Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Skenovi i knjige za obradu

657 replies to this topic

dusty

dusty

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,009 posts
  • 117328 thanks

(SCAN) Evan Ratliff - Mastermind

pa ako netko ima višak vremena, znanja i zrno dobre volje ...  :D

ispunjavam sve uslove  :D

preuzela 

Nekad dobiješ, a nekad te dobiju.

Thanked by 7 Members:
severijan , bilja66 , Cyrano , Disco Ninja , volter , markocim , DogMedo

shadow_lord

shadow_lord

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 583 posts
  • 8725 thanks

Ako neko želi i ima vremena da obradi:

Nikola Tesla - O svetlosti i drugim pojavama visoke frekvencije

Predavanje koje je održao Nikola Tesla u Franklinovom institutu u Filadelfiji 24.02.1893.
i u Nacionalnom udruženju za električno osvetljenje u St. Luisu 01.03.1893.

Format: PDF
Broj strana: 70

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Nikola Tesla - Čuvene iluzije u nauci

Autorski tekst Nikole Tesle objavljen u časopisu "Electrical Experimenter" februara 1919.

Format: PDF
Broj strana: 18

Hidden Content

Thanked by 35 Members:
apoli , zagortnt , mitnik , talambirov , aleksis90 , zaxon90 , Disco Ninja , severijan , bjankabjanka , cooina , gandra011 , hejhaj , drdm , marili , bilja66 , mir555 , boden , Prebond , zuls , dusanx , polik , mitrovicjas , Jokso , Carlo , easy , garfield79 , Cyrano , volter , tiberijus , tupko , markocim , seltik011 , dulence , jaske , rutracker

Iva1989

Iva1989

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • 38 thanks
  • LocationSrbija

Cao. Imam Bakmanovu Put do kuce svakog jutra sve je duzi. Los pdf za citanje, imam i neki txt, pa ako ima neko voljan da to sredi, izvolite.

Edited by boden, 26 April 2020 - 16:29.
Preuzeto

"Pritiskam usne na prljavu glavu te plišane životinje. Baš je super što su ljudska bića pokorila Zemlju, izmislila poeziju i matematiku, motor s unutrašnjim sagorevanjem, otkrila da su vreme i prostor relativni, pravila mašine velike i male da nas nose do Meseca po nešto kamenja ili voze do Mekdonaldsa po smuti od jagode i banane. Baš je kul što smo pocepali atom i Zemlju obdarili internetom i mobilnim telefonima i - naravno — štapovima za selfije.
Ali najdivnija od svih stvari, naše najveće dostignuće i jedina stvar za koju se molim da će nas po njoj pamtiti — jeste trpanje poliesterskog punjenja u anatomski netačan, karikiran model jednog od najopasnijih grabljivaca u prirodi, i to iz jednog jedinog razloga — da bi se utešilo neko dete..."

Rik Jensi - Poslednja zvezda (Peti talas)

Thanked by 3 Members:
bilja66 , dudic , Disco Ninja

rade89

rade89

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • 3143 thanks

p078676c0.jpg

Za drugu knjigu „Odjeci ljudskog“, mladi pisac kaže da predstavlja spoj socijalno angažovane proze, poezije, ljubavih priča i ličnih impresija. “U središtu moje proze je čovjek, sa svim svojim vrlinama, manama, porocima, zabludama i predrasudama. Pišem o temama koje muče savremenog čovjeka, kao i izlazima iz svega toga. Nastojim da probudim ljudsko u ljudima i da svima kažem da je to osnova i da dominira ljudska priča i da ljude inspirišem”, naveo je srbijanski pisac.

Simić dodaje da je svaka napisana priča njegov moto, a za najveće priznanje smatra ljudski apaluz i rekaciju publike.

To je ovaj batica kojeg većina nas zna sa FB

Please Login or Register to see this Hidden Content

Često održava svojevrsne performanse širom regiona. Vrijedi pročitati.

