Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)

Steven Pressfield

Stiven Presfild Presfild Aleksandar Makedonski Alexandar Stiven

7 replies to this topic

Guest_Peter_Petrelli_*

Guest_Peter_Petrelli_*
  • Guests
  • thanks

Ognjena kapijaognjena_kapija-stiven_presfild_v.jpg

Jedno od malobrojnih obeležja spartanske civilizacije koja su preživela do danas leži u uzanom planinskom prolazu zvanom Termopile. Na tom su mestu tri stotine najboljih spartanskih ratnika zadržali najezdu Persijskog carstva. Jednostavan kamen s uklesanim natpisom obeležava mesto gde su pali.
Nadahnut ovim kamenom i zainteresovan usudom Sparte, Stiven Presfild je izvanredno objedinio učenost s pripovedačkim darom. Ognjena kapija, koju priča jedini preživeli posle ove epske bitke – štitonoša u spartanskoj teškoj pešadiji – opčinjavajuća je pripovest o čoveku pridobijenom spartanskim načinom življenja i umiranja, i o muškarcima i ženama koji su ušli u legendu obesmrtivši svoju kulturu. Ognjena kapija upliće istorijsko i mistično s dirljivom ljubavnom pričom, dostiže vrhunac u uzbudljivoj i stravičnoj epskoj bici, i izrasta u delo koje se čita u dahu i dovodi homerovsko predanje u dvadeset prvi vek.

"Ognjena kapija je neverovatno uzbudljivo, dirljivo i dobro napisano književno delo. Retko kom piscu uspeva da oživi jedan istorijski trenutak s toliko majstorstva, kompetentnosti i psihološkog uvida. Stiven Presfild nije bio u Termopilskoj bici 480. godine pre naše ere, ali kad pročitate njegovu knjigu poverovaćete da jeste, a poverovaćete da ste bili i sami."
Nelson de Mil

Sken: severijan

Obrada: Peter_Petrelli

EPUB.

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 306 Members:

ixtis

ixtis

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 339 posts
  • 52340 thanks

Steven Pressfield

Poslednja Amazonka

lastoftheamazons_book.jpg

U večnom sukobu između slobode i civilizacije, ljubavi i odanosti, muškarca i žene, leži epska povest i dan-danas kadra da opčinjava, zavodi i nadahnjuje – priča o poslednjoj Amazonki.
Davno pre Homerovog vremena, legendarni Tezej, kralj Atine, otisnuo se na pomorsko putovanje koje ga je odvelo u zemlju tal Kirti, naroda ponosnih ratnica koje su Grci nazivali Amazonkama. Kad se velika ratna kraljica Antiopa zaljubila u atinskog kralja i pobegla s Grcima, veličanstveni narod Amazonki ustao je u gnevu. Godina je 1250. g.p.n.e. – civilizovani grčki grad-država Atina sukobljava se s varvarskim carstvom Amazonki u titanskoj borbi za opstanak. Usred pokolja, krvi i nasilja, Presfild nam predstavlja ljubavnu priču tako veličanstvenu da je kadra da izazove rat.

Izvor - pdf skinut sa neta

Scan - avada kedavra

sr,lat

epub, pdf

Hidden Content

Thanked by 194 Members:

volter

volter

Gold Member

• Administrator
  • 7,601 posts
  • 385038 thanks
  • Locationnisam ja odavde

Poslednja Amazonka

Prepravljeni i donekle sređeni naslovi i prelom.  

pdf, epub i azw3

Hidden Content

16_bd_Untitled-1.png
Pomognite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom - više info na linku ispod

http://www.balkandow...je/#entry417322

Prijava mrtvih linkova
http://www.balkandow...ks/#entry164002

Kako napraviti pdf iz epuba
http://www.balkandow...ge-3#entry93114

Thanked by 148 Members:

Pepe le Tvor

Pepe le Tvor

Silver Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPip
  • 2,620 posts
  • 134157 thanks

