Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Najave

3466 replies to this topic

Cidonia

Cidonia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • 12040 thanks
  • LocationNovi Sad

J.D.Robb - Spas u smrti

spas_u_smrti.jpg

POSTAVLJENO

hvala za knjigu nana_du :) 

Gde mogu da nadjem knjigu? Gde je postavljeno? Hvala :)

ovek_samo_srcem_manja.png

Thanked by 2 Members:
majaboske , nora2806

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 8,712 posts
  • 497385 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Probaj tu

Please Login or Register to see this Hidden Content

Gore u desnom uglu stoji dugme Topics List i kad ga klikneš otvori ti se seznam svih postova poredan po abecedi......  

Kako se ponašati na forumu - pravila i saveti

https://www.balkando...ezno-pročitati/

Prijava mrtvih linkova

http://www.balkandow...ks/#entry164002

Thanked by 1 Member:
SvetlanaSeka50

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77466 thanks

proizv4125.jpg

Gail Jones - Kuća disanja

Višestruko nagrađivana zbirka pripovijedaka ugledne australske književnice sadrži četrnaest priča za koje autorica crpi inspiraciju u neobičnim ljudskim iskustvima. Priče prostorno i vremenski pokrivaju vrlo široko tematsko polje - od mističnog Sibira do revolucionarnog Pekinga, no svaka od njih izvire iz jedne točke, autoričine fascinacije detaljima, naoko nevažnima ili pak općepoznatima.

Pošto je odnedavno dostupna zbirka prošlogodišnje nobelovke Alice Munro "Služba, družba,... "  - možda ovo posluži za poređenje - inače, "Kuća disanja" Jonesove pokupila je sijaset književnih nagrada, pa ...

POSTAVLJENO

a170.gif

Thanked by 2 Members:
balkanera , Automatika

voki

voki

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 645 posts
  • 133615 thanks

delfi_astrid_i_veronika_linda_olson.jpg

Astrid i Veronika

Linda Olson

Thanked by 1 Member:
Automatika

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77466 thanks

Ne znam da li je ovom postu baš ovde mesto, ali verujem da će odavde najbrže doći do svih koje bi mogao potencijalno da zanima (a može se uvek i premestiti gde treba).

Naime, dogodilo se konačno ono što je već nedeljama unazad visilo u vazduhu - zbog iseljenja i dislokacije nekih kancelarijskih prostora u firmi - više nemam nikakvu mogućnost za skeniranje, a i mogućnosti za "običnim" sređivanjem tekstova (i konektovanje na internet uopšte) tokom radnih dana mi je gotovo ravna nuli. Jednostavno, nema više firminog kompa i skenera nakon radnog vremena jer su sada u drugom objektu koji se nakon radnog vremena zaključava i pod nadzorom je čuvarske službe.

Praktično sam vraćen u ličnu e-book praistoriju : vreme za komp samo vikendom i to samo onoliko koliko pretekne od vremena koje bude zaiskala porodica (a bogme su i oni pooštrili - ta videli ste već da me u vreme praznika uopšte nije ni bilo na netu) i bude dozvolilo lično raspoloženje i motivacija - ali to već ne spada u priču za ovde i zaista je posve lična stvar kojom ne želim nikoga da opterećujem. U svakom slučaju, biće me i dalje samo (verovatno) mnogo manje nego do sada (što nužno ne mora značiti da će biti i manje knjiga od mene - samo skenova neće biti uopšte, osim par zaostataka koje još nisam sredio) - ali će to uvek biti MAKSIMALNO koliko budem mogao u datom trenutku.

