Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Peter Maass - Ljubi bližnjega svoga

Maass

No replies to this topic

donatko

donatko

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • 5111 thanks

Peter Maass - Ljubi bližnjega svoga

Priča o ratu

2uz5b4p.jpg

Ova knjiga opisuje ljude i događaje usidrene u ratu u Bosni, ali nije ni historija tog sukoba niti predviđanje njegovog krajnjeg ishoda. U stvarima rata i mira, bolje je odoljeti navadi predviđanja. Posljednji događaji i iznenadni obrti za ovu knjigu su od drugorazrenog značaja, i u svakom slučaju oni samo slijede putanju uspostavljenu 1992. i 1993. godine, kad sam izvještavao o ratu u Bosni. Jer, tragedija i patnje ljudi koji su opisani na stranicama što slijede nisu se od tada promijenile: mrtvi nisu ustali iz svojih grobova; sumnja nije prerasla u vjeru. Štaviše, ono što se dogodilo tim ljudima, dešavalo se i ljudima u drugim zemljama i desiće se ponovno. Rat i njegovi pratioci - kukavičluk i junaštvo - univerzalne su osobine rata. Ja sam u svojoj knjizi pokušao to istražiti, nastojao sam naći odgovor na ono strašno, izluđujuće pitanje „Zašto?". To, više no sama Bosna, istinska je tema ove moje priče o ratu.

Peter Maass

Decembar 1995.

AZW3+EPUB

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Na netu našao pdf feljtona iz e-novina, provukao kroz AFR, a onda uporedio s knjigom i utvrdio da nedostaju cijela poglavlja :(

Eh, ovo je sad cijela knjiga. :)

OBNOVLJENO

Thanked by 68 Members:
branislav34 , yest , Stameni65 , mladen55 , iljocare , tajanaaa , fidel36 , rus975 , Gogili21 , farukdesa , ivan gnjavic , Konstansa , pedjatop , vatro , vevericavevic , danijelataskov , dulence , knjigazasve1 , anisena , vladislavrac , hajberi , djoxxx , epiapi , s3ptease , HaFee , mjokic , Jarincica , vlaho , sandra-pavlovic , sinisa59 , Milo103 , JecaiVlada , fudo55 , denidario , mtkiki , IngvarB , tajanax , tihomirpopasanovic , kristy90 , ami1920 , white123 , mave , infopress , AB Normal17 , ivan006 , BajkaJova , lilit_adamov , komeci , cvrkut13 , anitaandrej1 , maglaski , maritimo82 , amdagros , mazac , sashkitza89 , malamalanica , bobyangel , dinobakar , TvrtkoTM , ivek2 , cakarita , bilja66 , petranka987 , blejacina , gocigoci , bettyboop018 , Misro , nenadstojan

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users