Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Novosti, e-čitači, programi...

1395 replies to this topic

malipirat

malipirat

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 3 thanks
  Поштовање,
Хвала на саветима, успео сам некако да се изборим. И даље не приказује прву страну књиге, када кренем да је читам (то је обично слика корице књиге), али није толико страшно. 
Ако могу замолити само за још један савет:
Како на Kindl-у организовати књиге из неке серије, тако да знам која је прва, која друга...?
Пример имам серијал The witcher. И у Calibre сам, за сваку књигу, попунио мета податке (серију и број), тј. у колону серија - ставио сам The witcher[1], односн The witcher[2] ...
Али када пренесем на Kindle Voyage видим само назив књиге и аутора (у "list modu"). У стандардном видим слике корица књига.
Може ли се некако на Kindle организовати редослед књига у серији, или морам као наслов књиге да стављам:
Назив_серије + Број_у_серији + Назив_књиге + Аутор

п.с.  Са којом верзијом Calibre радите? Имао сам старију верзију 2.48 и релативно је стабилна. Сада сам снимио нову (4.9.1) и скоро увек се заглупави када покренем едитор (Edit book). 
Видео сам у оном упутству "Од П до Е књиге" да треба свашта да се подешава, али преко других програма. За сада бих само да пренесем књиге на Kindle :-)

Унапред хвала

Edited by malipirat, 31 January 2020 - 09:36.

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,579 posts
  • 382649 thanks
  • Locationnisam ja odavde

kada u calibreu editiraš podatke o knjizi, na vrhu sa leve strane imaš naslov, ispod toga ime autora a onda imaš mesto za ime serijala, a desno pored broj knjige u seriji...   ako knjige unosiš redom taj se ti broj sam apdejtuje sa svakom knjigom koju ubaciš...  ako ne moraš broj ispravljati rućno...  ime serijala upisuješ samo prvi put, kasnije ga calibre ponudi sam kad kreneš sa upisivanjem ...   

na kindlu pritisneš ikonu knjige i zadržiš pritisak i trebao bi ti se otvoriti prozor sa podacima o knjizi (naslov, autor, serijal i broj...)  a inaće potraži malo po opcijama u calibreu koje podatke želiš prebaciti.... ne sećam se više kako sam to sebi namestio, davno je to bilo...

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

malipirat

malipirat

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 3 thanks
   Поштовање,
Нашао сам решење:
У поставкама за Calibre, у делу "Прикључци за метаподатке" треба додати нови "plugboard". Из првог падајућег менија се одабере излазни формат (any format), из другог тип уређаја (any device) и онда се у пољу "Изворни шаблон" стави формула по којој ће се формирати наслов за књигу у серији. У последњем падајућем менију (Одредишно поље) изабрати "title".
Као формулу сам ставио овако:
{series:|| }{series_index:0>2s|[|] - }{title}

Када је на Киндлу приказ у "лист моду" добијам:
Сага о Вешцу [01] - Последња жеља

Ето и од мене нешто корисно. 

Поздрав

Thanked by 3 Members:
Djokap , Tibor021 , gregori

VidaB

VidaB

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 1 thanks

Da li se nekome dešava da priključi čitač na kompjuter preko USB i da se ništa ne dešava kao da ga nisam ni priključila?

Thanked by 1 Member:
edinsarajevo

malipirat

malipirat

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
  • 3 thanks

промени кабл који користиш

ixtis

ixtis

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 339 posts
  • 51990 thanks

49609450538_5a558f93a4_w.jpg

49609993971_7aebeb93d1_w.jpg

U mom posedu su - Velika (Kobo Aura One) i mala sestrica (Kobo Clara HD)... :)

A tu se negde mota i polubrat PocketBook InkPad 3... :D

Thanked by 1 Member:
vukina

Sperka

Sperka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

Pozdrav svima,

Dobila na poklon predivni Kindle Paperwhite i posto ne mogu/ne znam kako da ga u potpunosti ugasim jer će se sigurno desiti da ga neću koristiti svaki dan da bi mi bio u sleep mode-u.

