Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Srđan Valjarević

komo srdjan valjarevic srđan valjarević

5 replies to this topic

S-M-C

S-M-C

Newbie

• Members
  • Pip
  • 26 posts
  • 2782 thanks

Evo poklanjam vam ovu divnu knjigu koju ste do sada mogli samo da nabavite i štampanom izdanju :)

„Otvoren sam prema pisanju, kao što sam otvoren i prema životu. . . “

Srđan Valjarević
KOMO

načitanija knjiga Srđana Valjarevića, kultnog autora mlađe i srednje generacije u Srbiji, roman koji je u samom vrhu moderne srpske književnosti.

Opor i ironičan, neposredan i zanimljiv roman Komo Srdjana Valjarevića poseduje sve dosadašnje kvalitete njegove proze. Zanimljiva priča o piscu koji dobija književnu stipendiju i put u "Vilu Maraneze" na jezeru Komo pretvara se u priču o nama na kraju XX veka; o izgnastvima, izgubljenim generacijama, željama i mogućnostima....

delfi_komo_srdjan_valjarevic.jpg

Izvor: štampano izdanje

Scan, obrada, konverzija: S-M-C

SR latinica
Download: AZW3,EPUB, DOCX, PDF

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 913 Members:

Nyks

Nyks

Silver Member

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2,930 posts
  • 28279 thanks
  • LocationBalkanDownload

Srđan Valjarević

Dnevnik druge zime

ddz.jpg

„Ležao sam u krevetu i čitao, ali misli su mi bile u nogama, i u želji da odem s njima daleko. I psovao sam. Te loše noge. I samog sebe sam psovao… Nije se moglo daleko s takvim nogama. ‘Jebem ti više ove noge’, psovao sam u sebi, i umirio se tako, i zaspao.“

Dnevnik druge zime Srđana Valjarevića u sebi ima dvije knjige – dnevnik koji autor vodi četiri mjeseca, svaki dan, od 1. prosinca do 31. ožujka, i knjigu pjesama. U dnevniku opisuje borbu sa svojim nogama, svaki dan pokušava napraviti što više koraka, po mogućnosti bez štapa, doći malo dalje nego jučer, a u trideset pjesama, koje su razasute po knjizi, opisuje ono što je bilo prije tih šetnji Beogradom, svoj boravak u bolnici nakon teške bolesti, upale leđne moždine i živaca, zbog koje je ostao privremeno nepokretan.

Dnevnik druge zime zapravo je doslovno dnevnik borbe za život, za novi početak; nakon razornog svakodnevnog uništavanja alkoholom, koje ga je dovelo do teške bolesti i invalidskih kolica, autor ne opisuje samo kako ponovo uči hodati, nego i kako ga je bolest promijenila. Hodajući s njim ulicama Beograda, mi gledamo svijet njegovim očima, a nakon krajnjeg iskustva koje je proživio te oči vide izoštrenije i drugačije. Mudra, potresna i dragocjena knjiga jednog od najvažnijih suvremenih srpskih pisaca.

scan: michonne  :flower: 

obrada: Nyks

Sr, pdf

Hidden Content

Link za ostale knjige iz serijala Europom u 30 knjiga

Please Login or Register to see this Hidden Content

When you can’t look on the bright side, I will sit with you in the dark.

Pomozite nam u održavanju našeg i vašeg sajta sa donacijom

https://www.balkando...acije/?p=417322

Prijava mrtvih linkova

https://www.balkando...books/?p=164002

Kako skidati sa Uptoboxa

https://www.balkando...tvari/?p=425928

Thanked by 517 Members:

Bri

Bri

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,466 posts
  • 36175 thanks

Srđan Valjarević

Dnevnik druge zime

obrada: Nyks  :bearhug: 

sr, epub, azw3

Hidden Content

Ženom se ne rađa. Ženom se postaje.

Thanked by 443 Members:

jocamx

jocamx

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • 29882 thanks

Srđan Valjarević - KOMO

Izvor: docx -   S-M-C  - Hvala :flower: 

Ispravljene greške, pročitano, sređeno.

Jezik: srpski, latinica

Format: epub, azw3, pdf

Hidden Content

Thanked by 243 Members:

jocamx

jocamx

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • 29882 thanks

300.jpg

Srđan Valjarević - List na korici hleba

LIST NA KORICI HLEBA je prva knjiga Srđana Valjarevića. Nastala je jednog leta kada je autor imao samo 22 godine. To je roman-mozaik, kaleidoskopska slika sveta viđenog očima deteta. Jer pisac je mladić koji je ostao dete, i to je velika vrednost ove knjige o odrastanju, koja je nagoveštaj njegovih kasnijih dela „Komo“ i „Dnevnik druge zime“.lom

„Prišla mi je mlada sedamnaestogodišnja Lidija, ja je prvi put video u životu i ona mi rekla kako joj se dopadam i kako me stalno posmatra a ja nikako da joj priđem. Prijalo mi. Otišli smo na piće i onda kod nje kući i pokazala mi svoje crteže i slike i rekla kako je odlučila da postane slikarka. Crteži nisu bili loši. Baba joj je ličila na babu, deda je ličio na dedu, kuće i drveće na kuće i drveće. Devojčica Lidija je imala ljubičaste čarape sa izvezenim cvetovima. I imala je dugačke muške gaće do kolena i dugačku kosu. I to je dobro izgledalo. Stajala je nasred sobe i na sebi je imala samo čarape i te gaće i pustila je kosu da padne niz leđa i onda se stidela. . . “

Hidden Content

Thanked by 297 Members:

jocamx

jocamx

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 230 posts
  • 29882 thanks

300.jpg

Srđan Valjarević - DŽO FREJZER I 49 + 24 PESME

Prvo izdanje ove knjige objavljeno je 1992. u petsto primeraka, ali je ubrzo rasprodato, kao i inače Valjarevićeve knjige. Od početka 90-ih, naime, otkako se pojavio Listom na korici hleba, on je postao kultni pesnik i pisac jedne generacije. ’’Kao u nekim starim, dobrim crno-belim filmovima, Valjarević precizno, fotografski, bez ikakvog kićenja i težnje za metaforizacijom saopštava čitaocu svoj izabrani autsajderski doživljaj života. Svet je takav kakav je, pesnik ga prihvata u tom vidu, poezija koju nam šalje neposredni je trag iskustva... Škrtost u leksici, opreznost u upotrebi reči, kombinovanje standardnog jezika sa živopisnim govorom beogradskih ulica i mangupa (dozirano korišćenje žargonskih reči), omogućavaju Valjarevićevoj poeziji da, na prvi pogled, deluje vrlo jasno, nedvosmisleno. Ona već na taj, prvi pogled uspostavlja kontakt sa čitaocem, pa se učini, nepažljivom oku, kao površna, presna fotografija. Tek docnije, u pažljivim čitanjima, istorijski i socijalni kontekst, psihološki bekgraund, ali i aktuelna srpska pesnička scena obasjavaju složenije, teže uočljive slojeve ove lirike. Iskrenost i autentičnost – pesnikovi su odgovori na izazov prolaznosti.’’

Hidden Content

Thanked by 218 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users