Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Najave

3470 replies to this topic

Paula43

Paula43

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 posts
  • 2 thanks

Kate Quinn - GOSPODARICA RIMA

Već ima na netu.   :wub:

Thanked by 2 Members:
vesna88 , Ina1912

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,095 posts
  • 230913 thanks
  • Locationbalkandownload

Već ima na netu.   :wub:

Ovo će biti moj i Naničin projekt :)

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77562 thanks

Pa da krenemo redom:

Andrej%20Rubanov_Hlorofilija.jpg

Rusija, XXII vek. Sve stanovništvo preselilo se u prestonicu, a Sibir je dat u zakup Kinezima. “Niko nikome ništa nije dužan” - deviza je pod kojom živi Rusija-Moskva od kineskih para. I odjednom, za dva dana, Moskva je obrasla travom visine televizijskog tornja! Savelije Herc, specijalni dopisnik žurnala “Naj-Naj”, saznaje iz tajnih kanala: Kinezi napuštaju Sibir! Katastrofa! Šta ce biti sa zemljom u buducnosti? Sumnju ne izaziva samo jedno - trava je bezopasna za coveka... No, da li je tako...

Ovo je sa Petrelijevog spiska. Obezbeđen je materijal iz "druge ruke", tj. dokopao sam se fotokopije knjige - ali sam isto to imao i kod Kingovog "Salemova" pa je Neuromancer bez problema to sredio. Zato verujem da ni veteran poput Petrelija neće imati problema - jesam li u pravu? Ovo prvo radim i ako je Petreli "za" bude mu poslat link na PM čim bude gotovo.

Otputovalo na Peterovu adresu ...

peti_slon-teri_pracet_s.jpg

Obezbeđena knjiga, prijatelju. Ni sam ne znaš koliko si me obradovao sa tvojim projektom. Svojevremeno sam, sve negde do 14-te knjige imao sve naslove ali je usledio svojevrsni kolaps (moje) biblioteke pa je preživelo samo 3 knjige ("Sestre po metli", "Mort", "Piramide"). Ovu sam znao ko ima i ubedio ga da mi pozajmi. Materijal budeš dobio, nadam se, do kraja iduće nedelje... P.S. Mene lično će najviše obradovati doc. format... P.P.S. Još kad bi neko nabavio i "Čudesni Maurice i njegovi učeni glodavci" i "Tiffany protiv vilinske kraljice", pa da imamo kompletnog Pračeta...

Otputovao da se priključi ostaloj četvorici

I konačno...

putanja_bodeza_-_deo_prvi-robert_dzordan     putanja_bodeza_-_deo_drugi-robert_dzorda

Obezbeđen (nedostajući) osmi nastavak, ali će se raditi na kraju zbog obima i godišnjeg odmora (ko razume shvatiće)...

Osmi točak se otkotrljao na Volterovu adresu (prijatelju Forster, nisam te zaboravio ali nisam imao nikakvu ni ideju niti natuknicu kako ovo da podelim i kome bih sve to mogao poslati, pa sam kao i ostale delove - VII i X - sve poslao Volteru; ali obećava da će prvom prilikom biti i za tebe posla)

Pa, od mene, otprilike do kraja meseca toliko - nadam se dovoljno...

Edited by severijan, 25 August 2013 - 00:24.

Thanked by 2 Members:
Grimizni_ratnik , caramba

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Severijan samo šalji, sve se da srediti :)

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 8,712 posts
  • 498086 thanks
  • Locationnisam ja odavde

I konačno...

putanja_bodeza_-_deo_prvi-robert_dzordan     putanja_bodeza_-_deo_drugi-robert_dzorda

Obezbeđen (nedostajući) osmi nastavak, ali će se raditi na kraju zbog obima i godišnjeg odmora (ko razume shvatiće)...

Pa, od mene, otprilike do kraja meseca toliko - nadam se dovoljno...

Neču sad baš prekidati odmor zbog knjige ali svaka čast prijatelju.....     c011.gif

Kad se vratim odmoran i sav pun elana ovo ču maznut za 3 dana....      c008.gif

Kako se ponašati na forumu - pravila i saveti

https://www.balkando...ezno-pročitati/

Prijava mrtvih linkova

http://www.balkandow...ks/#entry164002

Thanked by 1 Member:
emerchaun

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

daj deo pa da odradimo, biće brže gotovo!

