Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Najave

3470 replies to this topic

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

LAZAREV-KRUG-00000387105.jpg

WoodWorker

WoodWorker

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • 47973 thanks
  • LocationBoston, MA

Untitled_2.jpg

POSTAVLJENO!

Edited by WoodWorker, 05 July 2014 - 23:37.

voki

voki

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 645 posts
  • 133752 thanks

svi-snovi-sveta-tereza-revaj~19175.jpg

Od ruševina posleratnog Berlina do veličanstvenih nebodera Menhetna, četvoro mladih ljudi pokušaće da sledi svoju sudbinu... Godina je 1945. i Drugi svetski rat konačno je završen. Saveznička vojska oslobodila je Berlin, a Ksenija Fjodorovna Osolin vraća se u nemačku prestonicu, odlučna u nameri da pronađe Maksa von Pasaua, čoveka svog života. Međutim, čuveni fotograf samo je senka nekadašnjeg čoveka i sada ga progone duhovi rata.

Thanked by 3 Members:
stojankadirektorka , lolanovibeograd , evelin

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

73292811292681302055.jpg

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,793 posts
  • 172884 thanks

zavestanje-sem_born_v_zpsddf53a29.jpg

b04f4f71-44c5-4ae4-ac57-7ed5dfa3504a_zps

POSTAVLJENO

3a49de18-4060-45a1-8a53-b0d12104f793_zps

Sve ima svoj kraj, osim ljudske gluposti

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

BUICK_8_1283902218P.jpg

Hvala Severijanu za knjigu!

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,095 posts
  • 230914 thanks
  • Locationbalkandownload

Pjesma Maora

Sarah Lark

36095157739545029900.jpg

Please Login or Register to see this Hidden Content

Thanked by 3 Members:
lolanovibeograd , emaemili , Andjelinas

kravinoff

kravinoff

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • 17158 thanks

8437177.jpg

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 97801 thanks

Gospodar muva - Vilijem Golding

gmnaj_zps5eed930d.jpg

POSTAVLJENO

Gospodar muva, klasični roman britanskog nobelovca Vilijema Goldinga govori o grupi engleskih učenika koji posle avionske nesreće završavaju na pustom ostrvu strašna je i aktuelna priča, danas kao i kada je prvi put objavljena 1954.

sken: Miss Smila    :inlove: 

Mrtve linkove prijavite na dugme Report

Thanked by 1 Member:
Dejan0210

TimeLady

TimeLady

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 217 posts
  • 27608 thanks

Eloisa James

Kako osvojiti vojvodu

28tz8dx.jpg

Tarquin, moćni vojvoda od Sconcea, vrlo dobro zna da bi uljudna i vitka Georgiana Lytton bila savršena vojvotkinja. Ali zašto onda ne može prestati misliti na njezinu sestru blizanku; oblu, tvrdoglavu i posve nekonvencionalnu Oliviju? Ne samo da je Olivia zaručena za drugog muškarca, nego je njezino nedolično, iako očaravajuće, koketiranje čini još ne prikladnijom.
Odlučan u namjeri da izabere savršenu ženu, Tarquin se trudi izbrisati Oliviju iz svojih misli kako bi razum i dužnost pobijedili strast… sve dok se u najtežim trenutcima svoga života ne počne pitati ima li savršenost ikakve veze s ljubavlju. Da bi osvojio Oliviju morat će odustati od najdragocjenijih uvjerenja i predati svoje srce, tijelo i dušu. Ali možda će već biti prekasno…

Please Login or Register to see this Hidden Content

Thanked by 2 Members:
Dejan0210 , aborovac

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,095 posts
  • 230914 thanks
  • Locationbalkandownload

Anne Swärd
Do posljednjeg daha

85973693697084174784.jpg

Čuvaj se ljubavi, zmija, autoputa, jezera i vatre, govori majka maloj Lo. Djevojčica, koja je svoje ime dobila po risu, prva je generacija rođena na jugu Švedske kamo obitelji njezine majke i oca dolaze s krajnjeg sjevera u potrazi za boljim životom. No, Lo se ne čuva ljubavi – nakon velikog ljetnog požara upoznaje zagonetnog dječaka mađarskog podrijetla Lukasa te se između njih, usprkos protivljenju obitelji, razvija snažna i osebujna veza.

