Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Stephen King

65 replies to this topic

klodovik

klodovik

Starting Member

• Prijatelj foruma
  • PipPip
  • 59 posts
  • 3047 thanks
  • LocationTannhauser Gate
Stephen King - Dolores Claiborne
EPUB/MOBI, hrvatski

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 316 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,463 posts
  • 80229 thanks
  • LocationOut there

Stiven King - Nesanica

tumblr_lpx77g_Z1_Nh1r0qt4xo1_400.jpg

Evo još jedne poslastice iz kuhinje Stivena Kinga. Oni koji su čitali Mračnu kulu i Ono, obradovaće se novim-starim likovima.

epub/mobi

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 348 Members:

Maya.

Maya.

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 91 posts
  • 5141 thanks

SNOVOLOVKA

1. i 2. DIO 

snovolovka-2-dio-stephen-king-slika-1824

1.dio

Jednom davno u ukletom gradu Derryju (poznatom po događajima iz prijašnjih Kingovih romana) četvorica dječaka su se udružila i učinila nešto hrabro. Nešto neupitno dobro, možda i odlično. Nešto što će njihovim životima dati smjer koji oni nikada neće potpuno razumjeti.
Dvadeset pet godina poslije svaki od njih ima svoj život i svoje probleme, no još uvijek su čvrsto povezani i svake godine u vrijeme lovne sezone okupljaju se u brvnari duboko u šumskim predjelima savezne države Maine.
Kada dezorijentiran, no iritirajuće uporan izgubljeni lovac, nepovezano mrmljajući o svjetlima na nebu, upadne u njihovu brvnaru, njihov idilični zimski izlet pretvorit će se u noćnu moru. Uskoro će Beav, Henry, Pete i Jonesy biti uvučeni u zastrašujuću bitku za život s bićem koje očito dolazi iz drugog svijeta. Izvanzemaljac se neće zadovoljiti time da preuzme kontrolu nad jednim ljudskim bićem, njegov je konačni cilj mnogo ambiciozniji. 

2.dio

Kakav je to osjećaj kad znaš da sudbina cijelog čovječanstva visi o koncu, a konac je u tvojim rukama? Kako čovjek koji je na rubu samoubojstva može preuzeti ulogu spasitelja tuđih života kad ne mari ni za vlastiti? Kako se osobnost može skriti u najdubljem zapećku uma i zadržati razum? Kakva je uloga tajanstvene snovolovke i kako može siroti Duddits, već jednom nogom u grobu, naškoditi svemoćnom izvanzemaljcu koji grabi prema svojem misterioznom cilju?
Dok se Henry bjesomučno utrkuje s vremenom, a Jonesy pokušava sačuvati zdrav razum, gospodar svih sudbina, Stephen King, u svojoj će uobičajenoj maniri spustiti lopticu s kataklizmičke na osobnu razinu, tamo gdje je njegova proza najjača.
Dobitnik mnogobrojnih nagrada (šesterostruki dobitnik nagrade Brama Stokera, peterostruki dobitnik Locusa, te dobitnik nagrada Hugo i O. Henry), često osporavan ali uvijek rado čitan, Stephen King svojim bogatim opusom prerasta iz kroničara Amerike dvadesetog stoljeća u Balzaca modernog doba. Nevjerojatna jednostavnost njegova izričaja, sposobnost opažanja običnog i sposobnost da vidi “crtu”, izdvajaju ga iz sivila žanra koji je gotovo sam održavao na životu posljednja četiri desetljeća.

Scan i obrada: Maya
Hrvatski jezik
Pdf format

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 325 Members:

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 214 posts
  • 31503 thanks
  • LocationKraljevo - Srbija

Stiven King - ONO

IT+cover.jpg

Evo mene opet posle malo duže vremena sa još jednom knjgom.
Verovali ili ne pročitala sam je tri puta i nikako da mi dosadi.

Nadam se da ćete i vi uživati.

Jezik hrvatski, pdf

Hidden Content

Thanked by 649 Members:

Kure82

Kure82

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • 6648 thanks

Stiven King - Ono

Mislim da u Kingovim knjigama nije poželjno izbacivati end i futnote jer on dosta koristi poređenja, igre reči ili brendove tipične za SAD, koje domaći čitalac ne može valjano razumeti bez end ili futnote...