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77562 thanks

daj deo pa da odradimo, biće brže gotovo!

Polako prijatelju, tek sam danas obezbedio "sirovine" i tek treba da se pokrenu "radionice". Doduše, "Hlorofilija je već solidno odmakla, ali ima se i drugih obaveza (supruga, deca,... a tek šefovi na poslu...). Biće...

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,475 posts
  • 96716 thanks
  • LocationOut there

Dobro de, samo da se javim, unapred, da znaš da imaš na koga da računaš za obradu i OCR.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 2 Members:
Nivela , ivek2

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77562 thanks

Dobro de, samo da se javim, unapred, da znaša da imaš na koga da računaš za obradu i OCR.

Dogovoreno...

Lena_Lenči

Lena_Lenči

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,560 posts
  • 97800 thanks

Ovo liči na kraj - Džulijan Barns

najavadb_zps92a15d82.jpg

„U ovoj knjizi Džulijan Barns otkriva istine za koje je čitav život bio potreban da se iskristalizuju, oštri im ivice i polira do visokog sjaja.“

The NewYork Times Book Review

Mrtve linkove prijavite na dugme Report

Thanked by 1 Member:
topalovicka

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 223 posts
  • 38085 thanks
  • LocationKraljevo - Srbija

Slučajno imam Čudesnog Mauricea i njegove učene glodavce. Čim ispravim postaviću.

Thanked by 2 Members:
Hrzo , emerchaun

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77562 thanks

Slučajno imam Čudesnog Mauricea i njegove učene glodavce. Čim ispravim postaviću.

Unapred zahvaljujem na ovome. Svojevremeno sam na netu pronašao koliko-toliko sređenu verziju ove knjige i pokušao da sredim do kraja, ali sam odustao kada sam uvideo da nedostaju slike/grafike koje se odnose na "štakorsko pismo" (a, po meni, bez njih pojedini delovi teksta gube na potpunosti "pračetovskog" utiska). Možda sam zbog toga ispao malo cepidlaka, ali kada je Pračet u pitanju mislim da je svaka "sitnica" bitna da bi se potpuno uživalo u njegovim književnim "vratolomijama"...

Thanked by 1 Member:
Hrzo

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Uskoro...

delfi_primoran_dzonatan_kelerman.jpg

Čuveni psiholog Aleks Dalaver, koji pomaže policiji u rešavanju najtežih slučajeva, ponovo je na zadatku u neverovatnom trileru bestseler autora Džonatana Kelermana. Nezaboravna priča koja ubrzava puls, Predstavljajući se kao otmena žena, inteligentni ubica uzeo je svoju prvu žrtvu. Sledeći put se prerušio u slabašnog starca. Nema očigledne povezanosti između njegovih žrtava, osim njihovih poslednjih trenutaka koji lede krv u žilama. Zbunjen nepredvidljivošću ovog ubice, detektiv losanđeleske policije Majlo Stardžiz udružuje se sa psihologom Aleksom Delaverom i prateći ubičin krvavi trag izopačenosti, uskoro nailaze na jeziva otkrića: kidnapovanje i kasapljenje mlade žene; deceniju star, nikada razrešen višestruki pokolj u savremenom gradu duhova severno od L. A.; i davnašnji nestanak jednog para na sasvim drugom kraju zemlje na Menhetnu. Ono što povezuje sve ove napade je uvrnuti lanac besa, požude i najčudnije, najmračnije forme „dobronamernosti“ koju je Aleks Delaver ikada susreo. „Kompulzija“ prikazuje manijakalne rušilačke porive i laži koje ubice sebi govore da bi mogli da nastave s ubijanjem. „Neki ljudi ne mogu da prestanu da peru ruke. Drugi stalno iznova proveravaju da li su zaključali vrata. Kompulzije, od onih jednostavnih do žestokih, životna su činjenica.

soba-ema_donahju_s.jpg

Najuži izbor za Bukerovu nagradu.

Priča o nezaustavljivoj ljubavi pod strašnim okolnostima i o neraskidivoj sponi između majke i njenog deteta.

