Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Stephen King

64 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,980 posts
  • 1136874 thanks
  • Locationscrls

Stephen King - Trilogija "UPORIŠTE"

luvkxpv5mvqi0ux9y5m1.jpg

Vise o knjigama:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Radnja trilogije:

Smak sveta nastupa u nanosekundi, sa računarskom greškom u tajnoj vojnoj laboratoriji i milion slučajnih kontakata koji su samo karike u lančanom pismu smrti.
A evo i sumornog sveta posle toga: sveta lišenog svih institucija i devedeset procenata stanovnika. To je svet u kojem šačica uspaničenih preživelih bira stranu – ili biva izabrana. Svet u kojem dobro počiva na krhkim plećima Majke Ebigejl stare 108 godina – dok su najgori košmari zla otelotvoreni u čoveku smrtonosnog osmeha i neobjašnjivih moći: u Rendalu Flegu, mračnjaku.

Upakovane Knjige:

Uporiste I, II i III - PDF, SR

Download

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 920 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,600 posts
  • 384999 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Sva tri djela u jednom - epub i mobi:

Hidden Content

Ne sječam se tačno gdje sam ovo našao, ali čini mi se da je knjige sredio panta.    a063.gif

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 717 Members:

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Stephen King - Pod kupolom

1332065750_pod-kupolom.jpg

Jednog sasvim običnog, lepog dana gradić Česters Mil u američkoj državi Mejn neobjašnjivo je odsečen od ostatka sveta nevidljivim poljem sile. Avioni padaju pri kontaktu sa njim, a jednoj baštovanki odsečena je ruka kada se Kupola spustila na nju. Ljudi koji obavljaju poslove u susednim gradovima odvojeni su od svojih porodica... Niko ne razume šta ova tajanstvena ograda predstavlja, odakle potiče i da li će ikada nestati.

Del Barbara, veteran iračkog rata, a sada kuvar, moraće da se udruži sa nekolicinom neustrašivih građana – vlasnicom novinskog lista Džulijom Šamvej, jednom medicinskom sestrom, jednom odbornicom i trima hrabrim klincima. Nasuprot njima, Džim Reni, političar koji ne preza ni od čega, pokušava da u rukama čvrsto zadrži uzde moći, zajedno sa svojim sinom, koji krije zastrašujuću tajnu. Međutim, navjeći protivnik jeste sama Kupola, jer stanovnici Česters Mila ne samo da imaju malo vremena nego ono neumitno ističe...
Pod Kupolom je još jedno remek-delo Stivena Kinga. Završetak svakog poglavlja mami vas da pročitate sledeće, uvlačeći vas u psihološku dramu koja je tako bogata da je zapravo ne čitate, već proživljavate.

PDF

Hidden Content

Thanked by 628 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,600 posts
  • 384999 thanks

Pod kupolom - epub i mobi 

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 534 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,600 posts
  • 384999 thanks

Mračna Kula (serijal 1-7) 

mk.gif

Djelo koji je koji je sam Stephen King proglasio svojim životnim.

Mračna kula 1 - Revolveraš

Prvi nastavak serijala Kula Tmine uvodi nas u Međzemlje, fantastični svijet gdje se Srednji vijek i Divlji zapad spajaju u beskrajno, vazda promjenjivo magijsko tkanje. Njime putujemo uz Rolanda, posljednjeg živućeg pripadnik viteškog reda Revolveraša. On kreće u izviđački pohod preko nepregledne pustinje, koji će ga dovesti pred lice samoga Zla.

Mračna kula 2 - Tri tarot karte

U drugom nastavku serijala Mračna Kula, Roland misteriozno prolazi kroz vremenska vrata koja ga odvode u Ameriku osamdesetih godina.Tamo udružuje snage sa drskim Edi Dinom i hrabrom Odetom Holms. Počela je divljačka bitka u kojoj podzemno zlo i neprijatelji kuju zavjeru da zaustave Rolanda u njegovoj očajničkoj potrazi za Mračnom Kulom.

