Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Najave

3470 replies to this topic

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 8,712 posts
  • 498088 thanks
  • Locationnisam ja odavde

X5tmwKI.jpg

Brajan Maklelan - Obećanje krvi

Kako se ponašati na forumu - pravila i saveti

https://www.balkando...ezno-pročitati/

Prijava mrtvih linkova

http://www.balkandow...ks/#entry164002

Thanked by 33 Members:
FelisD , Maya36 , Dragana Z , mmina , kaladin1 , SerbskiSon , malena31 , apoidea , Mr Highlander , Meli , plavizec , Mila116 , nela012 , Carlo , Prebond , blejacina , zagajovanovic , Farre , Atom Ant , solicitor , Moony , Haspan , Atlanta , Ina1912 , ado31 , jocamx , Cyrano , markocim , boden , tymoty , Disco Ninja , severijan , knjige26

Disco Ninja

Disco Ninja

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,683 posts
  • 141126 thanks
  • LocationZ E M U N
Vasilij Jan – FENIČANSKI BROD

V-Jan-Fenicanski-brod.jpg

Služeći se poznatim istorijskim činjenicama, zapisima i ostacima drevne feničanske kulture, V. Jan je napisao vrlo originalan roman o feničanskim moreplovcima u vreme cara Solomona, i o njihovim krstarenjima po Sredozemnom moru, oko koga su se formirale prve moderne države i nikla evropska kultura. U knjizi su obrađeni čudnovati i neobični doživljaji jednog feničanskog dečka, koji u potrazi za izgubljenim ocem plovi po svim, tada poznatim morima, i doživljava razne pustolovine. Prateći ga na tom njegovom putu, mi se upoznajemo sa svakodnevnim životom, sa kulturnim tekovinama, sa verovanjima drevnih naroda. Ovo malo remek-delo odlično će poslužiti i kao pomoćno istorijsko štivo.

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im-Hot.jpg

Thanked by 22 Members:
severijan , SerbskiSon , apoidea , byello , Mr Highlander , Meli , brcilo , nela012 , Carlo , Prebond , blejacina , Atom Ant , solicitor , planeta27 , Atlanta , knjige su zakon , volter , jocamx , Cyrano , Pedja1983 , boden , tymoty

solicitor

solicitor

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 585 posts
  • 100974 thanks

BERNARD CORNWELL (BERNARD KORNVEL)

UTVRĐENJE

utvrdjenje_vv.jpg

Napisan Kornvelovim prepoznatljivim, uzbudljivim stilom, roman Utvrđenje donosi izuzetnu priču o sudaru neprikosnovene velesile i jedne mlade nacije.

U leto 1779. godine, borbe u ratu za američku nezavisnost premeštaju se ka jugu zemlje. Britanski garnizon od hiljadu pešadinaca plovi ka maglovitim obalama Nove Engleske. Kao odgovor, država Masačusets šalje flotu od četrdeset brodova čiji je zadatak da „zarobi, ubije ili uništi“ strane zavojevače.

Međutim, nesposobnost i loš moral vojske dovodi do katastrofalnog poraza, koji će ostaviti posledice na živote dvojice suparnika: mladog škotskog poručnka Džona Mura i bostonskog rodoljuba Pola Rivera.

- POSTAVLJENO -

Edited by solicitor, 24 July 2019 - 22:02.

\m/ |||-.-||| \m/

Thanked by 29 Members:
dalmatinka62 , tihoj , mm974 , severijan , SerbskiSon , natasaum , apoidea , byello , Mr Highlander , Meli , Mila116 , ninab , 1952t2 , nela012 , Carlo , MarijaKralj , Nalence , Prebond , Haspan , tymoty , Atlanta , blejacina , volter , nesonja , Cyrano , boden , PericaStrasni , markocim , Atom Ant

BALKANBOOKS

BALKANBOOKS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • 166329 thanks

POSTAVLJENO

Suzzane Enoch - Najbolje od oba sveta

Prevod i obrada BALKANBOOKS

3-01.png

Edited by BALKANBOOKS, 04 August 2019 - 16:25.