Pokušala ići na opciju Screen Off, ali to nije potpuno gašenje nego samo sleep mode.

Držala 10-ak sekundi dugme za uključivanje/gašenje, ali na kraju se postigne samo restart i ništa više.

Da li mi neko može reći kako se uređaj gasi u potpunosti?

Hvala.

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,431 posts
  • 76321 thanks
  • LocationOut there

@ixtis dobrodosao u Kobo svet! 

Svaka preporuka za instaliranje patcha! (to je pa skoro pod moranje). 

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 1 Member:
ixtis

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,579 posts
  • 382649 thanks
  • Locationnisam ja odavde

@Sperka - prvi sam Kindle nabavio mislim da 2012 i za sve ove godine nikad nisam gasio nijedan Kindle, a ne čitam ni ja baš svaki dan....   nabavi neki dobar etui (na ebayu ima velika ponuda sa prihvatljivim cenama) i to je sve što mu treba....  uz punjenje tu i tamo naravno    ;)

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 1 Member:
Sperka

ixtis

ixtis

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 339 posts
  • 51990 thanks

@forster - patch je podrazumevana stvar. ;)

Sperka

Sperka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 0 thanks

@volter  - hvala ti puno na odgovoru. ja se panično istripovala da treba da ga gasim kad ga ne koristim više dana, a i stekla sam utisak da se baterija ipak troši kad je u tom sleep mode-u.

kako god, hvala na savjetu. poslušat ću. i da, već ranije sam gledala neke etuie. to sam obavezno planirala uzeti u svakom slučaju.

pozdrav veliki :)

lanko98

lanko98

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks
Pozdrav.
Imam Kindle Paperwhite 2 godine.
Super radi.
Imam i tablet 10.1" za boju.
Fa li ima neki e-reader sa bojom??
Ili koji 10" preporučujete da ima solidnu rezoluciju, kao Paperwhite?!
Hvala!!

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,431 posts
  • 76321 thanks
  • LocationOut there

Kao PW nema ni jedan, svi imaju bolju. Kolor e-reader ne postoji. Postoje e readeri (e ink) koji su 13" ali ne služe za čitanje knjiga. Najveći e readeri su Kobo forma (8") (280€), Kindle Oasis (7") (250€), Kobo libra (7") (170€) i svi imaju bolju rezoluciju od PW.  

ReMarkable Paper Tablet 10.3" (600€)

Boox note 2 10.3" android software (550€)

Sony DPT-CP1 10" (400€) ili 13"(600€)

Ima i drugih, skupljih ...

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

TheSaint70

TheSaint70

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 73 thanks
  • LocationIspred ekrana negdje u Slavoniji

Tolino Shine i Vision 2, jako dobri čitači, kupio preko Aliexpressa prije cca 2 godine.

Nekidan napravio Update na zadnju verziju, bez problemu odrađeno.

dusankobgd

dusankobgd

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 4 thanks

pozdrav svima, imam kindle 4 jos od prvog dana kada je izasao i sada posle vec x godina koriscenja ide mi na zivac kada baterija ne moze da mi izdrzi ni jedan ceo dan.

da li imate nekoga za preporuku ko radi baterije na kindlu tj kod koga bih mogao da promenim bateriju.

p.s. izvinjavam se zbog malih slova ali na tastaturi mi ne radi ni shift niti caps lock. 

stefankica

stefankica

Newbie

• Sponsor
  • Pip
  • 34 posts
  • 70 thanks
Sad malo pročačkao na ebay-u je 12-15$ baterija sa besplatnom dostavom sa sve opremom, i na youtube-u baci pogled deluje jako prosto zameniti.
(ja sam menjao na telefonima i iPad-u ista je procedura, lagano)

Ako ti se ne zuri i nije ti velika investicja mislim da je najbolje resenje sam zameniti.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users