Mračna kula 3 - Pustare

Treći dio Kingove priče o revolverašu Rolandu i njegovoj potrazi za Mračnom kulom stavlja pred čitaoce očaravajući humor, mnogo napetih trenutaka i scene apsolutnog užasa. Iako je knjiga sama po sebi veoma zanimljiva, ovo djelo izuzetnim čine Kingovi jedinstveni višeslojni likovi. Treći nastavak o zagonetnom revolverašu i njegovim saputnicima u potrazi za Mračnom kulom vodi protagoniste Pustara u svijet pun fascinantnih pejzaža i čudesnih likova. 

Mračna kula 4 - Čarobnjak i staklo

Roland, posljednji revolveraš, i njegova družina samo što su pobjegli iz jednog svijeta i već su se obreli u drugom. Kroz šokantne zaplete i energičnu naraciju roman Čarobnjak i staklo dovodi čitaoce u samo središte priče, ostavljajući ih da nestrpljivo čekaju dalje nastavke serijale Mračna kula.

Mračna kula 5 - Vukovi Kale

Peti nastavak sage o Revolverašima i njihovoj potrazi za Mračnom kulom, Vukovi Kale, uvodi čitaoce u nova prostranstva Srednjeg sveta. Roland, Edi, Suzana i Džejk naći će se pred novim iskušenjima, svetovima i upoznati ljude koji žive pod stalnom pretnjom Vukova koji povremeno dolaze u kale i otimaju decu.

Mračna kula 6 - Susanina pjesma

Leta 1999. Suzana Din, tela posednutog demonskom majkom Mijom, uz pomoć Crne trinaestice biva transportovana iz Kale Brin Stardžis u Njujork da bi rodila svoje "momče"...

Mračna kula VII

Mračna Kula VII završni je deo veličanstvenog epa i najnestrpljivije iščekivano delo u izuzetnoj karijeri Stivena Kinga, 
Sedmi tom predstavlja završetak potrage Rolanda, poslednjeg revolveraša. Mračna Kula vodi ga ka konačnom cilju, Kuli, središtu vremena i prostora. Rolandu će na poslednjoj etapi potrage biti potreban još jedan saveznik, poslednji ključ za ulazak u Kulu.

Sređivajuči knjige koristio sam  englesku ilustrovanu verziju, pa su se ilustracije našle i u ovoj mojoj verziji.   

epub i mobi 

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 1430 Members:

nela012

nela012

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,177 posts
  • 148011 thanks

Mračna kula

svi oblici obrade, ceo serijal

Hidden Content

Edited by nela012, 17 August 2017 - 20:42.

Knjiga dobija život tek čitanjem.

Čitalac joj daje život, sastavljajući slike koje stvaraju imaginarni svet u kojem likovi žive.

(Musso)

Thanked by 734 Members:

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Stephen King - Salemovo

Stiven%20King_Salemovo.jpg

Salemovo je mali grad u Novoj Engleskoj okovan silama mraka, grad koji postoji samo u piščevoj mašti. Kao i u mnogim drugim takvim gradovima - koji imaju svoju mračnu prošlost - i u njemu među meštanima kolaju tajni tračevi, dešavaju se neobične stvari i živi uobičajeni broj pijanica i čudaka, ali i pokoji normalan stanovnik. Ben Mirs, pisac skromnih uspeha, vraća se u Salemovo, grad u kojem je kao dečak proveo nekoliko godina, kako bi napisao roman i oslobodio se strahova koji ga progone od detinjstva. U kući za koju Bena vežu jezive uspomene sada živi novi stanar, čovek koji izaziva sumnju kada klupko misterioznih događaja počinje da se odmotava: dečak je nestao, pas je brutalno ubijen... Uskoro će se iznenađenje pretvoriti u zbunjenost, zbunjenost u konfuziju, a naposletku u užas... U svetu kojem ne važe uobičajena pravila i u kojem je sve moguće.

DOC

Hidden Content

Thanked by 466 Members:

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • 30544 thanks
  • LocationKraljevo - Srbija

Stephen King - Potrebne stvari 1 i 2

stephen-king-komplet-1-2-potrebne-stvari

I od mene nešto.

Šta biva kada u malom gradiću koji je na marginama zbivanja bude otvorena nova radnja u kojij ama baš svako može da nađe ono što mu je potrebno?
Ali one stvari za koje vi mislite da su vam neophodne nisu uvek ono što izgledaju da jesu.
A prodavac? E on je priča za sebe!

Nađena u jako lošem Doc-u, sređena prilikom čitanja. Nadam se da ćete uživati!

