Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Len Deighton

9 replies to this topic

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,431 posts
  • 76275 thanks
  • LocationOut there

Leonard Cyril Deighton

2zmta5ckua2jrn3327ix.jpg

Britanski vojni istoričar, kuvar i pisac.

Od 1983, kada je objavljena prva knjiga Deightonove trilogije GEM, SET i MEČ, u Engleskoj je svake godine tiskano najmanje jedno njeno izdanje, Što nesumnjivo pokazuje veliki interes čitaoca ne samo za ovu vrst Špijunskog romana, već i za Deightonovo djelo. Stoga i nije neobično da su knjige prevedene na mnoge svjetske jezike, a prema njima je snimljena i TV-serija.

Objavljivanje ovih knjiga na našem jeziku prvo je predstavljanje Lena Deightona jugoslavenskim čitaocima s uvjerenjem da će i u nas izazvati podjednak interes kao i u svijetu.

Len Deighlon je rođen 1929. godine. Radio je kao sluzbenik na željeznici prije nego se uključio u Nacionalnu sluzbu pri RAF-u te kao fotograf bio dodijeljen Specijalnom istrazivačkom odjelu.

Poslije demobilizacije 1949. godine pošao je na umjetničku akademiju. Radeći noću kao konobar, u njemu se probudilo zanimanje za kuharstvo tako da je za Observer crtao stripove s kulinarskim sadržajem i napisao dva kuharska priručnika. Neko vrijeme je radio u New Yorku kao ilustrator, a kasnije u Londonu kao umjetnički direktor jedne reklamne agencije.

Odlučivši kako je došlo vrijeme da se smiri, Deighton se povukao u Dordogne gdje je započeo pisati svoju prvu knjigu lpcress File. Objavljena 1962, knjiga je odmah postigla spektakularan uspjeh. Nakon toga objavio je preko dvadeset romana od kojih su neki bili plod mašte a neki dokumentarnog sadrzaja, uključujuci špijunske priče i veoma tražene ratne i povijesne romane. Svi su ti romani naišli na međunarodno priznanje.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 22 Members:
bofo , leonardo39 , benebene49 , Fortiough , s3ptease , 11dragann , Sanjamarko , dariomandrak , emax , milasteva73 , ajus , povelja135 , bosutsko , san2710 , apoidea , avaheru , zjosic , safronije , sashkitza89 , sinkler12 , kablar , bilja66

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,431 posts
  • 76275 thanks
  • LocationOut there

2jqhmtc8808vezzr687.jpg

Len Deighton - Berlin Gem

Prvi deo trilogije Berlin - Gem, Mexico Set i London Meč

Zahvaljujući nani064

BERLIN - GEM
Poprište radnje romana je Berlin sedamdesetih godina, a glavni akteri su obavještajne službe Sovjetskog Saveza i Velike Britanije.

Brahms Četiri, najbolji izvor informacija što ga je London ikada imao u Istočnom Berlinu, nakon dvadeset godina obavještajnog rada zahtijeva da ga prebace na Zapad. Brahms Četiri je bio siguran da u samom vrhu londonske centrale postoji osoba koja najpovjerljivijepodatke dostavlja KGB-u i samo je pitanje trenutka kada će i njega otkriti. Zbog toga ne vjeruje nikome, i jedino se pouzdaje u Berniea Samsona kojem je prilikom jedne davne akcije u Berlinu spasio život.

U Londonu se ne žele odreći usluga tako dragocijenog obaviještajnog izvora te donose odluku da Bernieja Samsona ponovo pošalju u akciju nakon što je gotovo pet godina proveo u londonskoj Upravi za pisaćim stolom.

scan: nani064 :flower: :flower: :flower:

obrada: ja

ePub, mobi, PDF

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 199 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,431 posts
  • 76275 thanks
  • LocationOut there

gidxtqgo5fiuppat2qxy.jpg

Len Deighton - Mexico SET

Drugi deo trilogije

Igra se nastavlja. Nakon što je London dobio obavijest da se važan sovjetski obavještajac,major Erich Stinnes,nalazi u Mexico Cityju, odlučeno je da ga se na svaki način pokuša pridobiti na suradnju kako bi od njega doznali pojedinosti o djelovanju KGB -a u Berlinu, a u isto vrijeme provjerili i rad svoje njemačke obavještajne službe.
Kako je Bernie Samson jedini poznavao Ericha Stinnesa, jer ga je jednom prilikom susreo u Istočnom Berlinu, odlučeno je da on preuzme cijelu operaciju. Međutim, sticajem okolnosti Samson ovim uspješno obavljenim poslom mora dokazati i svoju lojalnost kako bi raspršio sumnje koje su se nadvile nad njegovom karijerom...

