Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

RIPOVANJE DVD

7 replies to this topic

Nidzo01

Nidzo01

Newbie

• Members
  • Pip
  • 33 posts
  • 285 thanks
  • LocationJaukovac

Zna li neko neki dobar besplatan program za ripovanje DVD-a, ja imam WinX DVD Ripper Platinum i do sada je radio dobro. Međutim, danas kad sam probao da ripujem neki dvd on mi neprepoznaje folder i ne mogu ništa da uradim. 

Hvala.

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 25,827 posts
  • 1535064 thanks
  • Locationscrls

Za početnike najbolje Handbrake.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 2 Members:
Zomby , Nidzo01

Nidzo01

Nidzo01

Newbie

• Members
  • Pip
  • 33 posts
  • 285 thanks
  • LocationJaukovac

Imam ga, ali koristim ga za konvertovanje. Probah sad da ubacim DVD fajlove u njega, ali ne postoji u njemu nikakva opcija za ripovanje. 

*BD4YU*

*BD4YU*

The Warez GOD

• Global moderator
  • 15,570 posts
  • 563118 thanks

E sada nista nije jasno sta imas. Koliko ja mogu razumeti konvertovanje ripovanje to mu dodje jedno na isto. Ako sam razumeo ti imas Handbrak ali on nema opciju za ripovanje. Prvi put ovo cujem. Mislim da ti trebas prvo podestiti sve ides prvo rezoluciju slike odraditi onda filtere ako to ne zelis podesavati i ako ne znas oko toga bolje da ne diras nista onda ides ocija video tu podesavas velicinu samog izlaznog file to se podesava na bitrate sto je veci bitrat bice veci file ali ce biti i ripovan film puno bolji sto je bitrate veci ali ako je dvd u pitanju to i ne mozes dobiti kvalitet nista bolji i da stavis 100000 bitrat to bi trebao podesiti prema vremenu ako je film preko dva sata ne idi manje od 2000 ali mozes i nesto vise od toga staviti nekih 3000 i onda podesis da ti ide na dva prelaza zatim ides u audio podesis AAC na nekih 192 kbps nemas potrebe za vecim i onda pobrisi titlove jer ce ti raditi proveru bez veze kada sve to odradis u save moras podesiti naziv filma i kada sve to odradis imas zeleni trougao i onda ce krenuti da konvertuje film sa dvd u mp4 ili mkv to zaisi na tebi sto odaberes i onda ako je masina novija i neki procesor na i7 trebalo bi da bude za nekih 30 minuta po prelazu moze i brze eli neka bude to neko vreme

Thanked by 1 Member:
Nidzo01

Nidzo01

Nidzo01

Newbie

• Members
  • Pip
  • 33 posts
  • 285 thanks
  • LocationJaukovac

Hvala na objašnjenju, ali kad uđem u HandBrake i ima ono insert folder, odamerem folder sa gomilu DVD fajlova (VIDEO AUDIO TS itd.) meni on ubaci samo jedan od tih fajlova, a ne sve. Tu je problem. I zato kažem, ne postoji opcija koja kaže za DVD. A pod konvertovanjem sam mislio da sam HAndBrake do sada koristio samo da neke videe prebačim u mp4 format...

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 25,827 posts
  • 1535064 thanks
  • Locationscrls

Pretvori vob fajlove u ISO, pa onda idi na insert fajl... mada me cudi, sa handbrake-om nije bilo problema kad ides na insert folder, onda u padajucem meniju izaberes najduzi fajl..

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 1 Member:
Nidzo01

n00b.masster

n00b.masster

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 posts
  • 936 thanks
  • Locationn00bia

Meni se sviđa VidCoder. On je baziran na Handbrake-u, ali ima opciju da mu zadaš željenu veličinu fajla, pa onda on sam napravi što kvalitetniji snimak te veličine.

××× SHARING ××× IS ××× CARING ×××

Thanked by 1 Member:
Nidzo01

*BD4YU*

*BD4YU*

The Warez GOD

• Global moderator
  • 15,570 posts
  • 563118 thanks

Treba covek da se bazira na jedan od programa i taj program da usavrsi kada to odradi onda moze prelaziti na koji god program, jer u osnovici je sve isto samo sucelja su razlicita. I ne sada ja znam raditi sa ovim onim programom samo cemo mu stvoriti pometnju u glavi da covek nece znati gde i sta. Sada neka ide sa handbreake i to neka prostudira i kada svati bice mu puno lakse preci ako bude nezadovoljan sa ovim programom. I ko zeli pomoci da on ovo savlada onada se bazirate na handbrake ni na koji drugi za sada.

Thanked by 2 Members:
hakurik , Nidzo01

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users