PDF, Hrvatski jezik

Hidden Content

Thanked by 486 Members:

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • 30544 thanks

Stephen King - Herčevi u Atlantisu

hearts_in_atlantis_mmp_full_by_stephen_k

Jedan život, jedna bejzbolska rukavica, nekoliko povezanih sudbina i gomila likova koje ćete naći i u drugim Kingovim delima. On voli stare likove koje pozajmljuje iz jedne svoje knjige i ubacuje ih u drugu. Sve u svemu, komplikovano i vrlo "Kingovski" za sve one koji ga vole.
Sama sredila, autor doc-a nepoznat.

PDF, Jezik Hrvatski

Hidden Content

Thanked by 303 Members:

zokism

zokism

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 posts
  • 4028 thanks

Keri

keri_stiven_king.jpg

Keri Vajt nije obična devojka. Ona ima dar - dar telekineze. Poziv Tomija Rosa na matur-sko veče bio je ostvarenje sna za Keri - prvi korak ka ulasku u srednjoškolsko društvo. Međutim, te užasne i beskrajne noći sve je pošlo naopako. Neočekivani i jezivi događaji primorali su Keri da upotrebi svoj stravični dar da bi se osvetila gradu koji joj se podsmevao i prezirao je...

Evo i ja da dam neki doprinos. Iskopao sam negde verziju Carrie, ne sećam se ni kad ni gde ali da podelim sa vama, dobrim ljudima :)

PDF

Hidden Content

Thanked by 510 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,600 posts
  • 384999 thanks

Stephen King - Salemovo

epub, mobi i azw3

Hidden Content

Epub ovaj put napravljen calibreom, jer sam htio sačuvati oblik iz stvarno odlično napravljenog neuromancerovog doc-a.   c011.gif

16_bd_Untitled-1.png

Prijava mrtvih linkova

Thanked by 526 Members:

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • 30544 thanks

Stephen King - Gole kosti

Pred vama je jedna od ranijih Kingovih zbirki priča od kojih se diže kosa na glavi.

Ne znam ko je autor skena, ali ja sam je sredila čitajući i nadam se da je OK.

Čitajte i uživajte.

Jezik Hr, PDF

Hidden Content

Thanked by 364 Members:

zokism

zokism

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 posts
  • 4028 thanks

Stephen King - Djevojčica koja je obožavala Toma Gordona

PDF

Hidden Content

Thanked by 348 Members:

klodovik

klodovik

Starting Member

• Prijatelj foruma
  • PipPip
  • 59 posts
  • 2943 thanks
  • LocationTannhauser Gate

Gole kosti - Stephen King

(EPUB)

Hidden Content

Thanked by 341 Members:

zokism

zokism

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 posts
  • 4028 thanks

Stephen King - Rose Madder

rosemadder.jpg

Kapljica krvi na plahti njezina bračnog kreveta probudit će Rosie Daniels iz četrnaestogodišnje noćne more. Njezin suprug Norman – odjednom je postala sasvim sigurna u to – jednog će je dana ubiti. Ili, što je još gore, možda i neće.

Rosie će pokupiti Normanovu kreditnu karticu i bez ikakvih drugih priprema pobjeći u novi život, što dalje od svog brutalnog muža. U novoj sredini Rosie će sresti nove prijatelje, naći novi posao, pa čak i mali stan, ali jedna neobična slika na zidu staretinarnice zaokupit će njezinu pažnju više od svega ostalog. Slika na čijoj poleđini piše “Rose Madder” sigurno je sudbinski namijenjena njoj i možda je u stanju promijeniti tijek njezina života na najneobičniji način, ako se samo na trenutak ohrabri i prestane drhtati od straha kako joj je njezin muž na tragu.

Rose Madder je mračna pripovijest o sudbini žene u braku sa surovim, lukavim i pokvarenim policajcem i njezinoj borbi za dostojniji život, ispletena od napetih niti trilera i protkana biserjem predivne ljubavne priče.

Trideset pet godina stvaralaštva nije otupjelo oštricu Kingova pera, on je svjež, aktualan i što je najvažnije, postojane visoke književne kvalitete kao malo koji moderni spisatelj.

