Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Ahoj

20 replies to this topic

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

:)

Ahoj.

Ja sam Čehinja. 

Živim u Češkoj na sjeveru. Imam 26 godina. 

Jezik kojim pišem (neću sad reci hrvatski ili srpski ili bosanski ili bilo kako jer ponekad i mješam dijalekte i tako dalje) sam naučila doma u Češkoj. Samo ponekad su mi pomogli dečki i cure tamo sa juga a ponekad i južnog istoka. 

Rado pišem pjesme, priče (većinom se radi o akcijskim stvarima, nešto i ljubavno), volim sove, ovce, sve moguće životinje a čak i štakore. Imamo malu trgovinu sa kućnim ljubimcima pa se njima tamo brinem po cijeli dan a doma pak padnem mrtva umorna. No... Prodava se ali se i ponekad dosadi a ponekad i preuzima tovar. 

Volim čitati i slušati pjesme i muziku razne vrste. Nisam nešto ograničena. I volim upoznavati nove ljude. Najdraži pisac mi je sir Terry Pratchett - Bog budi milostiv njegovom sjećanju, Svena Hassela, Piersa Anthonyja, pročitala sam i pogledala i Ranjenog orla i još volim klasike hrvatske književnosti kao što je naprimjer Mariju Jurić Zagorku ili Augusta Šenou. 

Vedra sam i svađam se samo rijetko. 

:P

Guest_**offline**_*

Guest_**offline**_*
  • Guests
  • thanks

Pozdrav i dobrodosla na forum

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

Hvala anonymous :) 

Evo ispunjavam puno toga i trudim se biti dobra. 

boden

boden

Gold Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,536 posts
  • 171426 thanks

Pozdrav i dobrodošla

BUDI HUMAN
Za Laninu životnu bitku!

https://www.budihuma.../lana-jovanovic

Humanitarna fondacija BUDI HUMAN prikuplja novčana sredstva za Lanu Jovanović (2019). Budi human, pomogni i ti.

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,448 posts
  • 113439 thanks
  • LocationZ E M U N

Pozdrav i dobrodošla. :D  

I prijatno si me iznenadila. Ti si prva devojka koja se izjasnila da voli Svena Hassela. On je i meni jedan od omiljenih pisaca.  

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im-Hot.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

Hvala svima na dobrodošlici. 

Disco Ninja toliko mi je drag da kad sam na fb vidjela čovjeka sa profilom Julius Heide, napisala sam mu da je to smrdljiva ulizica Hitleru :D Naravno potpisala sam se kao Joseph Porta i kao Mrvica :D 

Disco Ninja

Disco Ninja

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 2,448 posts
  • 113439 thanks
  • LocationZ E M U N

Bravo!  :clapping:  Dobro si mu rekla. I zaslužio je svaku reč. :D

А что, паны? - Есть ли еще порох в пороховницах? Не иступились ли сабли? Не утомилась ли козацкая сила? Не погнулись ли еще козаки? 

Николай Васильевич Гоголь - Тарас Бульба

Kad ženu štitiš kao sestru, voliš kao ženu i poštuješ kao majku, onda si pravi muškarac.

Žarko Laušević, dramski umetnik

Lav je jači od vuka. Slon je jači od vuka. I medved je jači od vuka. Ali od svih njih, jedino vuk nikad nije igrao u cirkusu.

Ruska narodna poslovica

Im-Hot.jpg

... i sve je više varvara, a sve je manje Rimljana.

Momčilo Bajagić Bajaga: "Rimljani"

dexdex

dexdex

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,334 posts
  • 195697 thanks

Ahoj.

Ja sam Čehinja. 

Jezik kojim pišem (neću sad reci hrvatski ili srpski ili bosanski ili bilo kako jer ponekad i mješam dijalekte i tako dalje) sam naučila doma u Češkoj. Samo ponekad su mi pomogli dečki i cure tamo sa juga a ponekad i južnog istoka. 

Rado pišem pjesme, priče (većinom se radi o akcijskim stvarima, nešto i ljubavno), volim sove, ovce, sve moguće životinje a čak i štakore. Imamo malu trgovinu sa kućnim ljubimcima pa se njima tamo brinem po cijeli dan a doma pak padnem mrtva umorna. No... Prodava se ali se i ponekad dosadi a ponekad i preuzima tovar. 

Volim čitati i slušati pjesme i muziku razne vrste. Nisam nešto ograničena. I volim upoznavati nove ljude. Najdraži pisac mi je sir Terry Pratchett - Bog budi milostiv njegovom sjećanju, Svena Hassela, Piersa Anthonyja, pročitala sam i pogledala i Ranjenog orla i još volim klasike hrvatske književnosti kao što je naprimjer Mariju Jurić Zagorku ili Augusta Šenou. 