EDIT:

Kao što sam obećao, sređen EPUB, uživajte...

Hidden Content

Thanked by 592 Members:

dexdex

dexdex

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,334 posts
  • 186261 thanks

Stephen King - Zmajeve oči             (PDF)

201306181129110.zmajeve.jpg

Nakon smrti staroga kralja njegov stariji sin i nasljednik Peter biva zatočen pod optužbom da je otrovao svojeg oca. Taj podli plan, baš kao i mnoge druge, skovao je zli čarobnjak Flagg pod čijim je utjecajem i Peterov mlađi brat, princ Thomas. Međutim, Flagg nije računao na Thomasovu strašnu tajnu, kao ni na Peterov neustrašivi plan da utekne i potom se bori protiv zla, i za ono što mu po zakonu pripada - svoju krunu.
Ovo je klasična priča o junacima i njihovim pustolovinama, o zmajevima, prinčevima i zlim čarobnjacima, ispričana na već mnogima poznati "Kingov način".

Hidden Content

sken  janja BoopComputerLovePC.gif      

Thanked by 449 Members:

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 214 posts
  • 31503 thanks
  • LocationKraljevo - Srbija

Zmajeve oči

Puno hvala za knjigu i evo epub i mobi.

Nadam se da su dobri a ako nisu priložen je i odt za obradu.

Hidden Content

Thanked by 330 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,463 posts
  • 80229 thanks
  • LocationOut there

29hwtaffxaatvn0g95x.jpg

Stephen King  - Isijavanje

Naslov originala:

The Shining

1977

Džek Torens, njegova žena Vendi i sin Deni useljavaju se u hotel „Vidikovac“, gde je Džek dobio posao kućepazitelja za vreme zime. Mesecima odsečeni od civilizacije, Džek pokušava da se izbori sa alkoholizmom i napadima besa dok piše nov pozorišni komad. Međutim, sile tame koje borave u hotelu „Vidikovac“ – koji ima dugu istoriju nasilja – žele da se dočepaju Denija zbog njegovih snažnih prekognitivnih sposobnosti i služe se Džekovim slabostima kako bi ugrabile dečaka...

Jezik srpski

OCR, pdf, epub, mob, azw3 - ja

epub/azw3/mobi/pdf

Hidden Content

P.S. Prelom je veran originalu. U originalu su pojedini prelomi  namerno u sred rečenice, a pojedini pasusi počinju malim slovom.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 762 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,321 posts
  • 63140 thanks

Stephen King - Duma Key

duma_key.jpg

Duma Key u najkraćim crtama može biti sveden na jednu rečenicu. To je roman o ljudima koji su nakon bliskog susreta sa smrću razvili začudne psihičke sposobnosti. Da ga je pisao netko drugi, to bi možda bio trivijalni žanrovski roman. Ali sad ste u rukama Stephena Kinga, majstora nadnaravnog, koji s lakoćom svakidašnje pretvara u fantastično – s dozom užasa.

Glavni junak knjige je Edgar Freemantle, građevinski poduzetnik kojem je dizalica smrskala auto i desnu ruku. Nakon razvoda, Edgar će hladnu Minnesotu zamijeniti velikom ružičastom kućom na samom pješčanom sprudu jednog od otočića uz obalu Floride. Duma Key ima najspektakularniji zalazak sunca na svijetu, a Edgar želi novi jednoruki život početi slikajući. Idilični život na otoku dovest će ga u kontakt s nekim starosjediocima, kao što je vremešna dama Elizabeth Eastlake ili njezin dugogodišnji prijatelj, bivši odvjetnik Wireman. Njih dvoje, kao i Freemantle, nose ožiljke prošlosti koje tek treba otkriti, no čini se da će se prije toga zlokobna pretkazanja koja se tajanstveno pojavljuju na Edgarovim slikama početi ostvarivati.