Kako skidati sa Uptoboxa

http://www.balkandow...tvari/?p=425928

Thanked by 98 Members:

markocim

markocim

The Warez GOD

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15,621 posts
  • 117596 thanks

A. C. Clarke & S. Baxter

Svjetrlost drugih dana

korica-280.jpg

POSTAVLJENO

Thanked by 26 Members:
alad , severijan , apoidea , Paloma013 , Meli , ninab , b011b , darkerka , Atlanta , nela012 , vatro , AB Normal17 , Disco Ninja , sikman82 , blejacina , tymoty , Atom Ant , Haspan , volter , Carlo , Cyrano , boden , Snjezanakv , PericaStrasni , Prebond , solicitor

Carlo

Carlo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 851 posts
  • 167794 thanks
  • LocationBrdoviti Balkan

SAVREMENE ČEŠKE PRIPOVETKE

S-P.jpg

P O S T A V LJ E N O

Iz predgovora 1934. godine:

Ova knjiga, iako jedina svoje vrste, nema pretenzija da se nazove antologijom, ali svakako verujem da će dati živu i što je mogućno potpuniju sliku književnih stremljenja bratskoga naroda.

Jaroslav Mali

Treba obratiti pažnju da je naslov nastao 1934. godine. Danas bi zbirka nosila drugačiji naziv.

U ovu zanimljivu i raritetnu zbirku pripovedaka iz 1934. ušli su tada vodeći češki književnici:

Karel Matej Čapek — Hod, Ana Marija Tilšova, Ivan Olbraht, Franjа Šramek, Karel Čapek, Jozef Čapek, František Langer, Rihard Vajner, Miroslav Rute, Jaroslav Durih, Vladislav Vančura, Jozef Kopta, Jirži Volker, Karel Novi, Jan Čep.

Није знање, знање знати, већ је знање, знање дати!

Наше је само оно што поклонимо другима!

Thanked by 28 Members:
MilicaSS , severijan , Yersinia , SerbskiSon , apoidea , byello , Mr Highlander , Meli , ninab , Atom Ant , Prebond , darkerka , Haspan , Atlanta , nela012 , solicitor , zuls , blejacina , Disco Ninja , Cyrano , volter , Djokap , boris 88 , millevoy , jocamx , markocim , boden , Byron1788

solicitor

solicitor

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 585 posts
  • 100974 thanks

Stefani Garber
KARAVAL

d3ZfV.jpg

Zapamti, ovo je samo igra...

Šta god da si čula o Karavalu ne može se meriti sa stvarnošću. To je više od igre ili priredbe ‒ nešto najbliže magiji na ovom svetu.

Skarlet nikad nije otišla s malog ostrva na kojem živi sa sestrom Telom i moćnim, surovim ocem. Njihov otac joj je ugovorio brak i Skarlet misli kako je njenim snovima da će videti Karaval ‒ priredbu koja se jednom godišnje održava negde daleko i u kojoj gledaoci učestvuju ‒ došao kraj.

Ali ove godine pozivnica o kojoj je dugo sanjarila konačno stiže. Uz pomoć tajanstvenog mornara, Tela vodi Skarlet na igre. Međutim, Legenda, čovek koji stoji iza priredbe, otima Telu. Ispostavlja se da se ovogodišnji Karaval vrti oko nje i da je pobednik onaj ko je prvi pronađe.

Skarlet su upozorili da je sve što se desi za vreme Karavala samo predstava. Ali ona se ipak upliće u igru ljubavi, slomljenih srca i magije s drugim igračima. Ali bio Karaval stvaran ili ne, ona mora pronaći Telu pre nego što se peta noć završi, opasni domino-efekat pokrene i njena sestra zauvek nestane.

Dobro došli, dobro došli u Karaval... ali pazite da se ne zanesete previše.