„Izvanredno napisan, ovaj dirljiv i poletan roman pravo je remek-delo.“
Kirkus Review

Za petogodišnjeg dečaka Džeka, Soba predstavlja ceo svet. Tu je rođen, tu on i njegova majka jedu, spavaju, igraju se i uče. Tu postoje beskrajna čudesa koja rasplamsavaju Džekovu maštu – zmija ispod Kreveta koju je napravio od ljuski jaja, izmišljeni svet koji dopire kroz televizor, udobnost Plakara ispod mamine odeće, gde ga ona svake večeri ušuškava, za slučaj da Stari Nik dođe.

Soba je Džekov dom, ali je za njegovu mamu tamnica u kojoj boravi od svoje devetnaeste – već sedam godina. Vođena silnom ljubavi prema sinu, stvorila mu je čitav život u prostoru od devet kvadratnih metara. Međutim, Džekova radoznalost narasta uporedo s njenim očajem – a ona zna da Soba neće još dugo moći da obuzda ni jedno ni drugo.

Ispričana nesvakidašnjim i duhovitim Džekovim glasom, Soba je priča o nezaustavljivoj ljubavi pod strašnim okolnostima i o neraskidivoj sponi između majke i njenog deteta. To je šokantan, uzbudljiv i potresan roman – ali uvek duboko human i istinski dirljiv. Soba je mesto koje nikada nećete zaboraviti.

julija-en_fortije_s.jpg

„Knjiga koja baca novo svetlo na najveću ljubavnu priču svih vremena. Oduzeće vam dah!“
Sara Gruen

Džuli Džejkobs je nasledila ključ od sefa koji se nalazi u Sijeni i rečeno joj je da će tamo pronaći staru porodičnu tajnu. Na uzbudljivom i neizvesnom putovanju otkriće istinu o svojoj pretkinji Juliji čija je legendarna ljubav prema mladiću Romeu poslužila Šekspiru kao nadahnuće za nenadmašnu dramu.
Ko su bili stvarni Romeo i Julija i šta im se zaista dogodilo, kako se sudbina poigrala sa Džuli i da li je pronašla porodično blago – En Fortije je ispričala na očaravajuć i uzbudljiv način.

„Istinski čudesna knjiga posle koje Romea i Juliju više nikada nećemo gledati istim očima.“
Alison Vir

„Genijalna, zadivljujuća i uzbudljiva priča koja će vas držati u neizvesnosti do poslednje stranice. Ovaj roman, satkan od istorije i mašte, oživljava nam Italiju u prošlosti i sadašnjosti.“
Kejt Mos

„Hrabro zamišljena Julija je knjiga prelepih opisa i briljantnog zapleta koja će vas začarati. Neverovatno književno postignuće.“
Suzan Vriland, autorka romana Devojka u zumbul plavom i Izlet

„Roman koji nudi sve – istoriju, misteriju i romansu. En Fortije majstorski vuče konce dve paralelne priče smeštene u tajanstvenoj Sijeni.“
Karen Eseks, autorka romana Leonardovi labudovi i Krađa Atine

„Autorka nas umešno navodi na pogrešne zaključke samo da bi preokreti koji slede bili neočekivaniji i uzbudljiviji. Ovo je ljubavni roman koji se čita kao Da Vinčijev kod iz pera savremene, pametne žene!“
Publishers Weekly

KRADLJIVCI-LABUDOVA-150x0-000001919234.j

Ugledni slikar Robert Oliver uništava vredno platno u Nacionalnoj umetničkoj galeriji. Šta je nateralo umetnika da uništi nešto što i njemu predstavlja dragocenost? „Učinio sam to zbog nje“, bilo je sve što je Oliver rekao.
Ubrzo posle ovog događaja, Oliver odlazi kod uspešnog psihijatra Endrua Marloua, koji se inače bavi slikarstvom u slobodno vreme. Odlučan u nameri da sazna tajnu koja muči slikara, Endru kroz razgovor sa Oliverom kreće na nesvakidašnje i smelo putovanje na kom će upoznati žene koje su najbliže slikarevom srcu i spoznati tragediju koja se dogodila u Francuskoj u doba impresionizma.

