Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

S. B. Santiago

No replies to this topic

BabolaT

BabolaT

Bronze Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 2,244 posts
  • 105770 thanks
  • LocationCroatia

S. B. Santiago (Somrak Borislav) - Uspomene jednog klošara

PDF / 996 KB / 135 str.

j.jpg

Predamnom tanjur graha. Morao bih ga podgrijati. Teško pada grah uvečer, naročito ako je hladan ... Često sam se pitao kakva bi glazba odgovarala ugođaju ove posebne večeri, kada konačno započnem pisati „Uspomene jednog klošara“ ... A onda je glazba došla sama. Klavirska, nokturno, dok je vani jugozapadnjak prašio posivjelim morem. Tamo u Tihoj klati se moja barka, i reful za refulom zavija oko rta. Baš je tuče u pramac i ne znam ni sam (premda sam iskusan mornar) hoće li vjetar još malko zaokrenuti, pa na lebićadu. Živi ta barka tako, po samome rubu svih vjetrova. Ali drži se, dobro se drži. Uspomene jednog klošara ... Ma kakav sam ti ja klošar?! Ni beskućnik, ni prljav ni zapušten, niti sam ikada zaprosio novčić. Konačno, poznam i vlastiti smisao, i ne pada mi na pamet odustati, poput tolikih koji su odustajanjem postali klošarima. A unatoč tome – baš ovakav naslov. Ne bih li ga ipak izmijenio u „Uspomene jednog boema“? Kako to uobraženo i glupo zvuči! Čak lažno. Koji je boem smatrao značajnim zapisati svoje uspomene?

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 151 Members:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users