Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Najave

3470 replies to this topic

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190921 thanks

SidniScaroneldon-Posletame_zps34f18cea.j POSTAVLJENO

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 1 Member:
Ina1912

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190921 thanks

ScaronaroiTomKertis-Sunceisenke_zps6c043POSTAVLJENO

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 1 Member:
Ina1912

Giga

Giga

Advanced Member

• BD tim
  • PipPipPip
  • 702 posts
  • 88277 thanks

Colleen McCullough

Prvi čovjek Rima

Put slave

Prvi-Covjek-Rima-2.png

POSTAVLJENO

Please Login or Register to see this Hidden Content

Thanked by 1 Member:
Ina1912

Dalmatinka68

Dalmatinka68

Newbie

• Members
  • Pip
  • 48 posts
  • 5699 thanks

Barbara Delinsky - Bijeg

1v7px4lvoj5sjmrhwbqu_thumb.jpg

t4502.gif    doulap74513.gif

Thanked by 2 Members:
hado , sretna

biljanacaca

biljanacaca

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • 27 thanks

Počela da radim na knjizi Ples po vatri- Nora Roberts

Praetorious

Praetorious

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 861 posts
  • 16062 thanks

tl7p44afgk5u3wvnduqc.jpg

Žorž Simenon - Megre u New Yorku

Scan & Obrada - Praetorious

Thanked by 2 Members:
mmarko1106 , Lorijenans

voki

voki

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 645 posts
  • 133752 thanks

slika_214688.jpg

POSTAVLJENO

Thanked by 1 Member:
valvla

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Zahvaljujući voki uskoro...

ZELENA-MILJA-000001919991.jpg

dexdex

dexdex

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,334 posts
  • 214578 thanks

William Dietrich - Krv Reicha (hr)  464str.  

Blood of the Reich (2011) 

Unknown-5-165x250.jpg    Postavljeno

Još jedan zanimljiv roman iz pera Williama Dietricha, autora povijesno pustolovnih romana "Napoleonove piramide" i "Rossetin ključ".

1938. Berlin. Reichsführer SS-a Heinrich Himmler šalje Kurta Raedera s grupom istraživača u Tibet, tragom glasina o tajanstvenoj sili koja obećava vječni život. Istovremeno, američki Nacionalni prirodoslovni muzej šalje zoologa Benjamina Hooda da spriječi nacističku ekspediciju u otkrivanju te tajne. Hood je u zaostatku, pa mu u sustizanju Readerove grupe pomaže avijatičarka Beth Calloway.

Sadašnjost, Seattle. Kad Rominy Pickett, mladu publicisticu s relativno mirnim životom, od sigurne smrti spasi nepoznati muškarac, njena se svakodnevnica vrtoglavo promijeni. Sklanjajući ju s mjesta nesreće, novinar Jake Barrow objašnjava joj da piše članak o Tibetu i da njezino naslijeđe može spasiti svijet.

U događajima koji slijede Rominy stiže u Tibet i sa svojim novim saveznikom otkriva što se zbilo u Berlinu, New Yorku i Himalajama tik prije Drugog svjetskog rata. Međutim, neonacisti tragaju za istim tajnim podacima, ali i za Rominy. Dvije radnje izmjenjuju se, tekući svaka svojim uzbudljivim tokom prije nego što se spoje u jednu koja podsjeća na najbolje dane Indiane Jonesa i kojom bi se mogao pozabaviti i Spielberg.

"Vrhunski spoj točnih povijesnih činjenica i zamišljene ljubavne priče u okviru rata... Dietrich nudi protuotrov svima koji povijesne romane smatraju dosadnima i suhoparnima."

Seattle Times

"Radnja pripovijedana u skokovima iz prošlosti u sadašnjost nudi dinamičnu povijesnu priču i napet triler u sadašnjosti. Preporučam od srca svima koji vole trilere."

David Pitt, Booklist

Thanked by 6 Members:
szupan , JABLAN01 , gogom , petami , lukasstar , polik

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 97800 thanks

DETEKTIVSKA AKADEMIJA LIMPOPO  -  Aleksandar Mekol Smit

0000_zpscd2ed102.jpg

POSTAVLJENO

Avanture nezaboravne detektivke Dragocene Ramocve nastavljaju se i u ovoj knjizi svetski popularnog serijala “Prva damska detektivska agencija” Aleksandra Mekol Smita.

scan : Pepe .......  219271_zps6fbfb146.jpg

Mrtve linkove prijavite na dugme Report

Thanked by 3 Members:
ilijae , jzoran , Moshol64

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190921 thanks

Sdecomokosveta-0001_zpsfabe5ca8.jpgPOSTAVLJENO

(Musso)

Thanked by 2 Members:
Nensi11 , Ina1912

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

mqxbrxssq65gmx9i4.jpg

Stephen King - 11.22.63 (Dalas 63)

Dana 22. novembra 1963. godine tri pucnja odjeknula su u Dalasu. Džon Kenedi je ubijen i svet je zauvek izmenjen. Šta bi bilo kada bi to moglo da se promeni?Šta ako jedan čovek ima mogućnost da se vrati kroz vreme i izmeni tok istorije? Džejk Eping je tridesetpetogodišnji nastavnik engleskog jezika u američkoj državi Mejn. Jednog dana, prijatelj Al će mu otkriti neverovatnu tajnu: u njegovoj ostavi nalazi se vremenski portal koji vodi u 1958. godinu. Al ubeđuje Džejka da krene u neverovatnu misiju – koja je odjednom nestvarno stvarna – da pokuša da spreči Kenedijevo ubistvo. Tako počinje Džejkova avantura, u kojoj kao Džordž Amberson dospeva u svet Elvisa i Džona Kenedija, upoznaje osobenjaka Lija Osvalda i lepu bibliotekarku Sejdi Danhil, koja postaje ljubav njegovog života. Džejkov novi život prevazilazi sve zakone fizike i normalne granice prostora i vremena, ali da li će to biti dovoljno da ostvari svoju misiju? Oda jednom jednostavnijem vremenu i napeta misterija koja će vas ostaviti bez daha, Dalas ’63 je još jedno Kingovo remek-delo epskih razmera.