Scan: nani064 :flower: :flower: :flower:

Obrada: gstanic  :flower:  :flower:  :flower:  & ja

ePub, mobi, PDF

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 189 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,431 posts
  • 76275 thanks
  • LocationOut there

5c9wd175f33vzzjur32d.jpg

Len Deighton - London MEČ

Poslednji deo trilogije
Hapšenjem sovjetskog kurira Elvire Miller u Zapadnom Berlinu, Bernie Samson otkriva neobičnu pojedinost.
Obaveštajne podatke koje je u Londonu dobivala od navodno nepoznatih osoba,Elvira Miller je slala u Moskvu. Međutim ti podaci, dostupni samo osobama na visokom položaju,bili su potpisani s dva različita kodna imena.Da li to znači da se radi o dvije sovjetske"krtice" u britanskoj obavještajnoj službi?
Za jednu osobu,Samsonovu suprugu koja je prebjegla na Istok,znalo se da je dostavljala tajne KGB - U, ali sada se nametalo pitanje tko je ta druga osoba ? Sumnja je Samsona vodila ravno u London. Međutim, iz Zapadnog Berlina stiže vijest da je Millerova,nakon pokušaja samoubojstva,nestala iz bolnice.Klupko se počinje odmotavati...

Scan: nani064 :flower: :flower: :flower:

Obrada: gstanic  :flower:  :flower:  :flower:  & ja

epub, mobi, PDF

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 190 Members:

dexdex

dexdex

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,334 posts
  • 181380 thanks

Len Deighton - Zamka

covrew.jpg

Sken janja  ;) 

Obrada - Ja

Protekle su tri godine. Bernard Samson i dalje se nalazi u Upravi na istim poslovima, još uvijek bez izgleda da se bilo što u njegovu životu izmijeni na bolje.
Njegova supruga Fiona je prebjegla u Istočni Berlin i ta izdaja ostavila je trajne posljedice: u službi prema njemu odnose se s nepovjerenjem, a i stari prijatelji više mu nisu naklonjeni kao ranije. Sve je krenulo loše.
Međutim, nakon putovanja u Washington i razgovara s Jimom Prettymanom, koji je nekada radio za londonsku centralu i bio umiješan u prebacivanje pola milijuna funti iz Centralnog fonda u jednu njemačku banku, ta nakon boravka u Kaliforniji, gdje doživljabva veliko iznenađenje, Samson nastoji utvrditi pravu istinu.
Zanemarujući sva dobronamjerna i ona druga upozorenja, on provodi vlastitu istragu koja ga navodi na sumnju da su Fiona i njen bijeg na Istok u uskoj vezi s tim slučajem . . .

PDF, epub, azw3

Hidden Content

Thanked by 195 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,431 posts
  • 76275 thanks
  • LocationOut there

zrtva.jpg

Len Deighton - Žrtva

Roman Žrtva posljednja je knjiga u Deightonovoj špijunskoj trilogiji (Zamka, Mamac, Žrtva). Čitatelji će konačno doznati kako i zašto je Fiona, supruga tajnoga agenta Bernarda Samsona, nestala u Istočnom Berlinu i ostavila ga s dvoje djece i upropaštenom karijerom. U ovom romanu pratimo njezin uspon u hijerarhiji britanske tajne službe, od treniutaka kad ju je za studentskih dana na Oxfordu zavrbovao KGB pa sve dok nije zauzela visoko mjesto u istočnonjemačkoj tajnoj službi. njezina tajna zadaćaje bila da mutnim i opasnim spletkama pripremi rušenje Berlinskoga zida 1989. godine (a roman je napisan desetak godina prije!). Lijepa i nadarena Fiona zapliće se u dvostruki život tajnih službi, no rastrzana je između ljubavi prema suprugu i djeci i spoznaje da domovini može služiti prevarama i izdajom onih koje voli. A tu je i šarmantni, u nju zaljubljeni Amerikanac ...

Radnja romana kreće se od omjenih engleskih zdanja do sivih ulica Istočnog Berlina, a likovi upleteni u izdaju, strasti, želju za moći, dvostruke igre, osvetu i ljubav, ocrtani su iznimnom senzibilnošću.

