Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)

Steve Berry

22 replies to this topic

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Pariška osveta

CoverDesign_zps1lwqsvsl.jpg

Henrik Torvaldsen, najbolji prijatelj nekadašnjeg tajnog agenta Kotona Malona, u ozbiljnoj je nevolji, a ljudi koju pokušavaju da ga ubiju naći će se i pred Malonovim kućnim vratima.
Uvučen u prijateljeve opasne poslove, Malon je ujedno i pod tajnim pritiskom vlade Sjedinjenih Država da zaustavi Torvaldsena i zločinačku organizaciju pod nazivom Pariski klub.
Koton Malon uskoro će otkriti da se odgovori koje traži nalaze u prošlosti, i to skriveni zajedno sa neverovatnim blagom koje je Napoleon poneo sa sobom u grob.

„Romani Stiva Berija se ne čitaju, oni se doživljavaju.“
– Džejms Rolins

Sken: voki

PDF, AZW3,  ePUB

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 645 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,433 posts
  • 76886 thanks
  • LocationOut there

Steve Berry

301mmy6k76k2dc794ij.jpg

STIV BERI jedan je od vodećih pisaca današnjice. Njegove knjige prevedene su na više od 40 jezika u preko 14 miliona primeraka, štampanih u 51 zemlji. Na nagovor supruge Elizabete osnovao je fondaciju History Matters posvećenu očuvanju istorije. Od 2009. godine Stiv i Elizabeta putuju po svetu i spasavaju ugrožene istorijske riznice i drže predavanja. Stiv je rođen i odrastao u Gruziji, završio je pravni fakultet i trideset godina se bavio advokaturom. Osnivač je međunarodnog udruženja pisaca trilera, koje broji više od 2.000 pisaca iz celog sveta.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 94 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,433 posts
  • 76886 thanks
  • LocationOut there

Proročanstvo Romanov

u78c9z9ctfyvi5s826po.jpg

Majls Lord, advokat iz Atlante, dolazi u Moskvu ushićen pomišlju da će učestvovati u stvaranju istorije. Nakon pada komunizma i brojnih slabih i neefikasnih vlada, ruski narod se na referendumu izjasnio za obnovu carstva, a daleki potomci Nikolaja II pred carističkom komisijom otpočinju nadmetanje oko preuzimanja ruskog prestola. Majls od svoje advokatske firme dobija nalog da temeljno istraži sve raspoložive podatke o jednom od pretendenata. Međutim, problemi sa kojima se suočava tokom istraživanja postaju prava sitnica u odnosu na probleme koji će ga snaći nakon što se jednog dana bude našao pod rafalnom paljbom tajanstvenih atentatora. Ubrzo nakon toga, Majls kreće u mahnitu interkontinentalnu potragu, vođen zagonetnim proročanstvom koje ukazuje na to da ozloglašeno pogubljenje Romanovih koje su boljševici izvršili 1918. godine možda ne predstavlja završno poglavlje priče o ruskoj carskoj porodici. Kako se ispostavlja, Raspućinovo proročanstvo moglo bi da ima nesagledive posledice – ne samo za budućnost ruskog cara i Rusije, već i za samog Majlsa Lorda.
„Međunarodna zavera, akcija koja čitaoca ostavlja bez daha... rekonstrukcija istorijskih činjenica koja podseća na scenario prvorazrednog akcionog trilera... Gotovo da možete da osetite miris kokica...“

Scan i brada peter_petrelli

ePub, azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 581 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,433 posts
  • 76886 thanks
  • LocationOut there

Steve Berry

u7wgq517wrkr6nl693g.jpg

Biblioteka u Aleksandriji čuvala je najambiciozniju i najveću zbirku drevnih znanja na svetu. Pre hiljadu i po godina, nestala je sa lica zemlje. Tokom arheoloških iskopavanja, nije pronađen nijedan trag koji je ukazivao na to da je ova biblioteka zaista postojala. U sadašnjosti, nekadašnji vladin agent, Koton Malon, pokušava da živi povučenim životom u Kopenhagenu, radeći kao prodavac knjiga. Međutim, moraće da promeni planove: sin mu je kidnapovan, a bivša žena moli ga za pomoć. U pokušaju da spase sina, Malon će morati da odgonetne tajnu legendarne izgubljene biblioteke u Aleksandriji, stavljajući na kocku ne samo život svoje porodice, već i čitav svetski poredak.      