Odjeci ljudskog (pdf)

Hidden Content

Thanked by 34 Members:
zagortnt , talambirov , mutivoda , egerla , Disco Ninja , bilja66 , severijan , klokotrista , cooina , Jokso , vikon18 , tiberijus , Carlo , Prebond , markocim , marili , seltik011 , esad.maric , morena38 , cvetuljak , grg , LAURELINDORENAN , henryfonda78 , zoranko1223 , WillieGarvin , tanjanovembar , danilovac , Natasa7777777 , milic , jkensington , Cyrano , rutracker , sofijasofija , Mr Highlander

klokotrista

klokotrista

Newbie

• Members
  • Pip
  • 12 posts
  • 1046 thanks

Danijel Dragojević - Kasno ljeto 

Fraktura, 2018 

(pdf)

Kasno je ljeto destilat ljeta – točka u kojoj je sadržano u cijelosti, samo mirnije, blaže, spokojnije. U tom je smislu i Dragojevićevo Kasno ljeto

knjiga koja u svojem kasnom čuva esenciju jednog bavljenja svijetom i poezijom. U njoj su pjesnikove teme i njegovo svjetlo, njegovi gradovi i njegov otok, njegov Mediteran, kornjača s početka i drugi predjeli kojima nas je vodio. U njoj je, napokon, i zrno mraka. 

Thanked by 22 Members:
prop , talambirov , Prebond , tiberijus , markocim , Disco Ninja , rutracker , mosfet , bilja66 , Jokso , marili , severijan , kazimir , danijelataskov , cooina , dusanx , seltik011 , boden , mir555 , YoungWolf , volter , jaske

neddo

neddo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 35 thanks

Pozz. Puno dugujem ovom sajtu pa bih da se bar malo odužim. Nažalost kako sam manjkav u znanju i vidu a previše imam u godinama evo ako ima neko ko želi da obradi Zane Gray, 42 knjige 1.62 GB U pdf su image skenovi, mislim OK. Obzirom da je već nešto i postavljeno mogu negdje privremeno otvoriti folder za pojedinačno skidanje fajlova:

Zane Gray - Dvoboj klanova.pdf
Zane Grey - Arizonac Ames.pdf
Zane Grey - Betty Zane.pdf
Zane Grey - Brdo konjskog carstva.pdf
Zane Grey - Brijeg tutnji.pdf
Zane Grey - Crna Legija.pdf
Zane Grey - Divlji plamen.pdf
Zane Grey - Do posljednjeg covjeka.pdf
Zane Grey - Družina dijamant.pdf
Zane Grey - Družina krivog noža.pdf
Zane Grey - Duginim tragom.pdf
Zane Grey - Dva sombrera.pdf
Zane Grey - Gonic stada.pdf
Zane Grey - Grmljavina stada.pdf
Zane Grey - Izumiruci Amerikanac.pdf
Zane Grey - Jahac usamljene zvezde (Teksaški jahac).pdf
Zane Grey - Jahaci rumene kadulje.pdf
Zane Grey - Jahaci Španskih planina.pdf
Zane Grey - Karavan smrti.pdf
Zane Grey - Karavani se bore.pdf
Zane Grey - Klanac smiraja.pdf
Zane Grey - Kraljica pašnjaka.pdf
Zane Grey - Krvavi trag.pdf
Zane Grey - Loganovo stado.pdf
Zane Grey - Naslede pustinje.pdf
Zane Grey - Nevada.pdf
Zane Grey - Pešcane stepenice.pdf
Zane Grey - Pljackaško gnijezdo.pdf
Zane Grey - Posljednji granicar.pdf
Zane Grey - Princezin ranc.pdf
Zane Grey - Siena ceka.pdf
Zane Grey - Sjaj Zapadnih zvezda.pdf
Zane Grey - Sjene na stazi.pdf
Zane Grey - Šumski covjek.pdf
Zane Grey - Tajanstveni jahac.pdf
Zane Grey - Tapanov Sivac.pdf
Zane Grey - Tragom bjegunca.pdf
Zane Grey - Trasa Union Pacifica.pdf
Zane Grey - Vansfel lutalica.pdf
Zane Grey - Western Union.pdf
Zane Grey - Zapadno od Pecosa.pdf
Zane Grey - Žutokljunac.pdf

Thanked by 12 Members:
markocim , najsel , kluts , Paloma013 , bilja66 , boden , jocamx , volter , Pedja1983 , Prebond , Djokap , solicitor

solicitor

solicitor

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 289 posts
  • 42334 thanks

Dajder sve meni neddo!!!! Pa ako me Bog poživi sto godina, odradiću ako niko ne pripomogne. Ja se bavim tom materijom uglavnom.

