Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Sanja Pilić

6 replies to this topic

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,980 posts
  • 1136907 thanks
  • Locationscrls

Sanja Pilić - Ah, ludnica

kc9rzgwae2sntbj9d0u.jpg

Zbirku priča Sanje Pilić objavila je 1986. godine, a 1987. godine ušla je u uži izbor za Andrićevu nagradu. Priče zagrebačke spisateljice upečatljivo su literarno svjedočanstvo o fatalnom "poroku" osamljenosti koji, kako ona duhovito primjećuje, izbjegavamo samo u trenucima velikih nesreća i sportskih okupljanja. [...] 

Inzistirajući na svoj način na efektu začudnosti, govoreći o ljubavi i smrti, starenju i samoći, Sanja Pilić stvorila je knjiški univerzum u kojem ludnica nije samo teatralizirana slika postojećeg svijeta. Ona je zapravo bijeg pred svijetom u kojem je ljudsko biće osuđeno na strah i nepovratnu samoću. 

Format... PDF + DOC
Obrada... tobacco

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Edited by Mmelita, 19 October 2016 - 19:16.
Obnovljeno

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 97 Members:

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 23,980 posts
  • 1136907 thanks
  • Locationscrls

Sanja Pilić - Tjeskoba šutnje

rqvwxyylf7zu1i1ns302.jpg

Bez obzira na to jesu li pripovijedane u prvom, drugom ili trećem licu, bez obzira je li njihov protagonist ženskog ili muškog roda, priče Sanje Pilić gotovo su uvijek ispričane iz izrazito subjektivne vizure. Postoji svega nekoliko izuzetaka, kada se autorica odlučila za nadređenu, uvjetno kazano satiričnu perspektivu, no u svim ostalim tekstovima pripovijedno gledište poistovjećuje se s junakovim. Ono što je u priči bitno nisu izvanjski događaji nego način na koji protagonisti izlazi (ili ne izlazi) na kraj s vlastitim unutarnjim prostorima i svijetom koji ga okružuje. Čak i kad naizgled uredno igra svoje uloge supruge, majke, kćeri, prijateljice, uspješnog pisca, zaposlene žene... posrijedi je uvijek nesigurni, ugroženi, slabi subjekt koji podjednako dvoji o vlastitom identitetu kao i o istinskoj prirodi svojih odnosa s drugim ljudima. [...] Taj temeljni doživljaj koji prožima svijet Sanje Pilić njene likove čini neobičnima i neprilagođenima, pa bi gotovo svima mogla pristajati oznaka data jednoj od njih: ekscesna Sofija. Posrijedi je, naravno, ekscesnost u smislu drugačijosti, a ne nekog agresivnog nametanja vlastite posebnosti. Upravo zbog svoje drugačijosti, zbog toga što zbilju ne može pojednostaviti, svesti na nekoliko funkcionalnih shema koje omogućuju da se u njoj snađu i prividno je podvrgnu svojim željama, ove žene i muškarci sa svijetom stupaju u vrlo složene odnose. Ništa nije unaprijed dano, ni u šta se ne može definitivno pouzdati.
O autorici
Pjesnikinja, spisateljica, spisateljica za djecu. Rođena je 1954. u Splitu. Završila je Školu primijenjene umjetnosti, fotografski odsjek. Radila je kao fotografkinja, trik-snimateljica i koloristica na crtanom filmu. Surađivala je s Autonomnom ženskom kućom iz Zagreba i radila sa zlostavljanom djecom. Članica je raznih prosudbenih odbora za dječje stvaralaštvo. Nastupa u školama na dječjim literarnim druženjima. Katkad se bavi novinarstvom. Njezini tekstovi prevedeni su na slovenski, engleski, njemački, talijanski, nizozemski i mađarski jezik. Dobitnica je druge nagrade Večernjeg lista za kratku priču "Ah, ludnica" 1981. godine i treće nagrade za priču "Muškarci mog života" 2006. godine. Dobitnica je druge nagrade Radio Študenta i revije Literatura (Slovenija) 1990. godine za dramski tekst "O kome se to radi". Za roman "O mamama sve najbolje" dobila je nagradu "Grigor Vitez" 1990., za roman "Mrvice iz dnevnog boravka"nagradu "Ivana Brlić Mažuranić" 1995., za knjigu priča za djecu "Zafrkancije, zezancije, smijancije i ludancije" nagradu "Ivana Brlić Mažuranić" 2001., za roman "Sasvim sam popubertetio" nagradu "Grigor Vitez" 2002., za roman "Što mi se to događa?" nagradu "Mato Lovrak". Roman "Jesam li se zaljubila" nositelj je Časne liste IBBY-ja za 2008. godinu. Sanja Pilić samostalna je umjetnica i živi i radi u Zagrebu.

docx, HR, tobacco

Hidden Content

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

Thanked by 72 Members:
Blaze , IvanaAnavi , termo4 , iljocare , TalijaA , zubi , zacton , elena73 , Nata_Kh , danijelataskov , JecaiVlada , sivonj , mrfa , helloone , jere , s3ptease , anastasija085 , sandra-pavlovic , deeleya , sungirl , Vasić , tomycrosound , Dixie , sandokan036 , malda , lilit_adamov , nescailine , bezvezniji , minica , reality , kristy90 , dusanx , tamara53 , SASAVIAN , pahuljicaaa , colonel , TUDICA , elektrovladika , abozicevic , sashkitza89 , ljubicabs , millevoy , somborlija , san2710 , zagortnt , Gutman , cuic , nekitamo , bosutsko , ana84 , Galadriel23 , marburg , lakiyu , cvetuljak , ljdrsd , bonajlibroj , slabun69 , llilliana , LAURELINDORENAN , Arajs86 , dobri covek , Violeta S. , stameni1 , bobyangel , Cyrano , anitaandrej1 , sinke73 , goga134 , ivek2 , book22 , bilja66 , Antun1951