Rose Madder, naslov knjige, složena je igra riječima, pa je stoga ostavljena u izvorniku. "Rose madder" je naziv pigmenta mješavine intenzivno ljubičaste i intenzivno crvene boje, koju naši stručnjaci inače nazivaju 'meder'. U knjizi je prevedena kao grimizna. Rose Madder je ime žene sa slike. Rosie je ime glavne junakinje. Madder je komparativ od pridjeva 'mad', što znači ljut, bijesan, gnjevan, što je također važno za sadržaj knjige. Ujedno je to naziv za biljku broć, iz čijeg se korijena dobiva crvena boja, tzv. broćevo crvenilo

PDF

Hidden Content

Thanked by 406 Members:

zokism

zokism

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 posts
  • 4028 thanks
Ovo je moja prva knjiga u elektronskom formatu (od skeniranja pa do sređivanja) pa tako ne zamerite na greškama kojih verovatno ima. Gde god uočite grešku slobodno me kontaktirajte pa ćemo lako ispraviti pošto sve još uvek čuvam i u sirovom formatu. Mislim da trenutno ne postoji na internetu bolja verzija od ove tako svakako trud nije bio uzaludan :)
Dajte slobodno neki komentar šta bi voleli da se ispravi ili neki savet pošto sam nov u ovome. Hvala unapred i na dobrim i lošim kritikama :)

Stephen King - Ciklus vukodlaka

coverresize.jpg

PDF
Hidden Content

Thanked by 326 Members:

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • 30544 thanks
Stephen King - Četiri iza ponoći 1 i 2

9k6yY.jpg   XsaxW.jpg

Kako ja obožavam Stivena Kinga, a nadam se i vi, evo još jedne poslastice iz njegove radnje.

Još jedna zbirka od 4 novele u dve knjige od kojih će vam zadrhtati srce i podići se kosa na glavi.

Uostalom, to mu je i bila namera, zar ne?

Čitajte i uživajte!

Pdf+Doc

Hidden Content

Epub

Hidden Content

Ne znam ko je skenirao knjigu (mnogo mu hvala), ja sam je samo sredila.
Imate ovde sve potrebne formate, pa ako se nekome ne sviđa ili misli da
nije dobro urađeno, slobodno neka ispravi, ja se nikad ne ljutim.

Prijatno vam čitanje!

Thanked by 574 Members:

zokism

zokism

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 posts
  • 4028 thanks
Evo sa malim kašnjenjem odradio sam ono što sam obećao ali bolje ikad nego nikad. U nedostatku vremena nisam stigao baš detaljno da proverim i pročitam tako da je moguće da ima nekih grešaka tipa da nedostaje negde ć,č,š pa tako da kad uočite neku grešku slobodno javite da ispravim. Uživajte :)

Stephen King - Izmaglica

izmaglica-front.jpg

PDF
Hidden Content

epub
Hidden Content

Thanked by 570 Members:

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • 30544 thanks
Stiven King - Nesanica

tumblr_lpx77g_Z1_Nh1r0qt4xo1_400.jpg

Evo još jedne poslastice iz kuhinje Stivena Kinga. Oni koji su čitali Mračnu kulu i Ono, obradovaće se novim-starim likovima.

Pdf+Odf+Doc, Jezik Hrvatski

Hidden Content

Stavila sam Doci Odf formate ako se nekome ne svidi ili nađe kakvu grešku, može da ispravi. :smile:

Thanked by 402 Members:

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,980 posts
  • 1136874 thanks
  • Locationscrls

Stephen King - Dolores Claiborne

200px-DoloresClaiborneNovel.jpg

Sjajni triler  Stivena Kinga, knjiga koja se razlikuje od svega sto King generalno pise i radi. Prica nema poglavlja, a narativno je ispricana od junakinje iz naslova.

Dolores je na policijskom ispitivanju i pokusava ubediti policiju da nije ubila svoju bogatu gazdaricu Veru o kojoj je brinula godinama. Ipak, priznaje da je u proslosti ubila Verinog muza Dzoa, zbog toga sto je ovaj silovao 14-godisnju cerku Selenu. Ispitivanje se polako pretvara u zivotnu pricu Dolores, njen problematican brak i odnos sa poslodavcem...

Format: DOC + PDF

Jezik: HR

Zanr: triler

Obrada - tobacco

Download

Hidden Content

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 361 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users