Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Windows 7 - prestanak podrške

microsoft windows update ispravke podrška software

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Cr0W

Cr0W

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 818 posts
  • 53655 thanks

Kao što i sam naslov teme kaže... Verovali ili ne postoje računari u javnim servisima i bankama koji još uvek zasnivaju svoj rad na windows xp platformi čija je podrška prestala još 08.04.2014. na red je došao i veoma popularan i dosta stabilan windows 7, kako će se to odraziti na korisnike koji još nisu spremni na migraciju na windows 10 (kako microsoft preporučuje) ili na windows 8 - 8.1 ostaje da vidimo.

U svakom slučaju iz bezbednosnih razloga bi trebalo poslušati i uraditi upgrade na win 10 ili 8.1 ili uraditi još nešto ekstremnije ... preći na korišćenje linux operativnih sistema, što preporučujem svima koji imaju potrebe za surfanjem, obradom dokumenata, gledanje filmova ili slušanje muzike, takođe linux je pogodan za programiranje, pen-testing i raznorazne druge funkcije koje vam mogu pasti na pamet sem hard-core gaminga... :)

Happy upgrade!

Izvor:

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Životni ciklus podrške za Windows 7

Microsoft se obavezao da će obezbediti 10 godina podrške za proizvod za Windows 7 kada je on objavljen, 22. oktobra 2009. Kada se završi ovaj desetogodišnji period, Microsoft će obustaviti podršku za Windows 7 kako bismo mogli da preusmerimo sredstva u podršku novim tehnologijama i sjajnim novim iskustvima. Tačan dan prestanka podrške za Windows 7 biće 14. januar 2020. Nakon toga, tehnička podrška i softverske ispravke iz usluge Windows Update koje pomažu u zaštiti računara više neće biti dostupne za proizvod. Microsoft preporučuje da pređete na operativni sistem Windows 10 pre januara 2020. da biste izbegli situaciju gde vam je potrebna usluga ili podrška koja više nije dostupna.

8a9d40e536dd.png

537faf734eba.gif

Thanked by 5 Members:
sulejmanalfa , bass , miliandjelijater , jaske , knjige su zakon

sima91

sima91

Newbie

• Members
  • Pip
  • 19 posts
  • 92 thanks
  • LocationNegde Između

Ja sam prešo na Windows 8.1 i veoma sam zadovoljan i preporučujem svima koji nisu prešli sa 7-ice na neki drugi.

Manda94

Manda94

Bronze Member

• Banovan
  • PipPipPipPip
  • 1,731 posts
  • 144244 thanks
  • LocationDisneyland

Ja sam prešo na Windows 8.1 i veoma sam zadovoljan i preporučujem svima koji nisu prešli sa 7-ice na neki drugi.

Prvi put čujem da je neko zadovoljan sa 8-com  :laughing:

Piškim u gaće

Cr0W

Cr0W

Advanced Member

• VIP
  • PipPipPip
  • 818 posts
  • 53655 thanks

Prvi put čujem da je neko zadovoljan sa 8-com  :laughing:

I ovde jedan zadovoljni korisnik 8.1 Windowsa, bar dok, zbog drugih potreba, nisam morao instalirati 10-ku.

Takođe smatram da je 8.1 kompletniji od 10-ke a takođe i stabilniji (pričam iz mog iskustva).

Na desetki jedno vreme nisam mogao instalirati AMD drajvere bez da mi sistem ne zakuca onda ide "čupanje kablova", pa ponovna instalacija celokupnog sistema sve dok nisam našao rešenje (koje nije dugo trajalo).

Eventualno rešenje: disconnect from internet tokom instalacije AMD drajvera 

:lol: bravo Microsoft!!! Nekad radi nekad ne...

Trenutno sam na Win 10 Slim verziji sa automatski instaliranim AMD drajverima i svaki pokušaj update-a rezultira "zakucavanjem" mašine i onda ide "Dan mrmota"  :D

Inače u pitanju je laptop ali kao što rekoh to su moja iskustva.

Linux je i mama i tata (mada i on zna da zeza jer ima problem sa vlasničkim drajverima a open source nekada nisu dobro/dovoljno rešenje) ali pošto volim da se igram ;) , prinuđen sam da koristim win.

8a9d40e536dd.png

537faf734eba.gif

Thanked by 1 Member:
Manda94

sima91

sima91

Newbie

• Members
  • Pip
  • 19 posts
  • 92 thanks
  • LocationNegde Između

U svakom slučaju je bolji od Win7 .

Edited by sima91, 28 November 2019 - 15:50.

ppero8

ppero8

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • 4 thanks

Ja koristim Windows 7 i ne mislim jos odustati od njega  :D

Windows 10 koristim jakoooooooo slabo.  :swear:

imarkovic

imarkovic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 posts
  • 5 thanks

Malo kasnim s post-ovanjem, ali nema veze :)

Win10 je sada dosta stabilniji i bolji u odnosu na pocetne verzije, ali sa SSD-om ili jos bolje NVMe karticom, Win10 briljira sa brzinama, tako da u tom slucaju je preporuka od mene. 

Inace, ja cu uvek imati 2 sistema, Windows za sve sto mi treba i Linux, u mom slucaju Slackware CLI za backup podataka kroz mrezu i ostalo.

Thanked by 1 Member:
Cr0W

dvkv

dvkv

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • 0 thanks

Ja i dalje koristim Windows 7 i nikako da pređem na 10-ku. :D

yu.trotter

yu.trotter

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • 0 thanks

veliku vecinu stvari radim jos uvek pod xp-om, na jednoj makini imam cak 7-cu ali nju malo koristim

cooina

cooina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 posts
  • 888 thanks

Evo resenja za sve sedmicare kojima je frka zbog podrske, tj. za sve one koji hoce da i dalje apdejtuju windows 7(iako je zvanicno podrska za win 7 prestala, kompanije imaju mogucnost da kupe produzenu podrsku(banke za bankomate itd.)

PS. Necu nista da pisem sta i kako treba da se radi, u arhivi ima readme fajl u kome je sve lepo objasnjeno, onaj kome nije jasno najbolje je da ni ne pokusava zato sto je proces krajnje jednostavan. Moja jedina preporuka je da se ipak prvo napravi system restore i ogradjujem se ako nesto krene naopako sa sistemom(BSOD itd).

Licno sam testirao na windows 7 ultimate i dan danas se apdejtuje kada mikrosoft izbaci neku sigurnosnu zakrpu. 

sifra za arhivu je: BD

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 22 Members:
nesa2505 , mrpegavi , FireLady , Arnold Layne , vochmen , 2011miki , Daris- , Modiljani , gralle , sulejmanalfa , Jokso , zivomirb , bule68 , Preston , Cr0W , marineros , cardgame , Prospector , marijaiztok , astiv , pcdefender , Anoreksik

Also tagged with one or more of these keywords: microsoft, windows, update, ispravke, podrška, software

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users