Izuzetno delo Elizabet Kostove vodi nas od američkih gradova do normandijske obale, od kraja devetnaestog do zalaska dvadesetog veka, od mladalačke do poslednje ljubavi. Kradljivci labudova pripovest je o opsesiji, istorijskim gubicima i sposobnosti umetnosti da očuva ljudsku nadu.

MIRIS-KISE-NA-BALKANU-150x0-000001919214       POSTAVLJENO

... U nastojanju da prikaže sudbinu jedne jevrejske porodice s našeg tla, autor je u stvari otišao mnogo dalje: pokazao je da se od neminovnosti istorije ne može pobeći. Naslikao je istoriju kao neman koja se u cikličnim periodima vraća, ali i kao suludog šaljivčinu koji je svakog časa spreman da promeni boju figurama kojima se igra. Miris kiše na Balkanu  jeste značajan doprinos oskudnoj jevrejskoj književnosti kod nas, ali s obzirom na to da su prelomni trenuci u istoriji ovdašnje jevrejske zajednice u isto vreme prelomni trenuci za celu našu zemlju, da se njena istorija oslikava u tragičnoj povesti jedne jevrejske porodice, onda ovaj roman prerasta uske granice takvog određenja i njegov značaj postaje znatno širi.“

– Iz recenzije Davida Albaharija

sve_sto_smo_precutali-mark_levi_s.jpg       POSTAVLJENO

Autor bestselera Prvi dan i Prva noć.

Pisac sa kojim ljubav nikad ne umire.

Pustolovina puna uzbuđenja, nežnosti i humora, koja čitaoca vodi u samu srž odnosa između oca i ćerke i priča nam o prvoj ljubavi – onoj koja nikad ne umire.

Nekoliko dana pre venčanja, Džuliju zove lični sekretar njenog oca. Kao što je i slutila, Entoni Volš – uspešan poslovan čovek, ali hladan otac – neće moći da prisustvuje svečanosti.

Ali Džulija ovog puta priznaje da ima besprekorno opravdanje. Umro je. Ona u tome neminovno vidi poslednju očevu šalu, pošto mu se često dešavalo da iznenada nestane i poremeti joj život.

Na dan njegove sahrane, Džulija otkriva da joj je otac priredio još jedno iznenađenje. To je sigurno najneobičnije putovanje u njenom životu na kojem će razotkriti dugo čuvanu tajnu...

Mark Levi se u ovom romanu vraća fantastičnom svetu romantike koji ga je proslavio.

CRVENA-SOBA-150x0-0000019198214.jpg

Psiholog Kit Kvin je mlada žena koja se bavi opasnim poslom. Ona živi u svetu okrutnih scena zločina, napetih ispitivanja i nasilničkog ludila. Dok se posle jednog brutalnog napada vraćala na posao, policija je moli da ih posavetuje u jednom jednostavnom slučaju ubistva. Pored Londonskog kanala pronađeno je telo jedne devojke. Glavni osumnjičeni je čovek koji je napao Kit i obeležio je ožiljkom.

I pored toga što policija insistira, Kit odbija da prihvati jednostavno rešenje i otkriva druge zločine, druge žrtve. Njeno opsesivno traganje za karikom koja povezuje slučajeve vodi je u svet mladih ljudi koji žive po ulicama, i nestaju, nevoljeni - u svet onih koji pokušavaju da im pomognu i onih koji ih love. Vodi je u krvavo, tamno središte njenih strahova.

U crvenu sobu, i opasnost...

DRUGA-SMRT-150x0-0000019193250.jpg

Holi Kraus živi život punim plućima. Ona je uspešna mlada poslovna žena, ima stabilan brak, a svi koji je poznaju vole je i dive joj se. Ali to je samo jedna strana njenog života. Ona redovno prelazi na onu drugu, divlju stranu, gde gubi svaku kontrolu nad sobom, a osobe oko nje pokušavaju da joj izmame novac i da je ubiju. Ili je sve to samo proizvod njene manično-depresivne mašte, posledica bipolarnog poremećaja od kojeg pati?   

IGRA-PAMCENJA-150x0-0000019195244.jpg

Kada je kostur slučajno iskopan u vrtu ispred kuće Martelovih, svi se zloslutno povlače u sebe. Kosti pripadaju njihovoj kćerki, Natali, koja je nestala pre dvadeset pet godina, a ubica je sigurno neko veoma blizak porodici...

