Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Data recovery??

13 replies to this topic

miliakademac

miliakademac

Newbie

• Members
  • Pip
  • 47 posts
  • 15 thanks

Probao sam 3,4 programa za povratak obrisanih podataka sa hard diska, evo upravo sam i sada sa ovog foruma probao External Hard disk recovery data program, i svi oni nadju veliki broj fajlova, ali ni jedan ne nadje sve.. Konkretno, moje pitanje je: Da li postoji neki program koji moze da povrati bukvalno sve od pocetka sto je obrisano? Meni treba dakle za Eksterni Hard disk, Verbatim od 1TB, star je oko dve godine, i fora je sto nisam previse brisao i kopirao na njega podatke, i hteo bih da povratim neke fajlove, ali bez uspeha.. Postoji li neko resenje?
Hvala

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 12 thanks

Da li postoji neki program koji moze da povrati bukvalno sve od pocetka sto je obrisano?

Ne.

Postoji li neko resenje?

Rešenje zavisi od načina kako je došlo do nestanka fajla i od toga kako je korisnik reagovao posle toga.

Thanked by 1 Member:
miliakademac

miliakademac

miliakademac

Newbie

• Members
  • Pip
  • 47 posts
  • 15 thanks

Ne.

Rešenje zavisi od načina kako je došlo do nestanka fajla i od toga kako je korisnik reagovao posle toga.

Do nestanka je doslo tako sto sam svojevoljno obrisao neke podatke, a sada mi opet trebaju. A sto se tice reagovanja ne znam na sta tacno mislis, hard disk nije formatiran, samo sam dodavao i brisao neke stvari kao na svakom drugom USB-u

Prospector

Prospector

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 944 posts
  • 32881 thanks

Probao sam 3,4 programa za povratak obrisanih podataka sa hard diska, evo upravo sam i sada sa ovog foruma probao External Hard disk recovery data program, i svi oni nadju veliki broj fajlova, ali ni jedan ne nadje sve.. Konkretno, moje pitanje je: Da li postoji neki program koji moze da povrati bukvalno sve od pocetka sto je obrisano? Meni treba dakle za Eksterni Hard disk, Verbatim od 1TB, star je oko dve godine, i fora je sto nisam previse brisao i kopirao na njega podatke, i hteo bih da povratim neke fajlove, ali bez uspeha.. Postoji li neko resenje?
Hvala

Meni najbolji program je Easeus Data Recovery Wizard Pro.

Proces "skeniranja" hard diska može potrajti jako dugo jer se radi o 1TB disku ... ali vrati oko 99% izbrisanih podataka.

Sve ovisi koliko puta je puta nešto zapisano preko toga nečega šta želiš vratiti .. kako je formatiran disk .. itd.

Registriraj se na UPTOBOX.COM i povećaj si brzinu download-a

Svi moji uplodadi su u RAR5 formatu --> WinRAR 5.61 Pro Final for Win x86 x64

Mrtve istekle linkove u postovima prijavite klikom na dugme GSUIxbp.jpg

Zahtjeve za potražnju ili obnovu muzičkih albuma ili pjesama zatražite u forumu  >>> ZAHTEVI <<<

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 12 thanks

samo sam dodavao i brisao neke stvari kao na svakom drugom USB-u

To je "reakcija". Nažalost, radio si ono što se nesme.

Posle neželjenog brisanja fajlova treba OBUSTAVITI bilo kakav invazivan RAD SA DISKOM, tj, pisanje i brisanje!
Isti se ne sme "kačiti" na računar koji je podignut windows-om, jer win odma počinje da piše po svakom disku koji mu se prijavi.
Ako je na računaru samo win, tada isti treba podići nekim live os-om (čitaj, linux) i pristupiti oporavku.
Što se tiče live os-ova, mogu se koristiti live verzije recovery programa. Ako neki proizvođač recovery programa nema live (cd ili usb) verziju svog proizvoda ili njhov program ne ume da radi sa imidž fajlovima (imidžom particije ili diska), tada ga zaobiđi u širokom luku.

Sve u svemu, svakim pisanjem ili brisanjem po particiji sa koje treba oporaviti fajlove, verovatnoća spašavanja pada geometrijskom progresijom iz minuta u minut!

Edited by 1mapstnod, 10 June 2020 - 08:08.

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 12 thanks

Sve ovisi koliko puta je puta nešto zapisano preko toga nečega šta želiš vratiti

Nažalost, dovoljno je samo jednom. Posle toga nema više nikakvog oporavka.

miliakademac

miliakademac

Newbie

• Members
  • Pip
  • 47 posts
  • 15 thanks

Znaci ukratko nema vajde gubiti vreme sa tim. Probacu jos i ovaj Easeus Data Recovery Wizard Pro sto je preporucio 

Please Login or Register to see this Hidden Content

.
Hvala svima na odgovorima.

Thanked by 1 Member:
Prospector

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 12 thanks

Znaci ukratko nema vajde gubiti vreme sa tim.

Nažalost, tako je.

Probacu jos i ovaj&nbsp;[b]Easeus Data Recovery Wizard Pro ...