„Savršeno za ljubitelje knjiga Noćni cirkusZvezdana prašina i Igre gladi.“  School Library Journal

„Zadivljujuće, originalno, čudesno.“  USA Today

- POSTAVLJENO -

Edited by solicitor, 02 August 2019 - 18:57.

\m/ |||-.-||| \m/

Thanked by 32 Members:
Milica5165 , Lenadobrica , MilicaSS , natasaum , severijan , moja helga , blejacina , SerbskiSon , Meli , medSeka , Carlo , luka357 , zagajovanovic , Moony , plavizec , Mila116 , Haspan , tymoty , Marta Cappa , Atlanta , wilie , knjige su zakon , Atom Ant , jupy101 , jaxaadrijana , Cyrano , Prebond , PericaStrasni , darkerka , markocim , volter , boden

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190921 thanks

Peter Esterhazi

Harmonia caelestis

slike0572.jpg

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 27 Members:
REVIZIJA , severijan , Yersinia , apoidea , Mr Highlander , blejacina , SerbskiSon , Meli , Carlo , Prebond , Haspan , ivanmilke , boden , Atlanta , darkerka , jocamx , Djokap , solicitor , Disco Ninja , markocim , boris 88 , zuls , PericaStrasni , Atom Ant , ultimaV , Cyrano , volter

BALKANBOOKS

BALKANBOOKS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • 166329 thanks

elle-4-mala.jpg

Elle Kennedy - Izgaranje

Bez odore #4

Prijevod i obrada BALKANBOOKS

Kako skidati sa Uptoboxa

Thanked by 69 Members:
EmiliTorn , Jana Petrović , čitač , Lenadobrica , gcoso , Stoncica , nadagot , vitoria , DraganaV87 , nezana166 , cile22 , 1503972 , zoricaceleketic , gogaknjige , sneki257 , labelo13 , severijan , Zatasko , xx94 , Nada5 , veta , katarinano , Silvi 27 , Sneguljica00 , uifhrefierefei , Prebond , malena31 , amina555 , milana2016 , knjige su zakon , naxi1070 , giselaaa , knjigica , knjige26 , Dragga , Višnja2 , tenyos74 , GBranka66 , Paloma013 , zeljanazelja , vanja 1731 , KajaBG , dora land , stormmaverick , Kristinacovic , holygrace , nenatijana , Ina1912 , darkerka , gurka , Atlanta , Lilineg , lavica67 , Ke Ke , Disco Ninja , boden , bbubi2701 , zagajovanovic , Atom Ant , Mila1977 , jupy101 , vesnamat1968 , volter , Carlo , Cyrano , MimaNZ , antigona42 , QuietMan , hladno_pivo

BALKANBOOKS

BALKANBOOKS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • 166329 thanks

POSTAVLJENO

Pearl Cleage

Sve što se čini ludim u sasvim običan dan

pc.jpg

Scan i obrada BALKANBOOKS

Edited by BALKANBOOKS, 31 July 2019 - 18:08.

Kako skidati sa Uptoboxa

Thanked by 23 Members:
londinijum , sneki257 , severijan , Prebond , malena31 , malineki , knjige su zakon , byello , gorkana , Paloma013 , darkerka , Haspan , Meli , Atlanta , Ke Ke , Disco Ninja , boden , markocim , Cyrano , Atom Ant , hladno_pivo , volter , Carlo

bane17

bane17

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 649 posts
  • 230470 thanks

usm-Copy.jpg

Lusinda Rajli - U senci masline - POSTAVLJENO

Edited by bane17, 01 August 2019 - 22:31.

