Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Digitalna obrada?

5 replies to this topic

miliakademac

miliakademac

Newbie

• Members
  • Pip
  • 45 posts
  • 15 thanks

Ne znam da li je neko video ovog lika, i ne znam da li se kosi sa pravilima foruma ali postavicu link cisto da vidite.

Da li postoji neki program koji ovo moze da odradi, ili generalno moze bilo koji software za obradu videa, jer mislim da je i ovaj lik radio to amaterski, sa kucnog racunara, mada izgleda profi,nema sta.

I da li postoje neki tutoriali o ovome, veliki sam ljubitelj starih nasih filmova i serija i voleo bih da probam da ih malo ''osvezim''

Evo videa

Please Login or Register to see this Hidden Content

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 19 posts
  • 12 thanks

Da li postoji neki program koji ovo moze da odradi,...

Sigurno da postoji. I sam si video da je to neko već uradio. Morao je sa nekim programom.

ili generalno moze bilo koji software za obradu videa,

Ne.

jer mislim da je i ovaj lik radio to amaterski, sa kucnog racunara, mada izgleda profi,nema sta.

Ako za taj posao "lik" ne uzima novac, tada vrlo verovatno radi amaterski. Kakve veze ima da li je računar "kućni" ili ... ? Video izgleda "profi", jer je profesionalno urađen.

I da li postoje neki tutoriali o ovome, veliki sam ljubitelj starih nasih filmova i serija i voleo bih da probam da ih malo ''osvezim''

Za taj posao nije dovoljan samo jedan tutorijal "tamo negde na youtube-u". Treba znati šta tražiti. Za to je potrebno prvo poznavati terminologiju tog posla.

Da je takav posao lak i brz, svi stari filmovi bi odavno već bili "restaurirani".
Prvo moraš da naučiš dosta osnovnih stvari: terminologiju rada sa video obradom da bi mogao da razumeš video i pisane tutorijale, osnove obrade videa, vrste formata videa, audia, kontejnera,... (koji idu zajedno, a koji ne,...),...
Kada savladaš osnove, treba da nađeš program i njegov plagin kojim se postiže to što želiš i da naučiš kako se sa njima radi.
Treće, ...
Sve u svemu, to je jedna "mala" škola koja traži dosta učenja, rada i vremena.

BTW, slične obrade i renderovanja se najčešće rade na linux-u, tako da je većina (najboljih) programa napravljena za njega.

Edited by 1mapstnod, 30 June 2020 - 08:39.

Thanked by 1 Member:
miliakademac

nikolakralj100

nikolakralj100

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 354 posts
  • 27531 thanks

Pozdrav, 

Ja sam kolorizovao par domacih serija i 2 filma

Serije: Kamiondzije, Otpisani, Ljubav na seoski nacin, Muzikanti, trenutno radim seriju Diplomci

a sto se filmova tice: Izvinjavamo se i Kad budem mrtav i beo

VcW3jsH.jpg

IGT5qIW.jpg

mNYULpu.jpg

ciW2IYV.jpg

Thanked by 3 Members:
stefankica , markocim , andra petak

1mapstnod

1mapstnod

Newbie

• Members
  • Pip
  • 19 posts
  • 12 thanks

Ok. Da li članu miliakademac možeš dati više informacija o programu i proceduri?

Edited by 1mapstnod, 30 June 2020 - 11:59.

miliakademac

miliakademac

Newbie

• Members
  • Pip
  • 45 posts
  • 15 thanks

Pozdrav, 

Serije: Kamiondzije, Otpisani, Ljubav na seoski nacin, Muzikanti, trenutno radim seriju Diplomci

a sto se filmova tice: Izvinjavamo se i Kad budem mrtav i beo

VcW3jsH.jpg

IGT5qIW.jpg

mNYULpu.jpg

ciW2IYV.jpg

Ovo izgleda takodje jako dobro.
Jel imas nameru da ovo postavis za download? To bi bilo super.

Ako nemas, mozes li mi reci ime programa barem?

Mozes mi se javiti u inbox. Svaka cast za ovo

Edited by miliakademac, 30 June 2020 - 13:27.

miliakademac

miliakademac

Newbie

• Members
  • Pip
  • 45 posts
  • 15 thanks

Sigurno da postoji. I sam si video da je to neko već uradio. Morao je sa nekim programom.

Ne.

Ako za taj posao "lik" ne uzima novac, tada vrlo verovatno radi amaterski. Kakve veze ima da li je računar "kućni" ili ... ? Video izgleda "profi", jer je profesionalno urađen.

Za taj posao nije dovoljan samo jedan tutorijal "tamo negde na youtube-u". Treba znati šta tražiti. Za to je potrebno prvo poznavati terminologiju tog posla.

Da je takav posao lak i brz, svi stari filmovi bi odavno već bili "restaurirani".
Prvo moraš da naučiš dosta osnovnih stvari: terminologiju rada sa video obradom da bi mogao da razumeš video i pisane tutorijale, osnove obrade videa, vrste formata videa, audia, kontejnera,... (koji idu zajedno, a koji ne,...),...
Kada savladaš osnove, treba da nađeš program i njegov plagin kojim se postiže to što želiš i da naučiš kako se sa njima radi.
Treće, ...
Sve u svemu, to je jedna "mala" škola koja traži dosta učenja, rada i vremena.

BTW, slične obrade i renderovanja se najčešće rade na linux-u, tako da je većina (najboljih) programa napravljena za njega.

Hvala na ovako detaljnom objasnjenju. Naravno da znam da ovaj proces nije ni lak ni brz, i da zahteva dosta vremena, a i znanja, pre svega, razume se. Ali sam spreman da ako mogu negde da nadjem, naucim koliko god je moguce o tome. Hvala

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users