Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

video reprodukcija iz prošlosti

• Please log in to reply
No replies to this topic

tona0909

tona0909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • 47 thanks
  • LocationBelišće - Harburg Freudenberger

Pozdrav,

Pa da pođem od samog početka, početak bi bila reprodukcija video materijala (riječ je o kućnoj uporabi). Početak je video kaseta i to

vhs , beta i video 2000. Počet ćemo od najboljega (propalog) sistema, a to je VCC (video compact caseta - ili tkz. video 2000.

Malo vas zna sigurno da je taj sistem i postajao - ja znam zato što još uvijek imam grundingov stereo video 2000. Karakteristika VCC-a

je ta što je videokaseta imala dvije strane, ustvari sa jedne strane je snimala samo polovica trake, a okretanjem kasete snimala je druga polovica.

Uređaj koji je reproducirao snimak je bilo nešto savršeno za ono vrijeme (1979. godina).Uređaj je bio opremljen sa više motora i za pokretanje VCC kaseta nije bilo potrebna nikakva remenica za prijenos. Zbog toga je prematanje trake bilo nečujno i ujednačeno i u odnosu na konkurenciju puno brže.

Za prematanje VHS-a je trebalo 4 minute i prematanje je bilo bučno, VCC kaseti je trebalo samo 1 i po minuta. Video 2000 je bio opremljen procesorima koji su nadzirali snimanje i reprodukciju i ATK kontrolu i DTF sistem (potpuno čista slika bez pruga i smetnji prilikom ubrzane reprodukcije). Mikroprocesor je reagirao kada je došlo do nekog zastoja potpuno je blokirao rad uređaja i sprečavao daljnja oštećenja. Sigurno se pitate kako je tako superioran sistem

mogao propasti, na to ču reći samo to da će najvjerojatnije i mnogo novih tehnologija sa visokom kvalitetom propasti, najviše zbog cijene, ali i zbog

interesa filmske industrije...

Pozdrav svima na ovome svijetu ma gdje bili i koje god nacionalnosti bili.

Prije svega svi smo mi ljudi...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users