\m/ |||-.-||| \m/

Thanked by 11 Members:
markocim , dusty , kluts , Paloma013 , bilja66 , marili , boden , jocamx , volter , Prebond , Djokap

neddo

neddo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 35 thanks

OK. Svaka čast. Evo ako može ovako rarovano na

, brz je.

Ako bude problema može i drugi server.

Pozz

Edited by neddo, 11 May 2020 - 21:54.

Thanked by 6 Members:
mosfet , kluts , volter , Djokap , bilja66 , solicitor

neddo

neddo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 35 thanks

Umalo zaboravih i Gray, Zane -

prvi dio Nevade (btw  Nevada je uz Dubrovačkog gusara i obaveznog Vinetua knjiga moje mladosti... a nedavno prekoračih 70-tu. Toliko mi je tada bila važna da mi je i danas najdraža)

Edited by neddo, 11 May 2020 - 21:53.

Thanked by 6 Members:
kluts , volter , Djokap , Roshi , bilja66 , solicitor

neddo

neddo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 35 thanks

Gray Zane - Nevada

Evo skoro pa uredan čini mi se

za Solicitora 'na doradu'. Ja baš i nisam kakav meštar za obradu knjiga

Thanked by 3 Members:
solicitor , kluts , bilja66

neddo

neddo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 35 thanks

- Brandon Vid (Branko Vidić)

Imam svih 15 nastavaka ovog romana u izdanju "JEŽ"-a. Format je cbr ali poznavaocima nije problem, unutra je jpg dosta čitak ali belaj je što je formatiran i prilagođen obliku izdanja. Gusara svih ovih godina nisam uspio naći kao normalnu knjigu a sa njom sam se i inače prvi put susreo tamo nekih 50-tih "prošloga vijeka" takođe u nastavcima koji nažalost nisu sačuvani iako su bili ukoričeni. Želio bih da se ova knjiga sačuva od zaborava jer ne vjerujem da će biti tako skoro štampana što zbog društveno koječega što zbog nejasnih autorskih prava.

Evo sam otvorio folder na Megi pa se cbr fajlovi mogu i pojedinačno skidati. Unaprijed se zahvaljujem entuzijastima a nadam se da će se odazvati jer ovdje ih sigurno ima.

Imam i jedan upit za "glavne" a da ne otvaram nove teme. Molio bih stav Staffa a onda i savjet ako je "stav" povoljan. Imam skoro 7.500 manje-više uredno čitljivih knjiga u epub formatu (oko 4.5GB) skupljanih po netu duži niz godina Uostalom one su i srž moje vlastite Calibre biblioteke

Želio bih sve napraviti dostupnim svim članovima. Prvo da li bi to bilo u skladu sa principima ovog sajta pa molim stav. Ako je OK onda kako?

Da upakujem i podijelim na više dijelova ali koji server koristiti a da ne bude limitiran. Znam da mogu sve dići kao torrent ali ne znam koliko bi se svi snašli. Naravno sve mogu i preko Mege ali nisam siguran da ipak nisu uveli kakav dnevni limit. Takođe nije problem ni da negdje na mjesec dva kupim acc ali da članovi ne moraju čekati po sat-dva za skidanje fajla.

Takođe mogu i sve upakovati kao Calibre lib. pa novi članovi mogu samo uvesti kompletnu biblioteku.

Uglavnom hajde ova je materija Štabu jasnija nego meni pa molim recite šta bi i kako.

Edited by neddo, 11 May 2020 - 21:55.

Thanked by 4 Members:
volter , boden , markocim , bilja66

vuki1956

vuki1956

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • 8874 thanks
  • LocationBeograd

Brandon Vid je pseudonim davno počivšeg Branka Vidića. Pre šezdesetak godina slovio je za najboljeg srpskog bridžistu. Kad sam pre skoro pedeset godina počinjao s igrom, već je bio (mrtva) legenda. 

Thanked by 2 Members:
bilja66 , markocim

boden

boden

Gold Member

• BD tim
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,232 posts
  • 154693 thanks

Imam i jedan upit za "glavne" a da ne otvaram nove teme. Molio bih stav Staffa a onda i savjet ako je "stav" povoljan. Imam skoro 7.500 manje-više uredno čitljivih knjiga u epub formatu (oko 4.5GB) skupljanih po netu duži niz godina Uostalom one su i srž moje vlastite Calibre biblioteke

Želio bih sve napraviti dostupnim svim članovima. Prvo da li bi to bilo u skladu sa principima ovog sajta pa molim stav.

