Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Kompresovanje video fajla??

4 replies to this topic

miliakademac

miliakademac

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • 18 thanks

Pozdrav, da li postoji neki program koji moze da smanji velicinu video fajla ali da pri tom video kvalitet ostane isti?

Evo primera, nasao sam neku dokumentarnu seriju koja postoji samo u 1080p, koju sam jako dugo trazio, nema je na netu, epizoda zauzima oko 2.7 GB, a ima 12 serijala.. Pa vi vidite kolko je to prostora na Hard disku.

Probao sam Handbrake, ali nisam zadovoljan, gubitak kvaliteta videa je jako veliki.

Hvala.

Thanked by 1 Member:
miliandjelijater

*BD4YU*

*BD4YU*

The Warez GOD

• Global moderator
  • 10,920 posts
  • 286438 thanks

Kako mislis da nesto smanjis a da bude kvalitet isti on je  vec puno unisten kada se prvi put ripova. Ja ne bih nista smanjivao vec je tako postavio pa to je nekih do 60 gb po sezoni sto jako prihvatljivo ko bude zelio da odgleda i da je kvalitetno taj ce je skinuti oni sto ce naci manu i da je jedan mb velicina .

imdb top 250 prevod

http://www.balkandownload.org/topic/40972-imdb-250-sa-prevodima/]

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 posts
  • 21 thanks

..., da li postoji neki program koji moze da smanji velicinu video fajla ali da pri tom video kvalitet ostane isti?

Ne.
Da tako nešto postoji, neko bi već napravio manji fajl istog kvaliteta i tada bi taj fajl bio u ponudi na internetu, te bi ga i ti našao. Tj. već si ga našao. Logično, zar ne.
Inače, smanjenje audio/video fajla UVEK ide na štetu audio/video kvaliteta.

Prospector

Prospector

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 956 posts
  • 35846 thanks

Prebaciš u drugi video format .. video codec . XVID . MKV . 

Uvijek se gubi kvaliteta kod bilo kakvog konvertiranja .. ali je pitanje koliko se gubi kvaliteta ..

Bitno je da se kvaliteta što manje gubi .. da ne vidiš zamučene piksele na uređaju gdje gledaš film .. 

Ja večinom gledam na widescreen laptopu ili TV-u 103 cm dijagonale .. tako da meni nije bitno što se malo izgubi kvaliteta videa ..

Netko pati na to .. netko ne .. 

:)  ;)  B)

Registriraj se na UPTOBOX.COM i povećaj si brzinu download-a

Svi moji uplodadi su u RAR5 formatu --> WinRAR 5.61 Pro Final for Win x86 x64

Mrtve istekle linkove u postovima prijavite klikom na dugme GSUIxbp.jpg

Zahtjeve za potražnju ili obnovu muzičkih albuma ili pjesama zatražite u forumu  >>> ZAHTEVI <<<

miliakademac

miliakademac

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • 18 thanks

Ok, hvala na odgovorima

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users