Stiven Presfild - Lov na Romela

lov_na_romela-stiven_presfild_v_zpscf8ea

Jesen 1942. – severnoafrička pustinja. Nacisti su pregazili Evropu, a feldmaršal Ervin Romel i njegov Afrički korpus potukli su britansku Osmu armiju i hrle prema dragocenim naftnim poljima Bliskog istoka. Ako tenkovi Pustinjske Lisice osvoje te izvore, Hitler će imati dovoljno goriva za uspešnu ofanzivu protiv Crvene armije. Britanska vlada sve nade polaže u smeli plan: poslaće malu, vrhunski obučenu ekipu komandosa, Pustinjsku grupu za daleka dejstva, u nepijateljsku pozdinu da ubije Romela.
Ispričana iz ugla mladog tenkovskog oficira i zamenika komandira patrole Lorensa Čapmana, ova izvanredna pripovest vrvi od istorijskih pojedinosti u kojima će uživati ljubitelji ratnih priča, ali ujedno govori i o ratnom drugarstvu, bliskoj vezi kakva može nastati samo u krajnjoj opasnosti i velikim naporima, o sazrevanju, odgovornosti i viteštvu.

sr/lat; pdf+docx

sken i obrada: Pepe le Tvor

Hidden Content

Sve ima svoj kraj, osim ljudske gluposti

Thanked by 185 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,435 posts
  • 77040 thanks
  • LocationOut there

Stiven Presfild - Lov na Romela

epub, azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Ukoliko Vam se sviđa knjiga koju sam postavio KUPITE JE u knjižari.

Thanked by 155 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,435 posts
  • 77040 thanks
  • LocationOut there

aleksandar_vrline_rata-stiven_presfild_v

Stiven Presfild - Aleksandar - Vrline rata

Popeo se na makedonski presto s devetnaest godina. Pokorio je naizgled nepobedivo Persijsko carstvo pre dvadeset petog rođendana. Umro je u trideset drugoj, neporažen. Njegova slava ratnika i vojskovođe neprevaziđena je u analima istorije. Pamtimo ga kao Aleksandra Velikog...

U ovom romanu epskog opsega i nenadmašnog tona Stiven Presfild pripoveda o divu drevne prošlosti kog je podsticala – i na kraju uništila – nezajažljiva glad za slavom. Svež i napet kao izveštaji s ratišta, intiman i rečit kao lični dnevnik, roman Aleksandar; vrline rata postaće bez sumnje klasik istorijskog romana.

Scan - Otherbds

Obrada- [email protected] i forster

ePub/azw3

Hidden Content

Svi fajlovi u mojim postovima su moj upload. U slučaju mrtvih linkova obavestite me na PM za reupload.

Posted Image

Thanked by 202 Members:

Sandrine

Sandrine

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 351 posts
  • 84505 thanks
  • LocationMeđu knjigama

2cgyjpw.jpg

Stiven Presfild - Aleksandar - Vrline rata

PDF SR 

Hidden Content

Mrtve linkove prijavite na dugme Report

Thanked by 174 Members:

forster

forster

Bronze Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPipPip
  • 1,435 posts
  • 77040 thanks
  • LocationOut there

plime_rata-stiven_presfild_v.jpg

Steven Pressfield - Plime Rata

Neprevaziđen u ratovanju, vešt u politici, neodoljiv ljubavnik, Alkibijad je bio najdraži sin i najveći vojskovođa Atine svog vremena. Odmetnuti Sokratov sledbenik, oličavao je i najbolje i najgore strane Zlatnog doba Grčke. Vodio je svoje vojske iz pobede u pobedu i na kopnu i na moru, ali je, kao heroji velikih tragedija, postao žrtva sopstvene gordosti i oholosti, ispada i previsokih težnji. Optužen je za prestup protiv države i izgnan iz svoje voljene Atine, da bi se prihvatio oružja u službi svojih pređašnjih neprijatelja. Gotovo pune tri decenije bratoubilački rat hara Grčkom, a Alkibijad obema stranama pomaže da se domognu pobeda. Na kraju mu ne veruju ni na jednoj. Ispripovedane iz osuđeničke ćelije Alkibijadovog telohranitelja i ubice, čoveka čija ljubav i gnušanje prema svom bivšem zapovedniku odražavaju izmešana osećanja čitave Atine, Plime rata su istinska saga o jednom izuzetnom razdoblju, o ratu koji je izmenio tok istorije i protivrečnoj ličnosti vođe koji je zaveo čitav narod.

scan: Otherbds

Obrada: [email protected] :wub: :flower: ,  forster

epub, azw3, PDF

Hidden Content

Posted Image

Thanked by 252 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users