Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Srđan Valjarević

komo srdjan valjarevic srđan valjarević

2 replies to this topic

S-M-C

S-M-C

Newbie

• Members
  • Pip
  • 26 posts
  • 2587 thanks

Evo poklanjam vam ovu divnu knjigu koju ste do sada mogli samo da nabavite i štampanom izdanju :)

„Otvoren sam prema pisanju, kao što sam otvoren i prema životu. . . “

Srđan Valjarević
KOMO

načitanija knjiga Srđana Valjarevića, kultnog autora mlađe i srednje generacije u Srbiji, roman koji je u samom vrhu moderne srpske književnosti.

Opor i ironičan, neposredan i zanimljiv roman Komo Srdjana Valjarevića poseduje sve dosadašnje kvalitete njegove proze. Zanimljiva priča o piscu koji dobija književnu stipendiju i put u "Vilu Maraneze" na jezeru Komo pretvara se u priču o nama na kraju XX veka; o izgnastvima, izgubljenim generacijama, željama i mogućnostima....

delfi_komo_srdjan_valjarevic.jpg

Izvor: štampano izdanje

Scan, obrada, konverzija: S-M-C

SR latinica
Download: AZW3,EPUB, DOCX, PDF

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 778 Members:

Nyks

Nyks

Silver Member

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2,914 posts
  • 26403 thanks
  • LocationBalkanDownload

Srđan Valjarević

Dnevnik druge zime

ddz.jpg

„Ležao sam u krevetu i čitao, ali misli su mi bile u nogama, i u želji da odem s njima daleko. I psovao sam. Te loše noge. I samog sebe sam psovao… Nije se moglo daleko s takvim nogama. ‘Jebem ti više ove noge’, psovao sam u sebi, i umirio se tako, i zaspao.“

Dnevnik druge zime Srđana Valjarevića u sebi ima dvije knjige – dnevnik koji autor vodi četiri mjeseca, svaki dan, od 1. prosinca do 31. ožujka, i knjigu pjesama. U dnevniku opisuje borbu sa svojim nogama, svaki dan pokušava napraviti što više koraka, po mogućnosti bez štapa, doći malo dalje nego jučer, a u trideset pjesama, koje su razasute po knjizi, opisuje ono što je bilo prije tih šetnji Beogradom, svoj boravak u bolnici nakon teške bolesti, upale leđne moždine i živaca, zbog koje je ostao privremeno nepokretan.

Dnevnik druge zime zapravo je doslovno dnevnik borbe za život, za novi početak; nakon razornog svakodnevnog uništavanja alkoholom, koje ga je dovelo do teške bolesti i invalidskih kolica, autor ne opisuje samo kako ponovo uči hodati, nego i kako ga je bolest promijenila. Hodajući s njim ulicama Beograda, mi gledamo svijet njegovim očima, a nakon krajnjeg iskustva koje je proživio te oči vide izoštrenije i drugačije. Mudra, potresna i dragocjena knjiga jednog od najvažnijih suvremenih srpskih pisaca.

scan: michonne  :flower: 

obrada: Nyks

Sr, pdf

Hidden Content

Link za ostale knjige iz serijala Europom u 30 knjiga

Please Login or Register to see this Hidden Content

When you can’t look on the bright side, I will sit with you in the dark.

Pomozite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom

https://www.balkando...acije/?p=417322

Prijava mrtvih linkova

https://www.balkando...books/?p=164002

Kako skidati sa Uptoboxa

https://www.balkando...tvari/?p=425928

Thanked by 423 Members:

Bri

Bri

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,393 posts
  • 33210 thanks

Srđan Valjarević

Dnevnik druge zime

obrada: Nyks  :bearhug: 

sr, epub, azw3

Hidden Content

Ženom se ne rađa. Ženom se postaje.

Thanked by 324 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users