Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Knjige kao...

2 replies to this topic

miliakademac

miliakademac

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 84 posts
  • 46 thanks

Trenutno citam Leto noci, Dena Simonsa... Za sada nesto nisam odusevljen, lepa je tema, ali kao da mi nesto fali.. Necu da odustajem naravno, nadam se da ce krenuti prica jos bolje.. Ali svidja mi se ta tema, letnji raspust, decaci od 11, 12, 13 godina, nesto im se cudno desava, sastaju se u nekoj staroj pecini radi dogovora, sumnjaju na nastavnike iz skole da su upleteni u nesto i tako dalje... Ako ima jos slicnih knjiga, tj. knjiga sa nekom tako pribliznom temom, preporucite...

Thanked by 1 Member:
pedjab

severijan

severijan

Bronze Member

• BD tim
  • PipPipPipPip
  • 1,390 posts
  • 77562 thanks

Leto noći je, u principu, sasvim ok ali zna Simons to i bolje. Doduše, čitao sam je dosta mlađi i lepo sam se zabavio čitajući je. Simons i te kako zna da piše. Ipak, (moj) utisak je da bi bilo malo efikasnije da je bila malo kraća - imalo je tu i tamo prostora (možda je zato nastavak ove knjige Simons zbrzao u trostruko kraći roman - Ukleta zima, ali tu su junaci odrasli). Meni je nakon čitanja ostao osećaj da su, za decu tog uzrasta, mnogo pametniji i na momente su mi delovali malo nerealno za decu - ali je to već cepidlačenje, ha.

E sad, druge knjige sa sličnim miljeom... Pa, na prvu loptu to bi moglo biti "To" Stivena Kinga, prva polovina romana (u drugom delu junaci su, u međuvremenu, odrasli), koja je po meni i bolja polovina. Ako se setim još nekog naslova javiću...

Thanked by 1 Member:
miliakademac

miliakademac

miliakademac

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 84 posts
  • 46 thanks

Leto noći je, u principu, sasvim ok ali zna Simons to i bolje. Doduše, čitao sam je dosta mlađi i lepo sam se zabavio čitajući je. Simons i te kako zna da piše. Ipak, (moj) utisak je da bi bilo malo efikasnije da je bila malo kraća - imalo je tu i tamo prostora (možda je zato nastavak ove knjige Simons zbrzao u trostruko kraći roman - Ukleta zima, ali tu su junaci odrasli). Meni je nakon čitanja ostao osećaj da su, za decu tog uzrasta, mnogo pametniji i na momente su mi delovali malo nerealno za decu - ali je to već cepidlačenje, ha.

E sad, druge knjige sa sličnim miljeom... Pa, na prvu loptu to bi moglo biti "To" Stivena Kinga, prva polovina romana (u drugom delu junaci su, u međuvremenu, odrasli), koja je po meni i bolja polovina. Ako se setim još nekog naslova javiću...

Da, video sam da je ukleta zima kao nastavak za Leto noci, a ''To" basovih danagledam da kupim. Gledao sam filmove i svidjaju mi se. Hvala :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users