scan i obrada peter_petrelli

ePub, mobi, azw3

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 566 Members:

Dorothy555

Dorothy555

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 89 posts
  • 17272 thanks

Steve Berry - Afera Kolumbo

AFERA-KOLUMBO-150x0-0000020157232.png

Tom Sejgan, novinar-istraživač, dobitnik Pulicerove nagrade, pisao je članke sa raznih zanimljivih mesta u svetu, koji su pogađali pravo u metu. Međutim, kada je njegov kontroverzni izveštaj razotkriven kao obmana, njegov profesionalni ugled je uništen. Sada živi u izgnanstvu, progonjen lošim odlukama i šokantnom istinom koju nikada nije mogao da dokaže: da je njegov sunovrat bio smišljeni čin sabotaže nepoznatog neprijatelja. Ali pre nego što je Sejgan uspeo da okonča sebi muke, umešala se sudbina u liku tajanstvenog stranca sa zahtevom koji se ne može ignorisati.

Zakarija Sajmon ima izgled naučnika, dušu propalice i vatrenu posvećenost fanatika. Njegovoj milosti prepuštena je ćerka Toma Sejgana koja se otuđila od njega. Sajmon očajnički želi nešto što samo Sejgan može da mu da: ključ rešenja misterije stare pet stotina godina, neprocenjivo vredno znanje sa eksplozivnim političkim značajem u savremenom svetu. I za Sajmona i Sejgana ulozi su visoki, cilj izuzetno ličan, a posledice protivljenja bilo kom od ove dvojice ljudi mogu izazvati katastrofu.
U riskantnom pohodu od Floride preko Beča pa do Praga, i najzad do planina Jamajke, dva čoveka sukobljavaju se u opasnoj igri. Usput će se obojici život okrenuti naglavačke – a sve što znamo o Kristiforu Kolumbu sada će se promeniti.

Sken i obrada - Dorothy555

docx,pdf

Hidden Content

Thanked by 424 Members:

Laik

Laik

Newbie

• Members
  • Pip
  • 17 posts
  • 713 thanks

Venecijanska izdaja

VENECIJANSKA-IZDAJA-00000369253_zps7wfs1

Nakon što se jedva izvukao iz plamena jednog muzeja u Danskoj, Koton Malon je od svoje prijateljice, šarmantne avanturistkinje Kasiopeje Vit, saznao da taj požar nije bio ni slučajan ni jedinstven. Pakleni požari natprirodne snage proždiru zdanja širom Evrope da bi prikrili đavolski plan. Iz pepela Sovjetskog Saveza uzdigla se nova država: bivše sovjetske republike ujedinile su se u Centralnoazijsku Federaciju. Na njenom čelu je Irina Zovastina, lukava autokratkinja talentovana za politiku i krvave sportove, opsednuta željom da nadmaši Aleksandra Velikog i postane najveći osvajač
u istoriji sveta.

„Čista misterija,
čista zabava!“
– Klajv Kasler

ePUB,AZW3, mobi, pdf

Hidden Content

DOC: Peter_Petrelli

Thanked by 556 Members:

sekab

sekab

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • 30489 thanks
  • LocationKraljevo - Srbija

Stiv Beri - Treća tajna

46738-375x563.jpg

Zna li neko Treću tajnu vidilaca iz Fatime?

Uzbudljiv i napet roman o tajnama katoličke crkve.

PDF, Jezik Hrvatski

Hidden Content

Videla sam da vam fali ova knjiga, tri dana sam je sređivala dok sam dobila nešto pristojno.
Ne zamerite ako ima neka greška, epub je bio užasan, ali mi je pdf bio još gori, pa ko primeti neka ispravi.
Inače, nemam pojma ko je izvorno radio knjigu, nije se potpisao. Hvala u svakom slučaju!

