Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Pitanja i savjeti o obradi knjiga

1295 replies to this topic

DogMedo

DogMedo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 249 posts
  • 37409 thanks

chronoradion:

igrao sam se sa scaniranjem i ABBYY FineReader-om i nikako ne mogu skužiti kako ubiti bullet liste u slučaju kad u knjizi dijalozi imaju na početku crticu umjesto navodnika.

Za MS Word imaš ovdje zgodni mali VBA Macro koji to rješava u jednom kliku.

Please Login or Register to see this Hidden Content

Thanked by 2 Members:
volter , chronoradion

chronoradion

chronoradion

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 1 thanks

DogMedo

........

Hvala, ovo zakon  :)

shamanNS

shamanNS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 235 posts
  • 200 thanks
Nema na čemu ;) :P

chronoradion

chronoradion

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 1 thanks

Evo mene opet...

Meni kod imena i riječi sa naglascima (npr. éóèà) abbyy ih ne prepoznaje, treba li tu nešto narihtati u abbyyu ili se to rješava ručno kod čitanja?

DogMedo

DogMedo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 249 posts
  • 37409 thanks

... riječi sa naglascima (npr. éóèà) abbyy ih ne prepoznaje, treba li tu nešto narihtati u abbyyu ili se to rješava ručno kod čitanja?

Možeš narihtati AFR tako da pod jezik odabereš i jezike u kojima su te "kvačice" standardni dio abecede, npr portugalski je jedan od takvih jezika. :)

No ne očekuj čuda. ;)

Thanked by 3 Members:
boden , volter , markocim

sashoo

sashoo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 31 posts
  • 4077 thanks

Pozz..  :blush2:

Na koji način mogu najbolje da zaštitim epub, a da mi ne "zbrčka" obradu (jer i ovako ne umijem da sredim dobar epub  :thinking: )

Nešto, sa čim će se bar malo pomučiti kad "pozajme" knjigu.

:inlove:

Bri

Bri

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,451 posts
  • 35328 thanks

Zašto bi štitila epub?

ovo je warez, dijelimo svoje znanje

baš ništa ne stavljam u svoje knjige, tko hoće neka ju uzme, ili još bolje neka uzme i pročita, zato i trošim svoje slobodno vrijeme na obrade

kad je knjiga jednom na netu budi sigurna da će se svuda proširiti, tu nema pomoći

a što se tiče "posuđivanja", odavno smo zakopali ratne sjekire

no mislim da ljudi na netu dobro znaju od kuda potječu sve te knjige, zato i je ovo najmnogobrojniji forum po članstvu

Ženom se ne rađa. Ženom se postaje.

Thanked by 8 Members:
Conclave , dusty , volter , ultimaV , markocim , jocamx , DogMedo , sashoo

sashoo

sashoo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 31 posts
  • 4077 thanks

Slažem se sa slobodnim dijeljenjem riječi, mislim da nije ni bitno ko, gdje itd. je radio .

Samo bi htjela dok se mijenja knjiga, sa se utroši bar 10% vremena njenog rada. 

To je za neki moj merak. 

Thanked by 1 Member:
dusty

Bri

Bri

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,451 posts
  • 35328 thanks

e vidiš, ja mrzim kad mi diraju po knjizi, zato i ostavim bez ičega,

evo ti, čovječe, ak baš hoćeš, uzmi  dobro napravljenu knjigu, pročitanu, bez grešaka i ne diraj ništa

a ako bilo što negdje pipnu, dobit će u svakom slučaju lošiji proizvod nego što je postavljen ovdje

mislim da to članovi prepoznaju, pa će svi koji se muvaju po netu radije skinuti knjigu sa bd, nego s bilo kojeg drugog foruma

osobno nisam pobornik slaganja knjiga samo da ih je više na broju, knjige nisu cjepanice da ih se nabacuje na kamaru

ako negdje drugdje tako rade, e dobro, i to prepoznaju članovi  :)  

Ženom se ne rađa. Ženom se postaje.