Lo i Lukas svoje dane provode u napuštenoj kući ronioca bisera, u svijetu u koji bježe od muka koje im nosi svakodnevica. Kako odrastaju, njihov se odnos mijenja, a životi im kreću u nepredviđenim smjerovima.

Hvaljeni roman Do posljednjeg daha švedske spisateljice Anne Swärd izvanredno je istkana priča o lojalnosti i ljubavi, potragama i gubicima. Njezin osjećaj za oslikavanje dubina ljudskih duša na napet način prenosi čitatelju sve dileme i traume odrastanja koje glavnu junakinju prate na životnom putu koji je izabrala. Ovaj je roman izvrsno iznijansirana priča o bijegu i potrazi za neponovljivom ljubavlju.

Thanked by 3 Members:
Kalistemonia , Tajana5 , Dorotea19

TimeLady

TimeLady

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 217 posts
  • 27608 thanks

Julia Quinn

Tajni dnevnici gospođice Mirande Cheever

30sjaio.jpg

U svojoj desetoj godini, gospođica Miranda Cheever nije bila osobito lijepa. No prihvatila je stvari takve kakve jesu i naučila se nositi s tim, barem do trenutka kad joj je mlad i naočit vikont Turner poljubio ruku i rekao joj da će doći dan kada će postati jednako lijepa kao što je pametna. Od tog dana znala je da će ga zauvijek voljeti. No godine koje su uslijedile prema njemu nisu bile milostive kao prema njoj. Za razliku od nje, koja se po njegovim predviđanjima doista pretvorila u privlačnu mladu damu, on se pretvorio u usamljenog i ogorčenog muškarca, u neprestanoj borbi s duhovima prošlosti. Ipak, unatoč prolasku vremena Miranda ga nije zaboravila i bila je spremna i srcem i dušom boriti se za njegovu ljubav ...

Thanked by 5 Members:
aborovac , emmaherceg , Nzderic , Pepeljuga2019 , klubina

boden

boden

Gold Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6,164 posts
  • 202048 thanks

2cft5i.jpg

OPASNE VEZE

Zahvaljujući postaru ok1x8m.gif

Knjiga po kojoj je snimljen istoimeni film s Johnom Malkovichem, Glenn Close i Michelle Pfeiffer...

Edited by boden, 19 July 2014 - 11:19.

Thanked by 3 Members:
Pepeljuga2019 , sandra sake , sazor

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77562 thanks

S obzirom da odavno planiram da uradim nešto i za sve naše "male" (buduće "velike", nadam se) čitaoce, ali uvek neka knjiga za "odrasle" dobije prednost, konačno sam prelomio i ne radim ništa drugo dok ovo ne sredim i postavim za sve njih:

53621561265906029081.jpg     35066425151933872474.jpg

Postavljeno                         Postavljeno

"Čudno je kako čovjek može narasti u tri tjedna. Zapravo ne može." Ovako započinje, ali s tom spoznajom i završava ova duhovita priča najpoznatijeg švedskog književnika Per Olov Enquista. No, iako ne može narasti, čovjek može u nekoliko dana puno toga svladati.U želji da unuku oslobodi straha od strašnog krokodila kojeg je sanjala, djed i četvero djece kreće na dvodnevni uspon na Planinu tri pećine. Na tom putu susreću se s malenom vučicom u nevolji, ali i sami upadaju u nevolje. Kako će ih riješiti, kako će se suočiti s novim strahovima i hoće li se na kraju osloboditi onih noćnih? Napeto, duhovito i zabavno štivo čeka s odgovorima.

U nastavku romana Planina tri pećine susrećemo iste likove, mjesto radnje je također isto, ali možemo ga čitati kao neovisno djelo. Zabavna, duhovita i topla priča o djedu i unucima koji žele ponoviti osvajanje Planine tri pećine. U trećoj pećini pronalaze skladište droge i sukobljuju se s krijumčarima pri čemu im pomažu životinje s kojima su se sprijateljili prilikom dolaska na planinu.