Thanked by 476 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,589 posts
  • 384347 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Stiv Beri - Treća tajna

sekab   c011.gif

epub, azw3

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 409 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,433 posts
  • 76886 thanks
  • LocationOut there

PAKLENA-ODAJA-00003988147112.jpg

Steve Berry - Paklena odaja

Već decenijama, istoričari umetnosti i kolekcionari iz čitavog sveta pokušavaju da pronađu Ćilibarsku sobu, jedno od najvećih blaga čovečanstva i „osmo svetsko čudo“. Sada dva moćna čoveka sa istim ambicijama i istim ciljem ponovo pokreću potragu.

Rejčel Katler živi u Atlanti, ima uspešnu karijeru i predivnu decu. Međutim, sve se menja iz korena posle iznenadne smrti njenog oca, koji za sobom ostavlja tragove neverovatne tajne o Ćilibarskoj sobi i njenoj neprocenjivoj vrednosti. Očajnička želja da otkrije istinu, zbog koje su neki spremni da počine surova ubistva, otisnuće Rejčel i njenog bivšeg supruga Pola duboko u mračnu prošlost.Dok se klupko jedne od najvećih svetskih misterija odmotava u podmukloj igri bezobzirnih ubica, Rejčel i Pol upleteni su u lov na blago epskih razmera.

Da li smo na pragu istine o čuvenoj priči za koju svet veruje da je samo mit?

Scan i obrada: WoodWorker & forster

Jezk: Srpski

Format: epub, azw3, pdf

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 577 Members:

Ginger

Ginger

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • 15023 thanks

Novels in the Cotton Malone series: The Templar Legacy (2006), The Alexandria Link (2007), The Venetian Betrayal (2007), The Charlemagne Pursuit (2008), The Paris Vendetta (2009), The Emperor’s Tomb (2010), The Jefferson Key (2011), The King’s Deception (2013), and The Lincoln Myth(2014). 

Thanked by 73 Members:
Lidija Ris , bstefy , Cole5 , Gandalfsremčica , lanciakappa , Djuro Palanacki , kotoranin86 , mbeg , dusko51 , kusatak , daca80 , zaostrog , mariolina , aglam , zjenic , goranc , martaci , Vest-974 , mrboki , mimi02 , canemk , Ranger37 , nemo21us , vladan49 , midhadz , llilliana , Olga2 , melman , ika991 , zivkovic957 , mia_km , vikiviki violeta , s3ptease , QueenM , Hoselito , vcagor , Rakocha , risbozg , simotje , anjamemedova , divel1964 , kikica1212 , Strahilius , ivkicaroletarka , MARKONATO815 , valance , Marni , MerlinOfAvalon , Sanjamarko , marjan.st , boki64ja , DEDEKA , Obozavatelka , [email protected] , Jinxie , mihaildz , ser.baky , mnjaukalo , ksanadu , milancte , Dutjombo , ljiljakuzet , allenn , somborlija , Shadoy , atikus , luka774 , Bilja125 , User_King_Name , fani , moondog , dodo69 , [email protected]

marsic

marsic

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 93 posts
  • 13275 thanks
  • LocationPožarevac

Steve Berry - Templarska ostavština

185x273-3-5361-templarskaostavstina.JPG

Prva knjiga u serijalu o Kotonu Malonu.

Bivši američki agent Cotton Malone uživa u tihom životu vlasnika antikvarijata u Kopenhagenu sve dok neočekivani telefonski poziv ne probudi njegove uspavane instinkte i vrati ga u svijet spletki za kojeg je mislio da ga je zauvijek napustio. Sve počinje neočekivano nasilnom pljačkom, a Cotton Malone jako dobro poznaje žrtvu — to je njegova bivša šefica Stephanie Nelle, koja se nalazi daleko od kuće, u misiji koja nema nikakve veze s njezinom specijalnošću (a to je nacionalna sigurnost). Ona putuje Europom opremljena klupkom prastarih zagonetki i misterija koje su stoljećima mučile znanstvenike i avanturiste u potrazi za blagom i znanjima kojima se gubi trag u četrnaestom stoljeću. Stephanie Nelle ima opasnog takmaca u Raymondu de Roquefortu, tajanstvenom zelotu, i armiji njegovih ubojica. Cotton Malone instinktivno se priključuje ovom pogibeljnom sukobu, no što više bude saznavao o srednjovjekovnim tajnama koje su okruživale nekada bogate i moćne templare, bezobzirno uništene od ruke Inkvizicije, to će i njegov život biti sve ugroženiji.