Sken: Janja a200.gif

Obrada: Ja

Jezik: hrvatski sa hifernacijom

Formati: epub/azw3/pdf

Hidden Content

P.S. biće i Mamac

Posted Image

Thanked by 185 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,431 posts
  • 76275 thanks
  • LocationOut there

da ne bude zabune:

BERLIN GEM, MEXICO SET i LONDON MEČ pokrivaju razdoblje od proljeća 1983. do proljeća 1984.
ZAMKA nastavlja priču o Bernardu Samsonu početkom 1987, a MAMAC je nastavlja do ljeta iste godine.
ŽRTVA počinje u rujnu 1977, a završava u ljeto 1987. Knjige se mogu čitati bilo kojim redoslijedom, a svaka je cjelina zasebna.

Len Deighton

Posted Image

Thanked by 26 Members:
yu7aw , olismile , bofo , Fortiough , mali mrav , s3ptease , [email protected] , slabun69 , kikidlak66 , kablar , AB Normal17 , sizif , Szegedi , llilliana , predragmilosav , zjosic , Brankadj , gorkov666 , cicmica , pahuljicaaa , micimac7 , DavidCrni , sinke73 , bilja66 , ssjastreb , Stress

Cocco Bill

Cocco Bill

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 555 posts
  • 63174 thanks

Len Deighton - Munjeviti rat
.pdf, 203 stranice, duple, 109 MB rar
Odlična knjiga za ljude koji vole knjige ovakve tematike. U knjizi ima i raznih ilustracija i slika.
 Izdanje iz 1981. sve stranice su na broju, na pojedinim stranicama se vide oštečenja ( pošarano ).
naslov1.jpg

Hidden Content

Thanked by 138 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,431 posts
  • 76275 thanks
  • LocationOut there

UbBz5VZ.jpg

Len Deighton - Mamac

Glavni lik romana, Bernd Samson, skriva se i od svoje, britanske obavještajne službe, i od KGB nakon što mu je supruga Fiona prebjegla na Istok. Berniea traže sve tajne službe. S vremenom dolazi u kontakt sa svojom Londonskom centralom koja ga ponovo - vraća u život - povjeravajući mu naoko beznačajan i bezopasan zadatak da u Beču kupi neku "važnu" omotnicu s markom na filatelijskoj aukciji.

Scan: Janja

Obrada: Balkandownload ebook team

Jezik: Hrvatski (sa hifenacijom).

Formati: epub, azw3,  pdf.

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 207 Members:

Korisnik7

Korisnik7

Newbie

• Members
  • Pip
  • 46 posts
  • 2391 thanks
Len Deighton bibliografija:

Bernard Samson serijal:

1.) Berlin Game (1983)               - Berlin Game
2.) Mexico Set (1984)                  - Mexico Set
3.) London Match (1985)            -  London Match
4.) Spy Hook (1988)                    - Zamka
5.) Spy Line (1989)                     - Mamac
6.) Spy Sinker (1990)                  - Žrtva
7.) Faith (1994)
8.) Hope (1995)
9.) Charity (1996)

Harry Palmer serijal:

1.) The IPCRESS File (1962) 
2.) Horse Under Water (1963) 
3.) Funeral in Berlin (1964)
4.) The Billion-Dollar Brain (1966)
5.) An Expensive Place to Die (1967)
6.) Spy Story (1974)
7.) Twinkle, Twinkle, Little Spy (Catch a Falling Spy) (1976)

Ostali romani:

Only When I Larf (Only When I Laugh) (1967)
Bomber (1970)
Close-Up (1972)
Yesterday's Spy (1975)
SS-GB (1978)
XPD (1981)
Goodbye, Mickey Mouse (1982)
Winter (1987)
MAMista (1991)
City of Gold (1991)
Violent Ward (1993)

Thanked by 31 Members:
bofo , ncindric , robertl2307 , Fortiough , s3ptease , dusan254 , 11dragann , slabun69 , [email protected] , mark77 , Sanjamarko , AB Normal17 , ralers , Anyss , bosutsko , apoidea , Dex® , maxxxx , marili , ijubica , Prebond , predragmilosav , iris11 , avaheru , Atom Ant , blejacina , gorkov666 , Pepe le Tvor , Roshi , mamil8 , boden

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users