Duma Key nesumnjivo je roman koji se u prve tri četvrtine sudbonosno razmotava. No nemojte ni trenutka posumnjati da neobični darovi protagonista ove knjige ne idu usporedno s kobnim posljedicama. Kao i sve najbolje Kingove knjige, i ova je u svojoj biti knjiga o prijateljstvu i slučajnostima koje čine život. Na kraju ostaju dva pitanja: je li taj kratki nerazumljivi uvid u budućnost koja se tek treba odigrati povezan s nečim iskonskim i je li to iskonsko dobro ili zlo?

Roman koji me je, nakon izvesnog zahlađenja i (gotovo) ravnodušnosti koje su pratile par zadnjih Kingovih romana koje sam pročitao (ponajviše "Vreće kostiju"), te zbog kojih na polici čeka još gomila njegovih dela ("Uporište", "Pod kupolom", "Salemovo", "Zelena milja",...) kojima ću se sada zasigurno vratiti - ponovo vratio Kingu. (Severijan)

Sva zahvalnost, naravno,  crackori & abacusu

doc. + pdf.

Hidden Content

Hidden Content

Thanked by 395 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,463 posts
  • 80229 thanks
  • LocationOut there

Stephen King - Mobilni telefon

9h2nxhtnq5ylnajosbz.jpg

Clayton Riddell, umjetnik iz Mainea, crtač stripova, odvojen od supruge Sharon i sina Johnnija je na putu u izdavačku kuću koja je upravo otkupila njegov strip na kojemu dugo radi. Dok se sprema da to proslavi, neko ili nešto je pokrenulo misteriozni impuls preko globalne mobilne mreže, pretvarajući korisnike koji su koristili mobilne telefone u krvožedne, raspamećene, ubistvene i nečovječne kreature. Clay se udružuje sa grupom prolaznika koji nisu zaraženi kao ni on, i prisustvuje rušenju civilizacije, i posmatrajući nemilosrdnu, apsurdnu i krvavu međusobnu bitku zaraženih i onih koji to u prvi mah nisu postali. Nakon početnog šoka koji su doživjeli oni koji nisu zaraženi, Clay odlučuje da putuje do svoje kuće koja je u drugom gradu da bi spasio sina i suprugu. Put do kuće je moguć samo noću jer “telefonci” kako ih je Clay zvao, nestaju noću, i grad koji je danju apokaliptično haotičan, pun krikova, ekplozija, noću iznenada zapada u apsolutnu tišinu i mir.

Clayovi saputnici: Tom, ekscentrični, stariji čovjek, koji uvijek i svemu daje racionalno objašnjenje, Alice, 16-godišnjakinja, uplašena, zbunjena, i Ray srednjovječni razumni i hrabri muškarac, nakon nekoliko dana pređenog puta dolaze u New Hampshire Gaiten akademiju. Tu susreću nastavnika Charlesa Ardai i jednog preživjelog učenika po imenu Jordan. Tu saznaju da “telefonci” preko noći se sabiraju na određena mjesta i tu zapadaju u čudan san. Upravo jedno takvo sabiralište je bilo na stadionu blizu škole. Grupa je odlučila da napadne i uništi jedno takvo okupljalište telefonaca, što i uspjevaju. Nakon toga “telefonci” se okome na čudan način na njih, naime, danju ih upućuju na mjesto po imenu “Kashwak” i pomoću određenih smjernica na koje grupa nailazi, a koje telefonci ostavljaju danju, grupa stiže do okupljališta onih koji nisu zaraženi. Tu se dešava konačni obračun među telefoncima i onim koji to nisu.

Zahvaljujući GlitterBaby

ePub/mobi

Hidden Content

Verovatno je osalo nešto OCR grešaka, koje sam prevideo..

Posted Image

Thanked by 435 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,463 posts
  • 80229 thanks
  • LocationOut there

zl6pmp.jpg
Stephen King - Potpaljivačica

Priča govori o bračnom paru koji je bio izložen medicinskim eksperimentima. Kao nuspojave dobijaju telepatske moći, u međuvremenu rađa im se ćerka koja poseduje i moć paljenja vatre svojim umom.
Zahvaljujući GlitterBaby

ePub, mobi

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 409 Members:

Kure82

Kure82

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • 6648 thanks

168shth.jpg
Stephen King - Godišnja doba

INFO
Godišnja doba zbirka je četiriju kraćih romana jednog od najčitanijih suvremenih američkih pisaca Stephena Kinga.
Rita Hayworth i iskupljenje u Shawshanku pripovijest je o nevino osuđenu čovjeku kojemu vrijeme i zatvorsko okruženje nisu uništili nadu i plan za bijeg. Po tom je romanu 1994. godine redatelj Frank Darabout snimio film Iskupljenje u Shawshanku s Timom Robbinsom i Morganom Freemanom u naslovnim ulogama.
Darovit učenik napeta je pripovjest o dječaku koji ucjenama navodi ostarjelog nacističkog zločinca na putovanje do davno zakopanog zla. Prema toj priči istoimeni je film snimio Bryan Singer s Ianom McKellenom i Bradom Renfroom u naslovnim ulogama.
Truplo je treći roman u ovoj zbirci i priča je to o četiri dječaka koji kreću vidjeti leš poginulog vojnika ne znajući da će na tom putu sazrijeti i odrasti. Ostani kraj mene zove se film koji je prema ovoj priči režirao Rob Reiner, a naslovne uloge tumačili River Phoenix i Corey Feldman.
Metod disanja je horror priča o lječniku i poginuloj pacijentici, čiji duh i nakon smrti pomaže njezinu dijetetu u neobičnim okolnostima.

Scan: crackora   :rock:
OCR: abacus123   :rock:
Obrada: Kure

download-
PDF

Hidden Content

EDIT: Photoshopovao sam naslovnu po ugledu na naslovne strane ove zbirke koje su izdate širom sveta, orginalna naslovna strana izdavača Mozaik sa onim playgirl nesretnikom je prilično jadna... Sumnjam da je Andy Dufresne pumpao trbušnjake do iznemoglosti dok je smišljao kako da pobegne iz ćuze...   :)

Thanked by 338 Members:

Kure82

Kure82

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • 6648 thanks

Stephen King - Godišnja doba

EPUB

Hidden Content

Thanked by 296 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,748 posts
  • 398211 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Stephen King - Duma Key

duma_key.jpg

Hvala severijanu za odličan rad.....   c014.gif

epub, mobi i azw3 

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 352 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,748 posts
  • 398211 thanks
  • Locationnisam ja odavde

SNOVOLOVKA

1. i 2. dio

Scan i obrada: Maya
Hrvatski jezik

Hvala  Mayo    a200.gif

A King i prevoditelj nek se nose sa tim fusnotama......    c008.gif

Snovolovka 2

epub, mobi i azw3

Hidden Content

Snovolovka 1

mobi by P.Petrelli

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 252 Members:

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Stiven King - Zelena milja

U Državnom zatvoru Hladna planina, duž jednog usamljenog niza ćelija, zvanog Zelena milja, ubice kao što su izopačeni psihopata Bili Kid i pomalo pameću skrenuti Eduard Delakroa čekaju smrt u naručju Vesele varnice. Ovde čuvari, kao što su čestiti Pol Edžekomb i sadista Persi Vitmur, paze na njih. Ali bili oni dobri ili zli, nevini ili krivi, svi će preneraženo dočekati novog zatvorenika, Džona Kofija, osuđenog na smrt zbog silovanja dve devojčice. Da li je Kofi đavo u ljudskom obličju? Ili je, možda, nešto sasvim, sasvim drugo?

Na nebesima i zemlji ima više čudesa no što to iko u Hladnoj planini može da zamisli – a istina navire u brutalnim talasima, koje jedino može da stvori mašta Stivena Kinga. Jedino je on u stanju da vas u potunosti prenerazi i promeni vam viđenje sveta oko vas.

