Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Sam Savage - Fermin : Avanture velegradskog probisveta

1 reply to this topic

apeiros

apeiros

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • 42823 thanks

Fermin.jpg

Rođen u podrumu knjižare, među mnoštvom knjiga, prinuđen da se otima za hranu sa braćom i sestrama koji su krupniji i zlobniji od njega, pacov Fermin otkriva svoj neobični dar - sposobnost čitanja. Ovo otkriće ispunjava ga neutoljivom glađu za knjigama i obdaruje dubokim shvatanjem sveta i sopstvenog mesta u njemu. Dok luta senovitim ulicama svog propalog kraja, tragajući za ljubavlju i razumevanjem; njegovo uzbuđenje, samoća, strahovi i samosvest postaju izrazito ljudski i dirljivi. I kako sve više postaje izvesno predstojeće razaranje grada; Fermin se povlači sve dublje u sebe i svoj svet mašte.

Neobično originalan i bogato alegoričan, Fermin je bremenit šarmom i setnom čežnjom za svetom koji razume iskupljujuću moć literature i visoko ceni svoja oronula pozorišta, stare zakrčene knjižare i neobične Ijude.

„Fermin je junak dikensovskog kova... sa sarkastičnim nijansiranjem Vonegata i s istovetnom eksplicitnom nežnošću... Sevidž je uhvatio suštinu tragičnosti sveta u kom artistički impuls kleči pred buldožerom... Dirljiv i neobično originalan roman.″

LosAngeles Times Book Review

„Fermin je dubokomislena studija o otuđenju i srceparajućoj opskurnosti autsajdera, ali takođe i pronicljiv komentar na čovekov položaj u društvu koje se stalno menja. Sevidž tka inventivnu i bajkovitu priču - na momente razdraganu, na momente zapanjujuće dirljivu, potpuno čudnovatu, a ipak sasvim uverljivu, koja će sigurno doneti osmeh iskrenog zadovoljstva na lica čitalaca.

Barnes & Noble

epub, azw3

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 311 Members:

Meli

Meli

Gold Member

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8,894 posts
  • 163571 thanks

moja obrada iste knjige iz nekog drugog vremena. ne sjećam se da li sam uopće i napravila epub

Sam Savage - Fermin : Avanture velegradskog probisveta

scan zdis

pdf by Mmelita

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 114 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users