Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Sony Vegas preveliki fajl?

3 replies to this topic

miliakademac

miliakademac

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 80 posts
  • 32 thanks

U Vegasu sam ubacio dva klipa, tacnije dve cele epizode serije koje zauzimaju ukupno 1.6 gb i traju nesto manje od dva sata. Neke scene sam izbrisao, dakle skratio video klip, na nekih sat i 15 minuta. Podesio na full hd parametar za YouTube, i kada se zavrsilo renderovanje, taj skraceni fajl mi zauzima oko 8 gb.. S obzirom da ce mi trebati takvih 30 fajlova zauzece to dosta prostora kojeg nemam.. Da li nekako mogu smanjiti velicinu fajla, ali da ne izgubim na kvalitetu? Probao sam na parametrima za 720p ali razlika je uocljiva. A pritom fajl bude oko 6,5 gb sto i nije neka razlika.
Hvala

Tobacco Road

Tobacco Road

The Warez GOD

• Tobacco
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 24,867 posts
  • 1362561 thanks
  • Locationscrls
Veličina fajla ti prvenstveno zavisi od video bitrate-a... smanji video bitrate dok ne nađeš najoptimalniji odnos kvalitet-veličina.

Kako skinuti nesto sa Balkandownload-a?

www.slideshare.net/bd4yu/kako-skidati-fajlove-sa-balkan-download-a

Kako da pronadjete zeljeni sadrzaj na forumu? 

www.balkandownload.org/topic/40428-kako-pronaci-zeljeni-sadrzaj-na-forumu/

Najmračniji krugovi pakla su rezervisani za one koji u vremenima moralne krize ostanu neutralni i suzdržani -Dante Alighieri

den78

den78

Bronze Member

• Banovan
  • PipPipPipPip
  • 1,141 posts
  • 49681 thanks

Kolko znam, Vegas podržava x264vfw. Exportuj preko njega, preset slow i crf 20 recimo. Ako ti je prevelik fajl, povećaj crf.

miliakademac

miliakademac

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 80 posts
  • 32 thanks

Hvala na odgovorima

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users