Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Najave

3470 replies to this topic

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 8,712 posts
  • 498088 thanks
  • Locationnisam ja odavde

106994088683154e53ce036db53.jpg

Postavljeno

Ovo je već prijatelj forster najavio, pa je onda maknuo najavu, jer smo mislili srediti već postojeće obrade.....  ali kako te obrade nisu baš nešto postavićemo nove.

Kako se ponašati na forumu - pravila i saveti

https://www.balkando...ezno-pročitati/

Prijava mrtvih linkova

http://www.balkandow...ks/#entry164002

Thanked by 1 Member:
zarkodr

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 97801 thanks

Ishod naših dana
Ostrvo ispod mora

Isabel Aljende

najind_zps65b2e59c.jpg          najoim_zpsd63dc82e.jpg

POSTAVLJENO

Mrtve linkove prijavite na dugme Report

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

m4gsy73kbk2wb4mbpsne.jpg

James Ellroy - Crna Dalija

Postavljeno

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

mimi888

mimi888

Newbie

• Sponsor
  • Pip
  • 23 posts
  • 2487 thanks

proizv5153.jpg

U "Otkrivanju nebesa" suvremeni klasik nizozemske književnosti Harry Mulisch ispisuje maštovitu i provokativnu kulturnu i političku povijest dvadesetoga stoljeća duhovito povezujući nebesko i zemaljsko. Tu višeslojnu pripovijest o čovjekovu odnosu prema Bogu i smislu života uokviruju razgovori božanskih bića koja Šefu, razočaranome ljudskim otkrićem genoma - najdubokoumnije božanske zamisli da je život zapravo čitanje, a samo čovječanstvo Knjiga nad knjigama - moraju vratiti ploče s Deset Božjih zapovijedi. 

Da bi ostvarili taj naum, učinit će sve da jedne hladne zimske noći otpočne prijateljstvo između Maxa Deliusa i Onna Quista, astronoma i lingvista koji ubrzo postaju nerazdvojni, a kada u njihove živote uđe mlada violončelistica Ada Brons, u "Otkrivanju nebesa" razvija se i neobična ljubavna priča. 

Rijetki su pripovjedači poput Harryja Mulischa koji s takvom pripovjednom lakoćom, životnošću i humorom progovaraju o odnosu neba i zemlje, a "Otkrivanje nebesa" nesumnjivo je vrhunac njegova opusa.

izvesni problemi sa skenerom jos ce malo potrajati 

hvala na strpljenju  :smile: 

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

plamen_na_istoku-hari_sajdbotom_v.jpg

Thanked by 1 Member:
zarkodr

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

t0hhjipt33o6e8jzl7lp.jpg

Val McDermid - Struja u krvi

Postavljeno

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 2 Members:
petami , cicmica

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,793 posts
  • 172884 thanks

lov_na_romela-stiven_presfild_v_zpscf8ea

POSTAVLJENO

delfi_omega_nenad_cveticanin_zps39d5910c

POSTAVLJENO

suze_svetog_nikole-branislav_jankovic_v_

POSTAVLJENO

Sve ima svoj kraj, osim ljudske gluposti

Thanked by 4 Members:
saas , batamiroslav , zarkodr , JABLAN01

zekaisapa

zekaisapa

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • 6 thanks
@Pepe Le Tvor: kada ce, otprilike, "Lov na Romela", citao sam u recenzijama da je fantastican roman?

Edited by zekaisapa, 27 May 2014 - 18:57.

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,793 posts
  • 172884 thanks

Početkom juna  :D

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 8,712 posts
  • 498088 thanks
  • Locationnisam ja odavde

185x273-3-11981-bljesak%203.jpg

Kako se ponašati na forumu - pravila i saveti

https://www.balkando...ezno-pročitati/

Prijava mrtvih linkova

http://www.balkandow...ks/#entry164002

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

vmhfhb36p829ly8xj48f.jpg

John Le Carré - Poziv za umrlog

(George Smiley (1))

Postavljeno

Posted Image

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,793 posts
  • 172884 thanks

delfi_mala_smrt_u_lisabonu_robert_vilson

POSTAVLJENO

Evropa, godina 1941: Retko gde se u svetu živi tako burno kao u Lisabonu, gde se nacisti i saveznici bore za prevlast. Iberijsko poluostrvo postalo je sigurno uporište za pretnju koja se nadnosi nad Starim kontinentom. Klaus Felsen, na silu odvučen iz svoje berlinske fabrike i prinuđen na službovanje u SS-u, biva uvučen u tajnovitu bitku za rudu od koje zavisi ishod Hitlerovog blickriga. Tu, na krajnjem evropskom jugozapadu, Felsen će upoznati čoveka koji kuje zaveru nesagledivih razmera, čiji će mračni plodovi biti ubirani do kraja 20. veka.