Thanked by 40 Members:
dalmatinka62 , djetelina , Pedja1993 , vitoria , sneki257 , severijan , gurka , ljubinka lovcevic , Prebond , malineki , Ja1994 , darkerka , antigona42 , blejacina , Disco Ninja , knjige26 , amanda kvik , gorkana , Višnja2 , sanjasasa , Atlanta , Mila1977 , SerbskiSon , Maya06 , Paloma013 , zeljanazelja , boden , jupy101 , vesta , PericaStrasni , Carlo , Cyrano , marija maca , Ke Ke , volter , Atom Ant , markocim , pluton2015 , ika991 , Saniyela

solicitor

solicitor

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 585 posts
  • 100974 thanks

Andrej Platonov - ČEVENGUR

0001.jpg

Pisci preporučuju omiljene književne naslove: Draško Sikimić

Prvo sam počeo da čitam neko novo izdanje koje se zove „Poslednja komuna”, posuđeno od prijatelja, a onda sam uspio da nađem i kupim sebi staro Nolitovo iz 1984. godine.

Ne znam da li je iko bolje opisao materiju življenja od Platonova. Kada sam pročitao jedan dio u kome je opisano umiranje instruktora na kog je pao stub, i koji u nekom momentu bunila, dok se „gura ramenima da se negde zauvek smesti”, govori: „Zovite Tri Osmine sa Uvojkom, neka me, rođeni, pritisne zaštitnom maticom.“ Tako se piše o umiranju. To su momenti kad zatvoriš knjigu koliko je dobra. Čitao sam tu stranicu iznova danima.

Veliko je srce kojim piše Platonov. Grlim ovu knjigu često.

- POSTAVLJENO -

Edited by solicitor, 02 August 2019 - 18:57.

\m/ |||-.-||| \m/

Thanked by 29 Members:
Milos Pekicc , REVIZIJA , severijan , Yersinia , SerbskiSon , Bright , Prebond , apoidea , darkerka , Mr Highlander , blejacina , zuls , gorkana , kaldorei , ivanmilke , dusanx , Haspan , Atlanta , boden , ultimaV , markocim , boris 88 , PericaStrasni , volter , severing , Carlo , Cyrano , jocamx , Atom Ant

BALKANBOOKS

BALKANBOOKS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • 166329 thanks

POSTAVLJENO

Poštovani čitaoče…
Nekoliko godina unazad, kada sam počela da radim na knjizi   Vojvoda i ja, stvorila sam fiktivnog kolumnistu za tračeve pod imenom Lady Whistledown, čijim je izvodima iz kolumne započinjalo svako poglavlje, i iskreno mogu reći da nikada nisam više uživala u pisanju koliko kada sam se poistovetila sa Lady W.. Bila je sarkastična, nevaljala, perceptivna, i kada je bilo važno, saosećajna. A kada se "povukla" u knjizi Romancing Mister Bridgerton  nakon što je krasila stranice četiri moja romana, osetila sam gubitak.

'Dragi čitatelji,
Iznenađena sam s koliko sentimentalnosti pišem ove riječi.
Nakon jedanaest godina bilježenja vremena i događaja iz
londonskog visokog društva, pero Vaše autorice odlazi u
mirovinu.

...

Prisluškivanje na vratima, naganjanje dječaka koji dostavljaju
moje novine  –  to su samo sitnice koje su stigle do ušiju Vaše
autorice! U što  se to pretvorilo londonsko društvo? Vaša Vas
autorica uvjerava, najdraži čitatelji, da ona u svih jedanaest
godina svoje karijere ni  jednom nije prisluškivala na vratima.
Svi tračevi u mojoj kolumni došli su do mene poštenim putem,
bez smicalica i trikova, samo uz pomoć radoznalih očiju i ušiju.
I tako, au revoir, Londone! Bilo mi je zadovoljstvo služiti vam.