Bez obzira što je Enkvist jedan od najpoznatijih švedskih pisaca (na Ex-Yu prostorima su objavljena četiri njegova romana: "Pali anđeo", "Poseta kraljevog lekara", "Biblioteka kapetana Nema" i "Knjiga o Blanš i Mariji" te koji god da pročitate izvanredan je - od mene preporuka i za čitanje i za postavljanje na forum), ovo su ipak knjige za decu i kao takve biće postavljene u "njihovu" temu...

a170.gif

P.S. Umesto ovih knjiga, još ranije je trebala to bit' Martinov "Ledeni zmaj", ali kako nisam bio dovoljno "stručan" da materijal koji sam imao obradim a da istovremeno i zadržim izgled (ilustracije) knjige, prepustio sam taj posao "nekome" ko to radi mnogo bolje i kvalitetnije od mene (rukoljub za Pepe :flower: ). Iz istog razloga, par 100 % dečjih knjižica (zapravo slikovnica) iz pera Džemsa Džojsa (lično) nisam u stanju da sam obradim za postavljanje a da to bude kvalitetno kako doliči - pa ako neko želi i može to da odradi za svu našu dečicu neka se javne ( Pepe ? ) i šaljem materijal koji imam ekspresno...

Thanked by 1 Member:
branislav34

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,793 posts
  • 172884 thanks

Pošalji, pa polako, kada se umorim od raznoraznih psihopata, onda malo za male!  :D

Thanked by 1 Member:
branislav34

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190921 thanks

Sally Green - Tama u meni

tama-u-meni.jpg?resize=207%2C300   POSTAVLJENO

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 1 Member:
bcucuz

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,793 posts
  • 172884 thanks

Andreas Pitler - Inspektor Bronštajn i slučaj ubijenog naciste

default_zps5bb5186a.jpeg

Beč, mart 1938. Nacisti samo što nisu preuzeli vlast. Režim kancelara Kurta fon Šušniga očajnički pokušava da spase zemlju raspisujući referendum o austrijskoj nezavisnosti. Upravo u to vreme nacista na visokom položaju ubijen je pod sumnjivim okolnostima. Inspektor Bronštajn pozvan je na mesto zločina, i dok pokušava da uđe u trag počiniocima i razreši još jedno ubistvo koje je usledilo, predstojeći anšlus Austrije postaje sve izvesniji. Za Bronštajna je to dvostruka borba protiv vremena...

POSTAVLJENO

Ričard Metison

default1_zpsbb33cce8.jpeg

POSTAVLJENO

Rolf Rudolf Dojč, novinski magnat, umire. Ali kada počne ozbiljno razmišljati o svojoj smrti, nudi po sto hiljada dolara jednom fizičaru i dvoma medijumima ne bi li pronašli konačni odgovor na pitanje da li postoji život posle smrti. Doktor Lajonel Baret, fizičar, zajedno sa medijumima, kreće put Belaskove kuće u Mejnu, najozloglašenije uklete kuće u Americi, koja je već mnoge oterala u smrt ili ludilo. Za jednu noć, Baret i njegovi saradnici istražiće ovu kuću i otkriti zbog čega je među stanovnicima gradića poznata kao – paklena. Pritom će i sami postati njene žrtve, jer onaj ko kroči u Paklenu kuću mora se suočiti sa sopstvenim uništenjem, mentalnim i fizičkim.

Thanked by 5 Members:
JABLAN01 , drzoka , jelena1977 , vstarcevic , Milosini

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

110514180039.gif

Glavni junak Sevidž sledbenik je "Pete profesije" čiji su klijenti najbogatiji i najmoćniji ljudi sveta. Njegova misija nije jedino da štiti već, ako dužnost nalaže, da se sveti čak i po cenu života. Sevidž se udružuje sa Akirom, savremenim samurajem i najboljim japanskim zaštitnikom, da bi izvršio zadatak pri čemu upada u zamke noćnih mora, užasavajućih sećanja i prošlosti koja kao da i sada traje.

Zahvalnost Severijanu!

Posted Image

Thanked by 3 Members:
vstarcevic , mufasa , petami

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190921 thanks

ljubav_u_doba_kokaina-simonida_milojkovi    POSTAVLJENO

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 1 Member:
vodolija25

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 97801 thanks

GVOZDENO SRCE - Alfredo Kolito

gsa_zpsb3a21af4.jpg

POSTAVLJENO

Bolonja, 1311. godine. U gluvo doba noći student Studijuma dovlači leš u laboratoriju svog profesora Mondina de Lijucija, lekara i anatomiste. Čovek je ubijen na okrutan način, a u grudnom košu leša, između rebara prerezanih testerom, lekar nailazi na srce preobraženo u komad gvožđa. Privučen mogućnošću da otkrije tajnu te transformacije, Mondino odlučuje da pomogne mladiću...

Scan: Alex88

Mrtve linkove prijavite na dugme Report

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users