PDF,HR

Iz moje arhive. Autor KIKA

Please Login or Register to see this Hidden Content

Thanked by 404 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,589 posts
  • 384347 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Steve Berry - Templarska ostavština

Sređeno tehnički - naslovi i sadržaj, paragrafi, scene-breakovi... Nije pročitano pa ima još dosta OCR greški za ispraviti. 

pdf, epub i azw3 hrv.

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 531 Members:

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,620 posts
  • 133930 thanks
Stiv Beri -  Carska potera

CARSKA-POTERA-00000389219_zpshtvzxx3m.jp

Rađeno po Petrelijevom pdf-u. Čitanjem ispravljene slovne greške a mini brejkovi i ilustracije po engleskom originalu.

ePUB, AZW3, PDF

Hidden Content

Sve ima svoj kraj, osim ljudske gluposti

Thanked by 563 Members:

Dorothy555

Dorothy555

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 89 posts
  • 17272 thanks

Steve Berry - Džefersonov ključ

EOF3jzV.jpg

Četiri predsednika Sjedinjenih Američkih Država stradala su u različitim vremenskim razdobljima na različitim mestima. Međutim, šta ako su sva četvorica ubijena iz istog razloga: stavke u američkom Ustavu koja krije više nego iznenađujuću tajnu?

Bivši tajni agent Koton Malon sprečava pokušaj ubistva aktuelnog predsednika. Kada se upusti u istraživanje tajnog društva koje je organizovalo atentat, Malon će shvatiti da njegova potraga seže mnogo dalje: sve do misterije ubistava prethodnih američkih lidera i razloga nestanka dve stranice zvaničnog ustavnog dokumenta sačinjenog na tajnom sastanku Senata 1793. godine. Mesto na kom su skrivene stranice navedeno je u šifrovanoj poruci Tomasa Džefersona koju niko do sada nije uspeo da rastumači. Pred Malonom i njegovom šarmantnom prijateljicom Kasiopejom Vit nalazi se nimalo lak zadatak. U uzbudljivoj trci sa vremenom, moraće da pronađu dokument i spreče posledice koje će uslediti ako bilo ko drugi bude brži...

Sledi svoje srce. Ono te retko kad odvede na pogrešnu stranu. Razmišljanje je ono što nas odvede u nevolju.

xmas_smile1.gif

epub

Hidden Content

* edit

manje ispravke u code viewu

Thanked by 580 Members:

Dorothy555

Dorothy555

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 89 posts
  • 17272 thanks

Steve Berry - Džefersonov ključ

pdf

Hidden Content

Thanked by 343 Members:

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,620 posts
  • 133930 thanks

Stiv Beri - Kraljevska prevara

cover_zpsh5r2jfpv.jpg

Koton Malon sada je u Engleskoj i upada u mračnu zaveru koja potiče iz davno minulog doba dinastije Tjudor – zaveru koja može da uzdrma Veliku Britaniju iz kraljevskog temelja.
Izgleda da se i CIA i MI6 nadmeću ko će prvi razotkriti misteriju, ali i za Malona, koji bi trebalo da je na odmoru sa sinom Garijem, ovog puta nije u pitanju sasvim obična akcija. Kada Gari nestane, Malon je primoran na trku sa vremenom kako bi dešifrovao zagonetku koja ga vodi od Srednjeg hrama do zamka u Vindzoru, od koledža u Oksfordu do podzemnih prolaza dvora u Hemptonu.
 Dok ga plaćene ubice, izdajnici, špijuni i opasni sledbenici tajnog društva opkoljavaju sa svih strana, Malon otkriva da ga rešenje misterije neće samo uvući u pogubnu zamku, već i primorati da se suoči sa svojom problematičnom prošlošću i šokantnim otkrićem.

sr/lat

sken i obrada: Pepe le Tvor

ePUB, AZW3, pdf

Hidden Content

Thanked by 786 Members:

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,620 posts
  • 133930 thanks