DRUŠTVENI BILTEN LADY WHISTLEDOWN'

(Julia Quinn - Gospodin Bridgerton #4)

Ali sa svakim zatvorenim vratima, otvara se prozor i dobila sam mogućnost da Lady  Whistledown "pripoveda" antologiju. Iskoristila sam takvu priliku, naravno, iako moram priznati da u to vrijeme nisam znala u šta se upuštam. Četiri nove priče su ovde lagano isprepletena.
Ja, kao autor kolumne Lady W, morala sam da pratim sve detalje, sve do iste boje očiju i kose!
Nije bilo lako, ali sve je bilo u službi  zabave.
I tako, zajedno sa Suzanne Enoch, Karen Hawkins i Mia Rian, s oduševljenjem vam predstavljam   Lady Whistledown.

Mnogo toga se može komentarisati u Londonu tih godina,

a Ladi Whistledown je spremna, kao i uvek.
Uživajte!

Julia Q.

Za sve čitaoce, koji su previše voleli Lady W., ponovo je sa Vama.
I za Pavla, iako je to shvatio kao ličnu pobedu, uspela sam da uključim Star Wars u naslov ove knjige.

0000000000.jpg

Julia Quinn - Prvi poljubac

Mia Ryan - Poslednje iskušenje

Edited by BALKANBOOKS, 04 August 2019 - 16:26.

Kako skidati sa Uptoboxa

Thanked by 90 Members:

Carlo

Carlo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 851 posts
  • 167794 thanks

Sergej Dovlatov

Strankinja

strankinja.jpg

P O S T A V LJ E N O

Kratki roman Strankinja, posvećen je, kako je Dovlatov napisao, „usamljenim Ruskinjama u Americi, sa ljubavlju, tugom i nadom“. To je potresna priča o tegobnim i teskobnim danima koje u stranoj zemlji doživljavaju ljudi koji su u nju došli sa nadom i željom da krenu u novi život, ispunjeni gorkim talogom neispunjenih želja. Roman u sebi sadrži i mnogo od ličnog iskustva Dovlatova, jer je ovaj pisac emigrirao u SAD 1978. godine i odlično je poznavao milje ruske emigracije. U tom gotovo začaranom krugu kreću se i junaci Strankinje, a Dovlatov njihov svet slika sa blagom ironijom i humorom.

Thanked by 20 Members:
selma.seljubac , Yersinia , Topolica , Bright , Prebond , Atlanta , mosfet , PericaStrasni , jocamx , Atom Ant , apoidea , solicitor , spicato , darkerka , markocim , boris 88 , volter , Disco Ninja , Mr Highlander , sherry15

Niki1111

Niki1111

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,464 posts
  • 212746 thanks

2FShNWD.jpg           s7QjtRI.jpg

Kej Huper - Valcer Buntovnika

Helen Hart - Nežna Sidni

POSTAVLJENO

Posted Image

Thanked by 36 Members:
valentinavanja , vanja 1731 , veta , Dzenip , vbk , Rocko21 , Cyrano , sneki257 , mm974 , severijan , SerbskiSon , nezana166 , Mila1977 , katarinano , KajaBG , Prebond , malena31 , amina555 , Atlanta , knjige su zakon , Carlo , mosfet , Tajana5 , boden , MimaNZ , knjigica , dora land , Atom Ant , vesnamat1968 , Ina1912 , zeljanazelja , Disco Ninja , volter , giselaaa , darkerka , markocim

markocim

markocim

The Warez GOD

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 15,621 posts
  • 117596 thanks

BOALO-NARSEŽAK

Lažna smrt

Korica-290.jpg

Thanked by 17 Members:
Cyrano , severijan , SerbskiSon , Prebond , blejacina , boris 88 , Atlanta , boden , solicitor , Atom Ant , PericaStrasni , Pepe le Tvor , jocamx , volter , Disco Ninja , Carlo , mosfet

Carlo

Carlo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 851 posts
  • 167794 thanks

Sergej Dovlatov

Kompromis

Kompromis.jpg

P O S T A V LJ E N O

Strukturu knjige čini trinaest kompromisa — očigledno, kompromisa između onog što bi naš junak-novinar Dovlatov želeo da napiše i onog što je morao da napiše da bi bilo podobno, odnosno objavljeno/plaćeno. Kompromisa između istine i političke podobnosti.