Da li Natalina prijateljica iz detinjstva, Džejn, koja se sada razvodi od njenog brata, drži ključ za rešenje ove zagonetke? I da li su sva sećanja na zlatnu devojčicu, koja stoji u samom srcu te velike idilične porodice, samo varka?

Thanked by 8 Members:
Sanjamija70 , prdo2 , jasminasim59 , kinderjoy , bakiero , remzo , Ivan2010 , mikimir

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,095 posts
  • 230913 thanks
  • Locationbalkandownload

Suzanne Enoch - Skandal na dvoru

fmldp48ey7n4asdsqg77.jpg

Zahvaljujući Neli i gwe - uskoro....

POSTAVLJENO

Edited by janja, 24 August 2013 - 19:30.

Thanked by 11 Members:
mrndojla , sara71 , Sanjamija70 , Ina1912 , cicmica , djurdjevicsuza , malic , mačkica1404 , frano218 , kiki79 , Gocas

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77562 thanks

Amos Oz - Kako izliječiti fanatika

proizv2055.jpg

Tri eseja Amosa Oza (radi se zapravo o govorima ovog izraelskog pisca koje je održao u Njemačkoj 2002. godine) o fanatizmu: "Tajni užici", "Kako izliječiti fanatika" i "Između dobroga i dobroga".

Tragedija bliskoistočne krize leži u sukobu "ispravnoga s ispravnim".
     Loša historijska iskustva razdvajaju dva sukobljena naroda umjesto da ih zbližavaju. Ljudski odnosi u mnogim su slučajevima sazdani na paradoksima, na apsurdima, a ne na stvarnim međusobnim interesima.
     Amos Oz piše vrlo jednostavno, ali i vrlo istinito. On je istinit, mudar i uvjerljiv svjedok složenih i katkad vrlo kompliciranih odnosa u kojima se nađu ne samo pojedinci nego i čitavi narodi. Glavna obrana od fanatizma jest humor.

POSTAVLJENO u temi Amos Oz

Edited by severijan, 15 August 2013 - 19:50.

Thanked by 2 Members:
misapet , ivana vnuk

Ginger

Ginger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • 18703 thanks

:) Evo i mene napokon.

Susan Elizabeth Phillips

Odbjegla nevjesta

odbjegla-nevjesta.jpg

POSTAVLJENO

Thanked by 7 Members:
Anouk Rocher , malenan312 , Annfil , NANA2101982 , Željka... , stasavodolija , mar22

GlitterBaby

GlitterBaby

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • 8540 thanks

Jean PlaidyŽena Zmija

zena_zmija.jpg

Mrka pogleda i slomljena srca, četrnaestogodišnja Katarina Medici ujahala je u Francusku. Došla je kao nevina djevojka, odvojena od lijepog i obožavanog mladića da sred najrazvratnijeg europskog dvora postane nevoljka nevjesta a onda strastvena, ali neželjena supruga Henrika Orleanskog, drugoga sina francuskoga kralja.

Bijesna, ponižavana i razdirana ljubomorom, krišom je gledala Henrikovo ljubavne avanture i počela snovati osvetu. Prvo kao prestolonasljednica a potom kao francuska kraljica, gotovo je trideset godina živjela s mislima o ubojstvu koje se nije usuđivala počiniti. Iz svih tih godina zlokobnih priprema i neuzvraćene ljubavi rođena je „Žena Zmija“, žena koja je djelovala iz sjene, brzo i ubojito. Bila je okružena blistavim osobama najraskošnijeg, najumnijeg i najnemoralnijeg dvora u Europi, među kojima su bili kralj Franjo, najveći ljubavnik stoljeća, koji žudi za znanjem koliko i za tjelesnim užicima; Anne dEtampes, njegova omiljena, ali nevjerna ljubavnica; čudesna, mlada Marija Stuart; lukavi papa Klement; Alessandro, firentnski luđak i, naposljetku, dvoje ljubavnika čija je veza bila jedna od najdužih u francuskoj povijesti − Diane de Poitiers i Katarinin muž Henrik. Ali ovo je Katarinina priča − pripovijest o djevojci koja odrasta u gorčini i poniženju u čudesnu i đavolsku ženu. To je pripovijest o zaljubljenoj Katarini Medici.