Postavljeno:

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 2 Members:
dalmatinka62 , cicmica

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

syhgokm16bmse0gau38z.jpg

2jqhmtc8808vezzr687.jpg

Len Deighton - Berlin - Gem, Mexico - Set, London - Meč

Prvi deo trilogije Berlin - Gem, Mexico Set i London Meč (uskoro svi nadam se)

Zahvaljujući nani064

Postavljeno:

Poprište radnje romana je Berlin sedamdesetih godina, a glavni akteri su obavještajne službe Sovjetskog Saveza i Velike Britanije.

Brahms Četiri, najbolji izvor informacija što ga je London ikada imao u Istočnom Berlinu, nakon dvadeset godina obavještajnog rada zahtijeva da ga prebace na Zapad. Brahms Četiri je bio siguran da u samom vrhu londonske centrale postoji osoba koja najpovjerljivijepodatke dostavlja KGB-u i samo je pitanje trenutka kada će i njega otkriti. Zbog toga ne vjeruje nikome, i jedino se pouzdaje u Berniea Samsona kojem je prilikom jedne davne akcije u Berlinu spasio život.

U Londonu se ne žele odreći usluga tako dragocijenog obaviještajnog izvora te donose odluku da Bernieja Samsona ponovo pošalju u akciju nakon što je gotovo pet godina proveo u londonskoj Upravi za pisaćim stolom.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77562 thanks

Pa upravo je krenuo upload, prijatelju - možda ti još noćas (u kasne sate) bude stigao "paketić". Taman mi je ovo Kingovo "delce" dobro došlo da se malo osvežim, jer su posle ovog konstantnog kotrljanja "točkovi" počeli svuda da mi se priviđaju (a izviru li izviru sa svih strana).

Uzgred, ovo "zahvaljujući severijanu" priznajem godi, ali ipak je to malo previše vode na moju vodenicu. Pošteno rečeno, knjiga je ipak tvoja i to automatski povlači bar 50 % zahvalnosti. Ako zanemarimo muke oko "transporta" (nije laka, zar ne?), ostaje da bratski podelimo preostalih 50 % - pola tebi za umni (sređivanje) a pola meni za fizički (listanje) rad  :)  Ja doduše mojih 25 % moram da podelim i sa firmom (čiji je skener) i sa svojim šefom (koji mi dopušta da ostanem nakon radnog vremena u njegovoj kancelariji, sa sve skenerom, i bildujem :flex: ) - pa ostaće mi nekih 10-ak %, vajdica  :cash: ...

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

Dobro sad, da ne budemo detaljisti. Ima i Volter nekog udela u svemu tome  :D  :D  :D .

Na svu sreću ima dobrih ljudi koji hoće da podele rad i, naravno, druženje.

Da ne zaboravimo ispijanje kafe (7:40 ujutro i nije vreme za nešto drugo) na ž. stanici koje je meni pravo boemsko otkrovenje. Hvala puno u moje i ime petera petrellia ;)

Posted Image

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 97800 thanks

Mogli ste i neku zajednicku fotografiju da prilozite da upotpunim sliku vaseg susreta.  :D

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77562 thanks

Pa kao ideja nije neostvarivo - ionako treba da vratim knjigu natrag - ali u kakvom sam stanju u to doba dana :o , moja polovina fotografije bi pre mogla da posluži za plašenje previše "živahne" dečurlije nego za iole korisnu promociju  :rolleyes: ...

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 97800 thanks

Nerea Rijesko  -  IGRA KRALJEVA

IGRA-KRALJEVA-150x0-0000019255108.png

Strastvena, a istovremeno suptilna i tajanstvena, ova priča na najlepši način otkriva čitaocu sve čari Sevilje iz osamnaestog veka, kao i vanvremenske tajne ljudskog srca koje se nikada neće promeniti.

scan: Miss Smila  :wub:

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190921 thanks

Gijom Muso - Možda nebo zna

MOZDA-NEBO-ZNA-150x0-0000020251243_zps19  POSTAVLJENO

Pošto sam trenutno hendikepirana, malo će potrajati obrada.

Veeeliiikooo HVALA qwe na knjizi pink-happy-heart-smiley-emoticon.png

(Musso)

Thanked by 1 Member:
Ina1912

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,095 posts
  • 230913 thanks
  • Locationbalkandownload

Dobro sad, da ne budemo detaljisti. Ima i Volter nekog udela u svemu tome  :D  :D  :D .

Na svu sreću ima dobrih ljudi koji hoće da podele rad i, naravno, druženje.

Da ne zaboravimo ispijanje kafe (7:40 ujutro i nije vreme za nešto drugo) na ž. stanici koje je meni pravo boemsko otkrovenje. Hvala puno u moje i ime petera petrellia ;)

Dali vam je Volter platio taxi? :D

Mogli ste i neku zajednicku fotografiju da prilozite da upotpunim sliku vaseg susreta.  :D

Slažem se s tobom :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users