Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

David Kahn - Šifranti protiv špijuna 1-4

2 replies to this topic

DogMedo

DogMedo

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 188 posts
  • 23346 thanks

David Kahn

Šifranti protiv špijuna

1 - 4

SPS1.jpg

Kahnova knjiga »Šifranti protiv špijuna«, klasika u svom žanru, »definitivni« historijat kriptologije u svim njezinim vidovima i žanrovima, ispunila je jednu golemu prazninu i to je svakako bio jedan od osnovnih faktora njezina svjetskog uspjeha (bezbrojna bestselerska izdanja u Americi, prijevod na dvadesetak svjetskih jezika).

Djelo pisano s naučnom ozbiljnošću, Kahnovi »Šifranti protiv špijuna« (u engleskom originalu: »Razbijači kodova«) knjiga je koja fascinira svojom uzbudljivošću. To nije puki historijat kriptologije s opisom pothvata u raznim epizodama njezine povijesti. Autor na izuzetno zanimljiv način daje historijat ne samo raznih sistema »tajnog pisma« nego i historijat metoda njihova rješavanja, predstavljajući nam golemu galeriju ponekad genijalnih ljudi što su se istakli u toj disciplini. Opsežno Kahnovo djelo podjednako će zadovoljiti i laika i stručnjaka, ljude koji samo znaju da postoje šifre i kodovi jednako i one koji se njima bave svakodnevno u okviru svoje profesije.

Napomena: Ovo je djelomična obrada pdf-a koji kruži internetom. Obrađeno je formatiranje stranica, ubačen OCR tekst layer (koliko je dozvoljavao postojeći PDF), brojevi stranica svih knjiga odgovaraju brojevima stranica tiskanih knjiga tako da kazalo iz 4. knjige pravilno referencira pripadajuće pojmove u svim knjigama.

I to je to. Knjiga koja mi je dala smisao matematici i statistici i zbog koje sam ih i zavolio, uživajte. 😃

Jezik: HR

Format: PDF

Hidden Content
You'll be able to see the hidden content once you thank this post.

Thanked by 140 Members:

dolinalima

dolinalima

Newbie

• Members
  • Pip
  • 12 posts
  • 448 thanks

Zahvaljujem se. Ja imam neki nenormalno veliki pdf, oko 500 MB, koji ću sada obrisati.

Thanked by 2 Members:
beba6 , bilja66

DogMedo

DogMedo

Advanced Member

• Prijatelj foruma
  • PipPipPip
  • 188 posts
  • 23346 thanks

Polako sa brisanjem... :)  da nije možda nije u tih 500 MB sirovi scan? Molim te provjere da li je tvoj 2. dio boje kvalitete, naime ovaj gore je prilično loš.

Thanked by 2 Members:
Cyrano , bilja66

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users