Pozdrav i dobrodošla Čehinjo :) 

Drago mi je kad ljudi vole životinje, pogledao sam tvoj literarni rad, čak malo dođe i zabavno što si ostavila hunter u propertis, haha shvatam lovac pa voli životinje, :D  verovatno je ta radnjica sa prepariranim životinjama.

Evo jedne knjige koja će te razgaliti do suza...
Nisam planirao danas ali kad sam video da nas prate i u Češkoj, specijalno za tebe sam je pripremio  i obećavam ti još puno takvih knjiga, ;)

Please Login or Register to see this Hidden Content

dobrodošla i uživaj. ^_^

ps

U tvom radu, ne sećam se one scene iz filma kad onaj vojnik - junački menja gumu na kolima, možda mi je scena promakla ili je to neka tvoja fotografija iz albuma...?

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

Ahoj.

Ja sam Čehinja. 

Pozdrav i dobrodošla Čehinjo :) 

Drago mi je kad ljudi vole životinje, pogledao sam tvoj literarni rad, čak malo dođe i zabavno što si ostavila hunter u propertis, haha shvatam lovac pa voli životinje, :D  verovatno je ta radnjica sa prepariranim životinjama.

Evo jedne knjige koja će te razgaliti do suza...
Nisam planirao danas ali kad sam video da nas prate i u Češkoj, specijalno za tebe sam je pripremio  i obećavam ti još puno takvih knjiga, ;)

Please Login or Register to see this Hidden Content

dobrodošla i uživaj. ^_^

ps

U tvom radu, ne sećam se one scene iz filma kad onaj vojnik - junački menja gumu na kolima, možda mi je scena promakla ili je to neka tvoja fotografija iz albuma...?

možda se ti će to sve činiti čudno ali sve je to moja mašta. Isto taj početak i to sve. 

Hunter.... koji ti je to. Ti misliš onaj početak ili .... No Sve sam to osmislila sama. Tu i tamo sam imala inspiraciju iz raznih filmova i knjiga ili nekih stvari koje me natukle. 

Eto i to je baš to. 

Pokušat ću čitat :) Skinut onu Helen Fielding :)

Da vidim što si mi pripremio i zašto. 

Hvala puno!

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

A sad kužim. logično. 

No :) Hvala. Prvo nisam shvaćala. Malo mi teška subota ova. 

Em sam kasno legla, em mi umro štakor pa sam ga morala pokopat. 

Em kiši. I em sam jednostavno umorna :D 

A uopće ne kužim što znači em :D 

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

Ne. Misliš na sliku onog čovjeka? Dakle tamo su odnosno dvije slike. 

Na obojima je Ljubomir Kerekeš. 

Iz filma su 

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

Točno to je on. 

Moj poseban heroj.... 

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

ajme.... podloga. zaboravila sam kako da se izbriše sa teksta. 

To je.... a govorim ovako - jedan moj prijatelj koji danas je šef u zagrebačkoj bolnici KBC Merkur na gastroenterologiji.

I već mi je gledao u želudac. Dakle tak. 

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

A gle, u ratu nisu svi nosili bijele mantile kao ljekari :D

On je djelovao na ratištu, ne na sali. Dakle je morao biti u maskirnom.

Ali ovaj nije u priči. Odnosno je. Ali ne vidi se. vidi. Ali ne znaš koji je taj. 

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

U Džuls: "i posmatrala prekrasnu, malu zadnjicu u belom kako odlazi" 

:giggle:  :laughing:

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks

Sliku sam stavila kao vodotisak. 

Dakle nije bila uopće namjnena da je kao glavna slika priče. 

Bruno nije glavni lik. Mada je tam kao spasionac. 

dexdex

dexdex

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,334 posts
  • 195697 thanks

da tako je, da rezimiram,

ne znaš lepo da formatiraš doc a znaš za vodotisak, ne water... nego baš vodotisak 

doktora bruna koji ti je gledao želudac u maskirnoj uniformi si zaboravila da ga uopšte imaš, sakrivenog kao watermark, dok menja gume na kolima, koji ima veze sa knjigom ali zapravo i nema, jer je bruno spasioc... :blink: 

voliš životinje, sove, ovce i radiš na kompu čiji se vlasnik zove ni manje ni više nego hunter - lovac; :blink: 

puno toga oko tebe...budi dobra na forumu

Čehinja

Čehinja

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 77 posts
  • 22 thanks
Drugačije
komp je moj. Ali čovjek mi ga poklonio.

eto. Što ćeš da još znas.