register to see this Hidden Content

Thanked by 1 Member:
Bookworm__003

LEMONZOO

LEMONZOO

Bronze Member

• VIP
  • PipPipPipPip
  • 1,262 posts
  • 30986 thanks
  • LocationGavran Mahala

Mislim da ne bi bilo loše odmah otvoriti pdf. HRT (i vjerojatno RTS) znaju emitirati predstave i opere i ima ljudi koji to snimaju i kače na net, može se toga sigurno naći po domaćim trackerima i forumima.

Ja sam isto ovdje jednom postavio predstavu.

Thanked by 1 Member:
Bookworm__003

Bookworm__003

Bookworm__003

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 84 posts
  • 1305 thanks

Ja imam interes da odgledam ponekad predstavu, iako je teško naći na torentima ili su preveliki fajlovi.
Mogu li se naći ili učiniti dostupnim neke predstave, mjuzikli ili opere sa ovih sajtova?

Vjerujem kako se uvijek može naći, možda ne originalna produkcija (iako i toga ima sve više po netu), ali kvalitetna produkcija uvijek će biti dostupna.

Thanked by 1 Member:
severing

*BD4YU*

*BD4YU*

The Warez GOD

• Global moderator
  • 13,324 posts
  • 442492 thanks

Dogovorite se za naziv i mozemo otvoriti temu. A ja cu spremiti operu za pocetak da se krene

Thanked by 1 Member:
Bookworm__003

Bookworm__003

Bookworm__003

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 84 posts
  • 1305 thanks

Dogovorite se za naziv i mozemo otvoriti temu. A ja cu spremiti operu za pocetak da se krene

Odlično :D. Kako postoji tema "Pozorišne predstave" za domaću kazališnu produkciju, mislim da bi bilo najbolje i najjednostavnije da ova tema bude "Pozorišne/kazališne predstave (strane)" ili sl. Molila bih, kada se tema otvori da se postovi iz teme "American playhouse: Into the woods (1989)” premjeste tamo. Hvala puno :)

Thanked by 1 Member:
*BD4YU*

LEMONZOO

LEMONZOO

Bronze Member

• VIP
  • PipPipPipPip
  • 1,262 posts
  • 30986 thanks
  • LocationGavran Mahala

Možda ne bi bilo loše u uvodni post napisati neka pravila.

Obavezno - da mora biti neki opis na engleskom ili domaćem i link na neku bazu podataka (

,

,

Poželjno - poster, tehničke specifikacije i screenshotovi ili thumbnailovi.

P. S., evo još jedne strane predstave. Može se prebaciti u novu temu.

Thanked by 2 Members:
Bookworm__003 , *BD4YU*

*BD4YU*

*BD4YU*

The Warez GOD

• Global moderator
  • 13,324 posts
  • 442492 thanks
Apsolutno se slazem Lemonzo samo da te zamolim da ti to sredis sto si zamislio o onda cemo otvritii novu temu sa Pozorisnim prestavam stranim

LEMONZOO

LEMONZOO

Bronze Member

• VIP
  • PipPipPipPip
  • 1,262 posts
  • 30986 thanks
  • LocationGavran Mahala

Nisam ništa posebno zamislio. Evo improviziram. Od nekud se prebaci uvodni post i u njemu piše sve ovo ispod:

Tema za kazališne predstave, opere i sličan sadržaj na stranim jezicima.

Svaki post obavezno treba sadržavat

• Naslov i godinu proizvodnje (datum poželjan, ali ne obavezan),
  • Poster konkretne produkcije,
  • Link na neku internetsku bazu podataka u kojoj se može pročitati nešto više (npr.: ibdb.com, theoperadatabase.com, hnkvz.hr, hnkmostar.ba, lutkamo.com itd.),
  • Opis/sadržaj na domaćem ili engleskom jeziku

Poželjno imati:

• Tehničke specifikacije videa iz kojih se može iščitati kvaliteta videa i zvuka i na kojem se jeziku govori,
  • Screenshotove ili thumbnailove s podacima,
  • Domaći i/ili engleski titl

Ogledan primjer posta:

Spoiler

Thanked by 1 Member:
Bookworm__003

Bookworm__003

Bookworm__003

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 84 posts
  • 1305 thanks

Nisam ništa posebno zamislio. Evo improviziram. Od nekud se prebaci uvodni post i u njemu piše sve ovo ispod:

Tema za kazališne predstave, opere i sličan sadržaj na stranim jezicima.

Svaki post obavezno treba sadržavat

• Naslov i godinu proizvodnje (datum poželjan, ali ne obavezan),
  • Poster konkretne produkcije,
  • Link na neku internetsku bazu podataka u kojoj se može pročitati nešto više (npr.: ibdb.com, theoperadatabase.com, hnkvz.hr, hnkmostar.ba, lutkamo.com itd.),
  • Opis/sadržaj na domaćem ili engleskom jeziku

Poželjno imati:
  • Tehničke specifikacije videa iz kojih se može iščitati kvaliteta videa i zvuka i na kojem se jeziku govori,
  • Screenshotove ili thumbnailove s podacima,
  • Domaći i/ili engleski titl

Ogledan primjer posta:

Spoiler

Julius Caesar NTL 03.22.2018 HDTV 1080i AC3 OR MMEJulius-_Caesar-_NZ-_Poster_web.jpg

Caesar returns in triumph to Rome and the people pour out of their homes to celebrate. Alarmed by the autocrat's popularity, the educated elite conspire to bring him down. After his assassination, civil war erupts on the streets of Rome.

1o9uct.png27duoy.png3tnuak.png

Hidden Content

Download link

Mislim kako je to i više nego ok, ako se svi slažu, ta pravila su po meni u redu.

Nyks

Nyks

Silver Member

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 3,048 posts
  • 32630 thanks
  • LocationBalkanDownload

Nema potrebe za nekim dodatnim pravilima, pravila vec postoje samo treba sad da se tema malo vise aktivira.

Bookworm__003

Bookworm__003

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 84 posts
  • 1305 thanks
Ukoliko netko ima volje na stranicama

do 11.04. svakoga dana besplatno će se emitirati po jedna opera, u tom vremenu se može i preuzeti (npr 1idm video downloaderom). Ovo je lista predstava (po redu) dostupnih za naredna četiri dana:

Francesca da Rimini
The Nose
Roméo et Juliette
Luisa Miller
Uz video su priloženi engleski titlovi koji se lako mogu prevesti. Danas je dostupan bio Eugene Onegin kojeg sam preuzela te ga planiram uskoro obraditi i postaviti.

Edited by Bookworm__003, 08 April 2021 - 21:09.

severing

severing

Newbie

• Members
  • Pip
  • 23 posts
  • 276 thanks

Francesca da Rimini + titl preuzeta, poslaću posle link.

Edited by severing, 09 April 2021 - 08:11.

Thanked by 2 Members:
*BD4YU* , Bookworm__003

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users