Lisabon, godina 1998: Inspektor Ze Koeljo bori se protiv sumnjive pasivnosti svojih kolega u istrazi povodom brutalnog ubistva jedne mlade devojke. Njena šokantna seksualna istorija u žiži je interesovanja istražnih organa, ali Koeljo proniče u suštinu čudovišnog zločina i otkriva tajne razloge devojčine smrti. Istraga će ga vratiti u vreme velike portugalske revolucije 1974. godine i još dublje u prošlost, u epohu fašističkog režima. Uskoro će u toj nepredvidivoj misiji naići na zastrašujućeg protivnika.

Thanked by 2 Members:
nelapn , cicmica

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190921 thanks

Specijalno za qwe

Res_t_moj-muskarac-1-opsesija.jpg   POSTAVLJENO

Mlada i samosvjesna dizajnerica interijera Ava O’Shea i ne sluti što je čeka na prvom sastanku u Zamku. Vjeruje da je riječ o običnim konzultacijama s nekim vremešnim bogatašem iz provincije, no njezin život naglavačke okreće Jesse Ward, neopisivo privlačan i bogat nasljednik raskošnog posjeda. Ava nije svetica, niti mu se takvom želi prikazati, no svijet strasti i neslućene požude koji se otvara pred njom u hipu je pretvara u ovisnicu. Jesse je silno dominantan i prepun samopouzdanja, ali i zastrašujućih tajni. Zavođenje se pretvara u igru živaca, sklapanje mozaika koji se Avi možda i neće svidjeti...

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 2 Members:
dodoja20 , tihana216

qwe

qwe

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 95 posts
  • 134 thanks

Specijalno za qwe

Res_t_moj-muskarac-1-opsesija.jpg

Mlada i samosvjesna dizajnerica interijera Ava O’Shea i ne sluti što je čeka na prvom sastanku u Zamku. Vjeruje da je riječ o običnim konzultacijama s nekim vremešnim bogatašem iz provincije, no njezin život naglavačke okreće Jesse Ward, neopisivo privlačan i bogat nasljednik raskošnog posjeda. Ava nije svetica, niti mu se takvom želi prikazati, no svijet strasti i neslućene požude koji se otvara pred njom u hipu je pretvara u ovisnicu. Jesse je silno dominantan i prepun samopouzdanja, ali i zastrašujućih tajni. Zavođenje se pretvara u igru živaca, sklapanje mozaika koji se Avi možda i neće svidjeti...

:brokenheart: :brokenheart: :brokenheart: Sta reci,veliko hvala!

Thanked by 1 Member:
dodoja20

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

7zcb7k0z78kbvwsrxk1k.jpg

John Le Carré - RAT U OGLEDALU

Postavljeno

Posted Image

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 97801 thanks
Imperatorovo zaveštanje - Đulio Leoni

najimza_zps151cd366.jpg

POSTAVLJENO

scan: Miss Smilla     :) 

Firenca, leto 1300. godine. Prioru Danteu Aligijeriju jedan stražar donosi poruku: u močvarama Arna leži nasukana galija. Stvorenje demonskog obličja bdi nad posadom mrtvaca i nad uništenom spravom nejasne namene.

Lice deteta - Sofi Hana

najlicdet_zpsb0cde375.jpg

POSTAVLJENO

Bila je odsutna samo dva sata. Njin suprug Dejvid trebalo je da čuva njihovu ćerku staru dve nedelje......

Mrtve linkove prijavite na dugme Report

voki

voki

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 645 posts
  • 133752 thanks

slika_250665.jpg

Roman nas vodi  u samo srce dvora Tjudorovih i upoznaje čitaoce sa životom mudre i harizmatične Ketrin Par, šeste i poslednje žene Henrija Petog. Kada s trideset tri godine drugi put ostaje udovica, Ketrin Par se zaljubljuje u Tomasa Simura, dvorskog zavodnika. Međutim, svojom iskrenošću i inteligencijom privlači pažnju drugog muškarca: sujetnog i opasno moćnog vladara Henrija Petog, koji svog rivala u ljubavnom dvoboju, Simura, šalje na kontinent. Niko ne odbija kraljevsku prosidbu i tako Ketrin je postala kraljica. 

Thanked by 1 Member:
elizabeta1313

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

Ko bi rekao da ću ja da najavim knjigu roze bojom!?

Špijunske igre, igre srca, igre strasti, strah, manipulacija osjećajima... nema greške, samo posegnite za ovim naslovom i zagrijte ovo, ionako vruće godišnje doba.
Glavni lik je mlada engleska glumica Charlie koju izraelska tajna služba regrutira u svoje redove i nauči je kako će se upravo ljepotom i glumačkim talentom služiti kako bi došla do bitnih informacija. E sad... naravno, ne može čovjek naređivati srcu... A dio obuke je i zbližavanje s nadređenim.

John le Carré - Mala Bubnjarica

120322093222.gif

Postavljeno

Posted Image

Thanked by 1 Member:
toki1607

Miss Smila

Miss Smila

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 805 posts
  • 25043 thanks

Viktor Peljevin
Sok od ananasa za divnu damu

sok-od-ananasa_zps1c4c96d5.jpg