Najprije pohvala za doprinos forumu s ovim skenovima ali što se tiče ovog drugog dijela i pitanja stav je ovakav.  Mi ne postavljamo knjige na takav način. Kod nas to ide na pojedinačno pisce ili teme ako je riječ npr o časopisima tipa Sirius. Znači nikad na gomilu. Ionako je vjerojatno dobar dio tih knjiga već postavljen jer su ovdje aktivni ili su bili ljudi koji su praktično i osnovali ovu književnu scenu na netu. Uz nekoliko iznimaka, naravno.

Thanked by 3 Members:
bilja66 , volter , neddo

neddo

neddo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
  • 35 thanks

Kod nas to ide na pojedinačno pisce ili teme ako je riječ npr o časopisima tipa Sirius. Znači nikad na gomilu. Ionako je vjerojatno dobar dio tih knjiga već postavljen jer su ovdje aktivni ili su bili ljudi koji su praktično i osnovali ovu književnu scenu na netu.

OK hvala puno upravo mi je to i  trebalo - princip. Sve je ok nego nekako sam osjećao obavezu obzirom da sam se godinama "grebao" za ono što volim a bez ikakvog vlastitog doprinosa. Ali ima i drugih  načina da podržim ovaj sajt pa ću sam sa sobom biti mirniji.Hvala na savjetu

Thanked by 4 Members:
bilja66 , boden , jocamx , volter

DogMedo

DogMedo

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 227 posts
  • 32367 thanks

Joe Hill

NOS4A2

9789538048760.jpg

Roman Joa Hilla NOS4A2 prema kojem je snimljena istoimena serija objavio je Hangar 7. Victoria McQueen ima dar za pronalaženje stvari. Sve što treba učiniti je provozati se na svome motociklu kroz natkriveni drveni most Kraticu i naći će se upravo tamo gdje treba biti... Tu svoju sposobnost krije jer zna da je ljudi u njezinoj okolini ne bi razumjeli. Sve do trenutka kada shvati da nije jedina s posebnim darom. Charlie Manx ima cool auto, Rolls-Royce Utvaru iz 1938. godine. Sva ga djeca vole, pogotovo registraciju kojom odražava svoju taštinu: NOS4A2. Nema ništa bolje nego kada ih Charlie Manx provoza... niz ulicu... izvan grada... a onda jako, jako daleko. Nema povratka kad se jednom provozaju u toj Utvari. To su sada Charlijeva djeca... osim Vic McQueen. Ona je jedina koja je ikad uspjela pobjeći iz njegovih ralja. No kraj jedne noćne more postao je početak bitke umova na život ili smrt... bitke koja će eksplodirati dvadeset i pet godina kasnije. Jer sada je Charlie Manx ugrabio njezinog sina i Vic McQueen kreće u pohod da bi ga vratila ili umrla pokušavajući...

Minimalno prerađen scan pripremljen za OCR rađen mobitelom (430 MB).
Uvjeti isti kao i do sad pa ako imate višak vremena, malo znanja i zrno dobre volje... blagodarim. :D

Thanked by 13 Members:
drdm , bilja66 , ivanmilke , polik , volter , boden , Bri , marili , dulence , rutracker , mosfet , jaske , markocim

Bri

Bri

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,413 posts
  • 34110 thanks

DogMedo ja ću preuzeti Joa Hilla  :)

Ženom se ne rađa. Ženom se postaje.

Thanked by 5 Members:
drdm , bilja66 , ivanmilke , volter , DogMedo

zmilosavljevic

zmilosavljevic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 129 thanks

Skenirao sam knjige Ivana Bunjina: Sunčanica, Tri rublje i Život Arsenjeva, Da li ste raspoloženi da ih obradite u epub ?

zmilosavljevic

Thanked by 8 Members:
Mr Highlander , Carlo , boden , volter , Ljubo1957 , jocamx , bilja66 , alexandia

jocamx

jocamx

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 201 posts
  • 24782 thanks

Uzeću ja Bunjina, samo mi pošalji skenove.

Thanked by 7 Members:
boden , Mr Highlander , Disco Ninja , bilja66 , volter , markocim , alexandia

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users