Thanked by 7 Members:
Conclave , dusty , volter , ultimaV , markocim , jocamx , sashoo

solicitor

solicitor

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 325 posts
  • 47638 thanks

Ja sam uzeo da kompletiram neke edicije gde već postoje postavjene knjige, ali sam želeo oda ih upodobim svom dizajnu, tako da obilato koristim tuđe obrade. Naravno, sve što sam iskoristio od tuđeg rada sam uredno i potpisao. Takođe, neću dirati knjige gde nema šta da se izmeni, da se dodaju slike, naslovnice ili isprave greške.

Lično nemam ništa protiv da neko "pokrade" moje obrade i da me ne potpiše. Čak bih to smatrao i nekom vrstom počasti :)

\m/ |||-.-||| \m/

Thanked by 2 Members:
sashoo , jocamx

boden

boden

Gold Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,330 posts
  • 159542 thanks

Pozz..  :blush2:

Na koji način mogu najbolje da zaštitim epub, a da mi ne "zbrčka" obradu (jer i ovako ne umijem da sredim dobar epub  :thinking: )

Nema načina da se "zaključa" epub. S pdf-om se da manipulirati ali s epubom ne. ;)

Thanked by 1 Member:
sashoo

dulence

dulence

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 248 posts
  • 9904 thanks

I PDF otvoriš kroz browser pa ga bez problema isprintaš kroz PDF Creator.  :lol:

Thanked by 1 Member:
sashoo

Carlo

Carlo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 700 posts
  • 128544 thanks
  • LocationBrdoviti Balkan

Pozz..   :blush2:

Na koji način mogu najbolje da zaštitim epub, a da mi ne "zbrčka" obradu (jer i ovako ne umijem da sredim dobar epub   :thinking: )

:inlove:

Slažem se sa slobodnim dijeljenjem riječi, mislim da nije ni bitno ko, gdje itd. je radio .

Samo bi htjela dok se mijenja knjiga, sa se utroši bar 10% vremena njenog rada. 

To je za neki moj merak. 

Postoji jedan način da zaštitiš ePUB od tuđih prepravki, radi provereno 100%.

Samo trebaš da ga uradiš očajno sa toliko grešaka što pravopisnih, što najosnovnijih, elementarnih...

Takav rad neće niko ni štapom da dira.

Da bi se uredio, da liči na nešto, potreban je sken i sve iznova raditi.

Ima takvih pregalaca i tamo i ovde i štancaju tako.

To je jedini način za koji ja znam.

Ako ti se svidi slobodno ga iskoristi u budućem radu da zaštitiš svoje radove ;)

Није знање, знање знати, већ је знање, знање дати!

Наше је само оно што поклонимо другима!

Thanked by 4 Members:
Conclave , solicitor , jocamx , DogMedo

sashoo

sashoo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 31 posts
  • 4077 thanks

Postoji jedan način da zaštitiš ePUB od tuđih prepravki, radi provereno 100%....

Hvala Carlo na detaljnom i najboljem objašnjenju... To je to - nema što dalje da tražim, spasio si me  :rofl:  :inlove:

Ništa, nego očekuj da ti zatrpam inbox sa pitanjima (znam strašno dosadna da budem hahha)  :tongue:  :tongue:

Thanked by 2 Members:
Carlo , jocamx

Carlo

Carlo

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 700 posts
  • 128544 thanks
  • LocationBrdoviti Balkan

Ma OK, samo pitaj ali smisleno! i svrsishodno! Umem ja dosadnije da odgovorim nego što ti pitašc033.gif

Није знање, знање знати, већ је знање, знање дати!

Наше је само оно што поклонимо другима!

Thanked by 2 Members:
solicitor , sashoo

NorthyWolf

NorthyWolf

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

Pozdrav :) 

Da li mi mozete objasniti kako presloviti neku postojecu e-knjigu (koja je na cirilici) na latinicu i obratno? Da li je to moguce preko Calibre-a uraditi?

Unaprijed hvala :) 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users