trimy

trimy

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • 3374 thanks

Sanja Pilić - Tjeskoba šutnje

Format           : ePub

Korisceni fajl  : docx (tobacco)
Konverzija      : trimy

Hidden Content

Thanked by 65 Members:
Blaze , iljocare , Lido , temp , danijelataskov , Agata , Tanja 1971 , s3ptease , sandra-pavlovic , Neva , sungirl , sale212 , aleh05 , Dixie , tiskicvet , BajkaJova , sandokan036 , lilit_adamov , nescailine , minica , reality , khan , komeci , dusanx , tamara53 , malat , pahuljicaaa , colonel , elektrovladika , abozicevic , bobpp , tetka1 , maximazg , vukovic_m , millevoy , somborlija , san2710 , Tramp , BubaMata , Gutman , nekitamo , gile12 , bosutsko , ajus , Laki111 , marburg , mamil8 , Dawius , lakiyu , ngc6695 , atikus , slabun69 , xadow , jocav , zekan , igidonik , Violeta S. , stameni1 , bobyangel , Cyrano , anitaandrej1 , goga134 , cakarita , Tyler Durden , bilja66

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,095 posts
  • 193357 thanks
  • Locationbalkandownload

Jesam li se

zaljubila?

1411229420-338-x-500px-Jesam-li-se-zalju

Haj. Ja sam Zlatka. Patka. Slatka. Obično me tako zafrkavaju. Prilično glupo ime, ali mogla sam se zvati Klotilda, Kunigunda, Mercedes i Elektra. S mojim roditeljima se nikada ne zna, znaju biti vrlo neozbiljni.
I ozbiljni. (A to je strašno. Brrr. Sva se naježim. Mrak mrakova.)
Osim mene, napravili su i mog malog brata. Sedam godina. Nemoguće biće. Ide u prvi razred. Zove se Zoran, a svi ga zovu Zanzi. Ponaša se kao da je došao iz Zanzibara. Drži laktove na stolu i srče juhu. Uopće ga ne vodimo u goste. Ne pokazujemo ga kome ne moramo.
Zezam se.
Ali i govorim istinu dok se zezam.
Vrlo je čudno to moje rodoslovno stablo. Imam i polubrata, Renea. Tata je nekoć bio zaljubljen i oženjen za jednu Francuskinju.
Onda se odljubio i rastao. A možda se i Francuskinja odljubila i rastala? Uglavnom, mama je utrčala u priču.
A onda ja i moj brat...

scan i obrada: amdagros :flower: :flower: :flower:

PDF / HR

Hidden Content

UŽIVAJTE U ČITANJU :flower:

Thanked by 118 Members:

janja

janja

Silver Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 4,095 posts
  • 193357 thanks
  • Locationbalkandownload

Što mi se to

događa?

1411229420-318-x-500px-c5a1to-mi-se-to-d

Škola je završila. Napokon. Mislila sam da ću izludjeti od testova, ocjena, mamine brige, Petrova dosađivanja i učenja. Zaslužujem odmor. Međutim, užas se nastavlja. Putujem na more. Tati. A tata ima novu curu.
Zavidim prijateljici Stefani. Njezina obitelj je skladna - svi članovi su na broju, imaju solidna zanimanja, a bake i djedovi klasičnog su kova. Moja baka Matilda vježba jogu i vozi bicikl po Jarunu, a Stefanina pravi torte i skraćuje suknje. Stefani je uvijek lijepo odjevena, zna odgovore na sva pitanja, dečki je vole jer uvijek ima raščešljanu kosu, nosi ogrlice i u stanju te saslušati kad nešto pričaš.
Meni na čelu piše kad mi je netko dosadan. Kao da čitaš jelovnik:
Petar 20 dosadnih bodova
Susjeda Dinka 40 dosadnih bodova
Nastavnica Milena 78 dosadnih bodova
Zrinka 35 dosadnih bodova
Prodavač Vinko 25 dosadnih bodova

scan i obrada: amdagros :flower: :flower: :flower:

PDF / HR

Hidden Content

UŽIVJATE U ČITANJU

Thanked by 116 Members:

BabolaT

BabolaT

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 2,259 posts
  • 106723 thanks
  • LocationCroatia

Sanja Pilić - Fora je biti faca, zar ne?

pdf / 1,00 MB / 97 str.

9789531405157-205x300.jpeg

Duhovita i vesela priča o jednom tinejdžeru koji se ne snalazi najbolje s curama, prijateljima i okolinom no onda shvati što je potrebno da se to sve promijeni i da i on postane ‘faca’. Kad nabavi drugačiju odjeću, upiše se na Facebook i život mu kreće u potpuno novom smjeru…

Hidden Content

Thanked by 124 Members:

BabolaT

BabolaT

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 2,259 posts
  • 106723 thanks
  • LocationCroatia

Sanja Pilić - Priča o vučiću Grgi

pdf / 1,31 MB / 20 str.

Slika-zaslona-2016-12-10-u-06.47.45.png

Vrijeme je prolazilo a vučić Grga je rastao, učio o životu. Majka mu je prije spavanja čitala bajku o Crvenkapici. Toliko ga je razbjesnila priča da nije mogao zaspati. A jednoga dana je upoznao Lenu i zaljubio se.

Hidden Content

Thanked by 103 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users