Sken: voki

Obrada: Peter_Petrelli

EPUB

Hidden Content

Thanked by 480 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,463 posts
  • 80229 thanks
  • LocationOut there

mqxbrxssq65gmx9i4.jpg

Stephen King - 11.22.63 (Dalas 63)

Dana 22. novembra 1963. godine tri pucnja odjeknula su u Dalasu. Džon Kenedi je ubijen i svet je zauvek izmenjen. Šta bi bilo kada bi to moglo da se promeni?Šta ako jedan čovek ima mogućnost da se vrati kroz vreme i izmeni tok istorije? Džejk Eping je tridesetpetogodišnji nastavnik engleskog jezika u američkoj državi Mejn. Jednog dana, prijatelj Al će mu otkriti neverovatnu tajnu: u njegovoj ostavi nalazi se vremenski portal koji vodi u 1958. godinu. Al ubeđuje Džejka da krene u neverovatnu misiju – koja je odjednom nestvarno stvarna – da pokuša da spreči Kenedijevo ubistvo. Tako počinje Džejkova avantura, u kojoj kao Džordž Amberson dospeva u svet Elvisa i Džona Kenedija, upoznaje osobenjaka Lija Osvalda i lepu bibliotekarku Sejdi Danhil, koja postaje ljubav njegovog života. Džejkov novi život prevazilazi sve zakone fizike i normalne granice prostora i vremena, ali da li će to biti dovoljno da ostvari svoju misiju? Oda jednom jednostavnijem vremenu i napeta misterija koja će vas ostaviti bez daha, Dalas ’63 je još jedno Kingovo remek-delo epskih razmera.

Scan: severijan

Obrada: Volter i Ja

update: novi linkovi, sređena i očišćena od grešaka knjiga (hvala Volter a056.GIF)

ePub, azw3, kepub:

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 612 Members:

Kure82

Kure82

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • 6648 thanks
Djeca kukuruza

6552.jpg
 info-
Burt i Vicki Stanton ljubavni su par koji se neprestano svađa tijekom putovanja na drugi kraj zemlje. Vozeći se sporednim cestama, automobilom udare malog dječaka. Burt ubrzo shvaća da je dječakov vrat već prije prerezan i da on brzo umire. S njegovim tijelom u prtljažniku jure po pomoć u Gatlin u Nebraski, grad u kojem su djeca osnovala neobičan religiozni kult. Među njima nitko ne živi dulje od 19 godina, a svi slijede naredbe malog osmogodišnjeg proroka Issaca.
Djeca kukuruza je kratka priča Stivena Kinga iz 1984. godine po kojoj su snimljen istoimeni serijal horor filmova.

Sken: dražen (Futura br. 102)
OCR i obrada: Kure

download-
EPUB

Hidden Content

Thanked by 412 Members:

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,321 posts
  • 63140 thanks

Stephen King - Vetar kroz ključaonicu

delfi_vetar_kroz_kljucaonicu_stiven_king

U novoj pripovedačkoj avanturi, King se vraća bogatim pejzažima Srednjeg sveta - koji se sada pretvara u ruševinu ispunjenu čudovištima i nepouzdanom magijom - i istražuje nepoznate kutke univerzuma i spektakularne teritorije sage o Mračnoj kuli.

Nakon što su prešli reku Vaj, Roland Desčejn i njegov ka-tet: Džejk, Suzana, Edi i četvrti saputnik, zlatnooki bambur Oj, naći će se usred strašne oluje. Pošto su zaklon od vetra našli u napuštenom gradiću, pod okriljem noći Roland pripoveda ne samo jednu, već dve neobične priče, koje se gnezde jedna u drugoj... i tako baca novo svetlo na svoju tegobnu prošlost.

Jedna je priča o tome kako je Rolanda, dok je još bio mlađani revolveraš i dok ga je izjedala krivica zbog majčine smrti, otac poslao da istraži dokaze o kožnom čoveku, krvoločnom ubici koji izaziva strah i čuđenje i inspiriše maštu i priče pred spavanje. Druga pripoveda o jezivo stvarnim noćnim morama jednog dečaka, Bila Stritera - jedinog preživelog svedoka poslednjeg pokolja ove zveri.

Za dugogodišnje čitaoce, ovaj roman treba da nađe mesto na polici između knjiga Čarobnjak i staklo i Vukovi Kale... što je činiMračnom kulom 4½ 

Najveće moguće HVALA  prijatelju Forsteru za OCR, kontrolni pdf. i početni doc.

Doc. + pdf.  (srpski; A-4)

Hidden Content

Thanked by 368 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,463 posts
  • 80229 thanks
  • LocationOut there

Stephen King - Vetar kroz ključaonicu

epub, azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 417 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users