Na početku svake glave je isečak iz novina — njegov objavljeni tekst, a zatim sledi kratka priča o događajima koji su prethodili tekstu. I u ovoj pripovesti, ili romanu (kako je sam Dovlatov odredio svoj žanr), postoji sve što inače karakteriše njegovo stvaralaštvo. Galerija izvanredno prikazanih tipova ljudi. Anegdotski sižei. Precizni detalji. Kratki, a prostrani opisi svakodnevice „običnih sovjetskih ljudi“. I, naravno, autorska ironija, toliko karakteristična za Dovlatova...

Thanked by 25 Members:
kojot71 , olimpijac , Bri , Cyrano , severijan , Yersinia , SerbskiSon , brankod1977 , Topolica , domino13 , zuls , volter , PericaStrasni , ivanmilke , Prebond , jocamx , Disco Ninja , blejacina , boris 88 , milana2016 , Atlanta , boden , markocim , solicitor , Atom Ant

Carlo

Carlo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 851 posts
  • 167794 thanks

Herbert Džordž Vels

Rat svetova

Rat-svetova.jpg

P O S T A V LJ E N O

H. Dž. Vels bio je više od običnog pisca naučne fantastike. Njega ne zanimaju samo tehnička otkrića i primena tih otkrića, već pre svega njihovo dejstvo na ljudski život. Da čovečanstvo zaista živi zatvoreno u krugu ovih praiskonskih strahova pokazalo se i tridesetog oktobra 1938. godine kada je čuveni glumac Orson Vels stao sa grupom glumaca tačno u dvadeset časova pred mikrofone njujorškog studija Radio kompanije Kolumbija. Imali su u rukama slobodno prilagođenu verziju romana Rat svetova. Uz pomoć ovog rukopisa i svog glumačkog dara izazvali su najveću paniku u istoriji novije Amerike. Hiljade ljudi širom zemlje poverovali su da je nastupila invazija Marsovaca, „da strahotna čudovišta naoružana smrtosnim zracima uništavaju sav otpor koji im Zemljani pružaju, da od proposti nema spasa – smak sveta je pred vratima”. Sledećeg jutra novine su pisale o „snažnom talasu straha koji je zapljusnuo naciju”. Očevidno dejstvo radio-emisije izazvalo je užas i paniku u toj meri da je jedan od članova vlade čitav ovaj događaj nazvao „vrednim žaljenja”. 

Thanked by 32 Members:
Pavle Popović , Arien , Перун , Bri , tihoj , darkerka , Djokap , Cyrano , alad , Yagizulu , severijan , Prebond , plavizec , Thomas Covenant , zagajovanovic , SerbskiSon , amres , Haspan , rahowa , Atlanta , brcilo , PericaStrasni , solicitor , volter , Atom Ant , blejacina , boris 88 , jocamx , Disco Ninja , mosfet , boden , markocim

solicitor

solicitor

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 585 posts
  • 100974 thanks

Čingiz Ajtmatov

Kasandrin beleg - POSTAVLJENO
Prvi učitelj - Zbogom, Guljsari! - POSTAVLJENO

lozsm.jpg loANF.jpg

Edited by solicitor, 07 August 2019 - 10:29.

\m/ |||-.-||| \m/

Thanked by 26 Members:
ranimraz1953 , knjigica , Bri , Gocas , tihoj , darkerka , Djokap , Cyrano , zuls , severijan , Prebond , Carlo , SerbskiSon , jocamx , boden , Haspan , Atlanta , Yersinia , markocim , ivanmilke , gorkana , boris 88 , volter , PericaStrasni , Atom Ant , mosfet

BALKANBOOKS

BALKANBOOKS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 414 posts
  • 166329 thanks

Karen Hawkins - Jedini za mene

LADY WHISTLEDOWN UZVRAĆA UDARAC IV

2019-08-05.png

Kako skidati sa Uptoboxa