Veliki pozdrav, poštovanje i zahvalnost svima za sve knjige...

a170.gif

Thanked by 1 Member:
Automatika

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 8,712 posts
  • 497385 thanks

Tvoj doprinos sajtu je več dosad tako veliki  da možeš u zasluženu mirovinu. :D (mada znam da to još ne želiš)  ;)

A siguran sam da češ nači variantu kako još uvijek nešto prčkati i sređivati, jer si zaražen sa time. A nisi jedini.  ;)

Prijava mrtvih linkova

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190622 thanks

Šteta @severijan, ali šta je, tu je. Ako baš budeš želeo nešto i odraditi, mi ćemo skenirati. Hvala na svim knjigama. :sun:

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 8,712 posts
  • 497385 thanks

igraj_igraj_igraj.jpg

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 1 Member:
belkisaj0101

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,792 posts
  • 172634 thanks

Vestalkina priča - Šeri Smit

defaultV_zps573edb5c.jpeg

Pogazila je zlatno pravilo – i za to platila užasnu cenu.
Rim, 63. p. n. e.
Kada je Emilija navršila šest godina, roditelji su je poslali u ženski hram posvećen Vesti da postane vestalka, jedna od šest brižljivo odabranih devica koje su simbolično čuvale Rimsku republiku. Čitav život provela je pod najstrožim nadzorom.
Ali iskušenje ju je navelo da počini smrtni greh, pa je osuđena na smrt kakva i dolikuje devicama: živu će je sahraniti u mračnoj grobnici. Dok joj se bliži kraj, Emilija se seća svog teskobnog i ograničenog života: prisnih prijateljstava koja je stekla, neumoljivih neprijatelja kojima se zamerila i, najzad, strasne ali zabranjene ljubavi koja je i izazvala njen pad – a koja joj je, opet, možda jedina nada...
Vestalkina priča pruža užasavajući uvid u malo poznat zabranjeni svet. To je dirljiva, strastvena i osećanjima nabijena pripovest o ženi koja se usudila da stavi sve na kocku zarad ljubavi.

POSTAVLJENO

Mija Marč SAMO JEDNOM U ŽIVOTU

samo_jednom_u_zivotu_vv_zpseb3d689a.jpg

Tri sestre – Izabel, Džun i Ket – zajedno su odrasle nakon porodične tragedije. Tokom godina, putevi su im se razišli jer su, progonjene krivicom i tugom, izbegavale jedna drugu kad god su mogle. Sada su ponovo na okupu, u pansionu na obali Mejna koji vodi Ketina mama Loli – Izabelina i Džunina tetka – koja ih je pozvala da im saopšti važne vesti. Iznenada, davno izgubljene sestre nakon mnogo godina dele istu sobu, i jedva da razgovaraju. Međutim, kada ih Loli zamoli da joj se pridruže u salonu jer je vreme za filmsko veče, svaka od njih videće svoj komplikovan život kroz magiju filmskog platna. Sve tri nalaze se na životnom raskršću: Izabela je saznala da je vara muž, Džun pokušava da pronađe oca svog sedmogodišnjeg sina, a Ket se premišlja da li da prihvati bračnu ponudu svog najboljeg druga. Međutim, i pored sopstvenih problema, i pored jaza koji ih deli, rešene su da pomognu ženi koja je bila uz njih kada im je bilo najteže.
                         POSTAVLJENO

Margarita Tores KOLUMBOVA ŠKRINJA

defaultK_zpsc6efee2f.jpeg

POSTAVLJENO

Tajanstvena smrt. Nestanak opasnih geografskih karti. Jedna žena moraće da razreši misteriju koja će oblikovati njen život. Godina je 1509. Jedna mlada žena, bežeći od ugovorenog braka, potražiće pomoć od profesorke Luize de Medrano. Kada se bude našla u Salamanki, daleko od čoveka kome je obećana, upoznaće prevejanog ali briljantnog studenta medicine s kim će se upustiti u iskreno i vrlo prisno prijateljstvo. Kada se na univerzitetu dogodi misteriozno ubistvo, ova devojka naći će se usred komplikovane istrage koju ometaju kako državni činovnici, tako i španska Inkvizicija… Roman Kolumbova škrinja vodi nas u zadivljujuće, opasno doba širenja humanizma Evropom, kada je Univerzitet u Salamanki predstavljao jedan od svetionika prosvećenosti.