?!?
Malopre si i sam ispravno konstatovao da "nema vajde gubiti vreme sa tim"?!
Ali ako baš želiš...

Prospector

Prospector

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 944 posts
  • 32881 thanks

Nažalost, dovoljno je samo jednom. Posle toga nema više nikakvog oporavka.

Podaci se mogu vratiti i ako su preko starih podataka stavljeni novi prosječno 7 puta pa čak i do oko 22 puta .. specijalnim načinima i metodama .. koje mogu potrajati par dana do čak i par tjedana .. 

Sve se može vratiti .. mehaničkim putem .. ima par firmi u svijetu koji to rade za potrebe FBI .. CIA .. i drugih .. ali košta jako jako puno .. neisplativo za nas .. male igrače .. 

B)  B)

Zahtjeve za potražnju ili obnovu muzičkih albuma ili pjesama zatražite u forumu  >>> ZAHTEVI <<<

Thanked by 1 Member:
Slo

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 12 thanks

Podaci se mogu vratiti i ako su preko starih podataka stavljeni novi prosječno 7 puta pa čak i do oko 22 puta ...

Izvinjavam se jer sam bio nedorečen pošto sam mislio da se na osnovu inicijalnog problema i celokupne prepiske oko njega može izvesti upotrebljiv praktičan zaključak za miliakademac.

Dakle:

Realno, posle prepisivanja podataka stari se mogu oporaviti pomoću MFM-a (magnetic force microscopy).
Ono što je problem sa tom metodom, je da su za nju potrebni izuzetno specifični uslovi (sterilne laboratorije zaštićene od em zračenja, statičkog naelektrisanja, prašine..., vrlo specifičan hw koji najmanje liči na računar (i ne radi pod win-om), sw napravljen samo za taj vrlo specifičan hw koji postoji samo u toj ili takvoj sličnoj laboratoriji i nigde više,...), tako da u svetu postoji samo nekoliko takvih mesta. Obzirom na sve to, plus cena, plus vrlo slab rezultat, plus... čak i razne državne obaveštajne/sigurnosne institucije jako retko primenjuju ovu metodu.

Praktično, za 99,xxx% korisnika tj. obične smrtnike, posle prepisivanja podataka stari podaci se NE MOGU oporaviti.

Prospector

Prospector

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 944 posts
  • 32881 thanks

Praktično, za 99,xxx% korisnika tj. obične smrtnike, posle prepisivanja podataka stari podaci se NE MOGU oporaviti.

MOGU SE VRATITI PODACI .. sve ovisi o stanju hard diska .. i o još nekim stvarima ..

To sam napravio puno puta .. kako sebi .. tako i mnogim drugima .. uz naplatu ..

Ima firmi i kod nas koje se bave time godinama .. na primjer ..

:)

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 12 thanks

MOGU SE VRATITI PODACI .. sve ovisi o stanju hard diska .. i o još nekim stvarima ..

Naravno da mogu. Ali ovde trenutno govorimo o nemogućnosti vraćanja podataka sa PREPISANIH SEKTORA.

Čak i kod firmi koje si naveo nigde ne spominju prepisane podatke. Šta više, na oba sajta je upozorenje kojim se sprečava ta mogućnost. Npr,

"VAŽNO:
U slučaju neželjenog gubitka podataka vrlo je bitno da se pridržavate nekih osnovnih pravila, što može biti presudno kod spašavanja:

– disk na kom su izgubljeni podaci NE KORISTITI više, najbolje ga izvaditi iz stroja, ako su podaci samo pobrisani ili formatiziran disk, podatke ćemo vratiti skoro sigurno Data Recovery tehnologija se konstantno i neprestano razvija, i prati razvoj novih diskova i medija, koristi najnovija tehnološka dostignuća i znanja, te zahtjeva profesionalni pristup usavršavanju i konstantna velika ulaganja u opremu te stoga preporučamo: NIKAKO ne pristupati oštećenom disku, ne koristiti nikakve “disk doktore”, “undelete” programe i slično.

Najveći broj NEPOVRATNO izgubljenih podataka je upravo nakon pokušaja amaterskog “spašavanja”. Radi se o Vašim vrijednim podacima i razmislite što bi Vam značio potpuni gubitak istih."

Thanked by 2 Members:
valance , Prospector

Prospector

Prospector

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 944 posts
  • 32881 thanks

Vraćao sam podatke sa formatiranih hard disskova .. nije bitno da li su prepisani podaci (sektori) .. nego koliko puta su prepisani podaci ..

Imaš programe za sigurnosno brisanje podataka .. gdje se najčešće koristi metoda da se podaci prepišu 7 puta .. a ako se prepišu 32 puta .. onda je nemoguće vratiti podatke ...

Ima tu još puno sitnica .. a najveći problem je šta je to skupo ..  i proces vraćanja podataka zna potrajati jako jako dugo .. 

Thanked by 1 Member:
valance

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • 12 thanks
Jasno mi je šta želiš da kažeš, ali mislim da je najbolje pročitati članak na SANS-u. Ne mora ceo. Dovoljn je uvod i zaključak.

Edited by 1mapstnod, 11 June 2020 - 14:56.

Thanked by 1 Member:
Prospector

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users