Jean Plaidy - Gospa od sedam brežuljaka

gospa_od_sedam_brezuljaka.jpg

U planinskome dvorcu izvan Rima, Lucrezia Borgia rodila se u najozloglašenijoj obitelj u povijesti. Njezin otac, koji će postati papa Aleksandar VI. toplo je primio svoju prvu kćer, a braća Cesare i Giovanni također je obožavaju. 

Ali izopačene i nasilne ulice prijestolnice, druga su priča: obitelji Borgia ljudi se boje, a Lucrezijin otac živi u skladu sa svojim glasom „najputenijeg muškarca svojega vremena. Dok Lucrezia sazrijeva u prelijepu mladu ženu, u braći budi zaštitničke porive i ona postaju gorljivi suparnici za njezinu naklonost. Sred velebne svetkovine, njihov otac postaje papa, a Lucrezia se ubrzo zatim udaje − ali papinoj djeci, kao pripadnicima obitelji Borgia, suđeno je da im životi budu okaljani sablaznima i tragedijama, a to je sudbina kojoj se Lucrezia ne može nadati pobjeći…

POSTAVLJENO

“Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.”

Thanked by 2 Members:
Sanjamija70 , jovanicalukic

nanica

nanica

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 409 posts
  • 28520 thanks
  • LocationZagreb

Dorothy Koomson - Slatkiši za doručak

slatkisi_za_dorucak-doroti_kumson_v.jpg

POSTAVLJENO

laku_noc_lepotice-doroti_kumson_v.jpg

Nova Kumalisi pristala je pre osam godina da rodi dete za Mala i Stefani Vejken. Kada joj je trudnoća poodmakla, bračni par se predomislio i odustao od plana ostavljajući je trudnu, samu i preplašenu.
Pre osam godina Stefani se potpuno oduševljavala mišlju da postane majka, sve dok nije pronašla Malovu poruku Novi, u kojoj je pisalo: „Laku noć, lepotice!“ Uplašena zbog mogućnosti da izgubi muža koji se, smatrala je, i suviše vezao za svoju najbolju prijateljicu, Stefani od njega traži da prekine sve veze sa Novom i njihovim nerođenim detetom.
Posle osam godina Nova brižno iščekuje da se njen sin Leo probudi iz kome, dok Stefani, koja nema dece, očajnički pokušava da spase svoj ugroženi brak. Mada vode sasvim različite živote, dve žene su povezane nitima koje ih zauvek spajaju.
Neverovatno potresno i snažno napisan roman Laku noć, lepotice priča je o ljubavi, gubitku i novim počecima.

poslednja_kap-doroti_kumson_v.jpg

Kao tinejdžerke, Popi Karlajl i Serena Gorindž bile su jedini svedoci tragičnog događaja. U usijanoj javnoj raspravi, ove dve naizgled glamurozne devojke dobijaju od novinarâ nadimak „Sladoled-devojke“, a sudbinu im određuje sud.
Godinama potom, pošto su proživele dva vrlo različita života, Popi gori od želje da iznese na videlo istinu o tome šta se zaista desilo, dok Serena ne želi da ma ko iz njene sadašnjice sazna za njenu prošlost. Ali neke tajne ne pristaju da ostanu sahranjene – a ako se njihova tajna otkrije, sve će se iznova pretvoriti u živi pakao…

Mrtve linkove prijaviti na dugme Report

Thanked by 5 Members:
Kika11 , jasminasim59 , L77 , Tajana5 , Marcipan5

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,302 posts
  • 190921 thanks

Luiza Barton - Kuća mračnih zadovoljstava

Luiza-Barton-Kuca-Mracnih-Zadovoljstava_POSTAVLJENO

Sken: voki  :wub:

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 8 Members:
Sanjamija70 , Kika11 , jasminasim59 , danijelamije , medvidica , Sloba64% , Slovakia , mikimir

Maya.

Maya.

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 91 posts
  • 6134 thanks

snovolovka-2-dio-stephen-king-slika-1824

Steven King - Snovolovka (II dio)

Posted Image

Thanked by 2 Members:
toki1607 , bolja30