Stiv Beri - TAJNA GROBNICE

Cover_zpstslva7xq.jpg

Grobnica prvog kineskog cara, koju čuva armija vojnika od terakote, zapečaćena je duže od dve hiljade dvesta godina. Ona predstavlja jedno od najvećih arheoloških nalazišta na svetu, ali kineska vlada nikome ne dozvoljava da je otvori. Zašto?
Ovo je pitanje u srcu dileme koja ce se naći pred nekadašnjim tajnim agentom Kotonom Malonom, kada dobije cedulju sa neobičnom internet adresom.
Kada otvori sajt, videće kako njegovu prijateljicu Kasiopeju Vit muči covek koji od Malona zahteva da mu donese drevni artefakt koji mu je Kasiopeja poverila na čuvanje. Postoji samo jedan problem: Malon nema pojma o čemu je reč.
Tako počinje uzbudljivo putovanje od Evrope do Kine, koje će se završiti razotkrivanje smrtonosne tajne i bitkom za svetsku dominaciju protiv opasne zločinacke oraganizacije.

sr/lat

ePUB, AZW3, pdf

Hidden Content

Thanked by 560 Members:

Korisnik7

Korisnik7

Newbie

• Members
  • Pip
  • 46 posts
  • 2396 thanks
Steve Berry bibliografija:

Cotton Malone serijal:

1.) The Templar Legacy (2006.)             - Templarska ostavština
2.) The Alexandria Link (2007.)               - Aleksandrijska veza
3.) The Venetian Betrayal (2007.)           - Venecijanska izdaja
4.) The Charlemagne Pursuit (2008.)     - Carska potera
5.) The Paris Vendetta (2009.)               - Pariška osveta
6.) The Emperor's Tomb (2010.)             - Tajna grobnice
7.) The Jefferson Key (2011.)                 - Džefersonov ključ
8.) The King's Deception (2013.)            - Kraljevska prevara
9.) The Lincoln Myth (2014.)
10.) The Patriot Threat (2015.)
11.) The 14th Colony (2016.)                 - Četrnaesta kolonija 
12.) The Lost Order (2017.)                   - Ključevi pakla
13.) The Bishop's Pawn (2018.)
14.) The Malta Exchange (2019.)

Ostali romani:

1.) The Amber Room (2003.)                - Paklena odaja
2.) The Romanov Prophecy (2004.)     - Proročanstvo Romanov
3.) The Third Secret (2005.)                 - Treća tajna
4.) The Columbus Affair (2012.)           - Afera Kolumbo

Edited by Korisnik7, 23 February 2019 - 13:17.

Thanked by 120 Members:

bane17

bane17

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 503 posts
  • 163477 thanks

127.png

Stiv Beri

ČETRNAESTA KOLONIJA

Koton Malon ima četrdeset osam sati da otkrije planove opasnog čoveka, koji godinama iz prikrajka čeka pravu priliku da se osveti.

Rim, 1982. godine. Kada Ronald Regan pređe preko praga papinih privatnih odaja, Jovan Pavle II će tražiti da ih ostave nasamo. To predstavlja ozbiljno kršenje protokola i rizik za bezbednost. Ipak, niko ne sme da sazna za njihovu tajnu...

Vašington, današnjica. Nakon dva mandata, za predsednika Denija Danijelsa došlo je vreme da se oprosti sa Belom kućom. Njegov naslednik već je najavio velike promene, među kojima je i rasformiranje Magelan bileta kao nepotrebnog troška.

Oboren u Sibiru, Koton Malon je prisiljen na borbu sa Aleksandrom Zorinom, čovekom koji planira da izvrši napad u Americi i poseduje moćno tajno oružje: zapanjujuću tajnu skrivenu u arhivima najstarije američke bratske organizacije. U trci sa vremenom, koja počinje u zamrznutim vrletima Rusije i završava se u samoj Beloj kući, Malon mora da se suoči sa Zorinom, ali i sa svojim najdubljim strahom, koji sada preti da ugrozi sve.

pdf, epub

Hidden Content

Thanked by 730 Members:

darkerka

darkerka

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 284 posts
  • 44178 thanks

bane17

ck_-_Copy.jpg

Stiv Beri

ČETRNAESTA KOLONIJA

azw3, mobi

Hidden Content

Thanked by 237 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users