Sve ima svoj kraj, osim ljudske gluposti

Thanked by 3 Members:
diamanda , petami , Automatika

Guest_Veš[email protected]_*

• Guests
  • thanks

bnb2.jpg

Giga

Giga

Advanced Member

• BD tim
  • PipPipPip
  • 702 posts
  • 88173 thanks

Kate Kerrigan 

Recepti za savršen brak

proizv4234.jpg

POSTAVLJENO

Lorna Byrne

Stube prema nebu

stube_lorna_cijela.jpg

POSTAVLJENO

Thanked by 1 Member:
Petra Petrović

Ginger

Ginger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • 18664 thanks

Nora Roberts - Svjedokinja - POSTAVLJENO

Raine Miller - Zauvijek njegova trešnjica - POSTAVLJENO

zahvaljujući Nani_du

Thanked by 8 Members:
Ivca1 , Lastica , Marija Živadinović , vesnaluk , mira2852 , Annfil , musasi012 , mashanovic

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96608 thanks
  • LocationOut there

vreca_kostiju.jpg

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Kabinet čudesa

108425.jpg?size=large&t=1384313672

Thanked by 1 Member:
nambrvan

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77466 thanks

Kako nam pristiže "Valentinovo", evo malog (nadam se i vrednog) darka za sve naše (OVDE i svugde) lepše i vrednije "polovine":  

Assia Djebar - Sultanija u sjeni

proizv5610.jpg

"Sultanija u sjeni" snažna je priča o sudbini alžirskih žena, o društvu u kojemu su žene žrtve muških zakona, ali i vlastitih obračuna nametnutih običajima.

Alice Munro (od pre neki dan) je dobila Nobelovu nagradu prošle godine - ali ju je lako mogla dobiti (i to ne bi bilo nimalo neopravdano niti nezasluženo - NAPROTIV) i Assia Djebar :

Assia Djebar rođena je 1936. u alžirskom gradu Cherchell. Među brojnim nagradama za svoja djela, 2000. godine osvojila je Mirovnu nagradu njemačkih nakladnika, 1996. nagradu Neustadt za doprinos svjetskoj književnosti zbog pronicljivog poništavanja granica između kulture, jezika i povijesti u svojim pjesničkim i proznim djelima, a 1997. nagrađena je Nagradom Yourcenar. Autorica je i nekoliko zapaženih filmova. Piše na francuskom, a njezina su djela prevedena na brojne svjetske jezike. Od 2009.godine je konstantno jedan od najozbiljnijih kandidata za Nobelovu nagradu.

POSTAVLJENO

a170.gif

Thanked by 1 Member:
gocigoci

dexdex

dexdex

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,334 posts
  • 214347 thanks

David Gemmell  

TROJA 3 - Pad kraljeva

Nakon uzbudljivoga prvog dijela Gemmellove trilogije, u kojem su se prožimali najdublji ljudski osjećaji poput ljubavi i mržnje, te nastavka, u kojem se najavljivao neizbježan rat, u posljednjem dijelu objavljen je rat, a u krvožednim bitkama sudjeluju junaci, vječno živi u pričama koje odjekuju mnogim stoljećima.

U gradu čeka trojanski kralj, koji, bolestan i ogorčen, nadu polaže u dva junaka: svojega najmilijeg sina Hektora i zastrašujućega Helikaona, koji se Mikenjanima kani ljuto osvetiti za smrt svoje žene.

Trilogija

1.Troy: Lord of the Silver Bow (2005) = Gospodar srebrnog luka(hr i sr)
2.Troy: Shield of Thunder (2006) = Štit bogova (sr) = Gromoviti štit (hr)

3.Troy: Fall of Kings (2007)  Pad kraljeva  (u najavi)

201401271012200.trojapadkraljeva.jpg      POSTAVLJENO

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190622 thanks

LOVCI-NA-SRECU-II-150x0-00000395228.jpg  POSTAVLJENO

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96608 thanks
  • LocationOut there
gay32j3lbtobxjmn9kk.jpg

POSTAVLJENO!

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 1 Member:
sadnikad

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,095 posts
  • 230637 thanks
  • Locationbalkandownload

Brenda Joyce - TAJNE

kiwod9dd7lcsu1olfrm.jpg

POSTAVLJENO

Thanked by 11 Members:
NENA22 , Lastica , sadnikad , karmelast1984 , pennylane96 , mrvicazg , E1007 , madjarevm , nadagot , mashanovic , pirocanka

• Guests
  • thanks

azbuka-mala.jpg

Thanked by 1 Member:
nadagot

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

silvermist