Jump to content

Dobrodošli na Balkandownload.org
Tražite domaće knjige, exyu magazine, sinhronizirane crtane filmove, PC i ostale igre, strane i domaće filmove, dokumentarce, stranu i domaću muziku, itd. ? Ne morate tražiti dalje jer sve ćete to naći kod nas, uredno postavljeno i spremno za download. Osim toga registracijom možete sudjelovati u raznim postojećim temama na forumu, otvarati nove teme, sudjelovati u chatu i još mnogo toga. Ako već imaš otvoren račun, logiraj se ovde ,a ako želiš saznati zašto smo najbolji otvori novi račun i uverite se sami :)
Photo

Handbrake problem??

25 replies to this topic

miliakademac

miliakademac

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 80 posts
  • 32 thanks

Dosta zavisi od izvora. Crf može dati drastičnu razliku u veličini faila kod dva filma iste dužine u zavisnosti od kvaliteta, grain strukture, noise-a... Kod two pass, odnosno zadatog bitratea nema prevelikih odstupanja, a koliko vidim čoveku je veličina na prvom mestu :)

Size does matter :D

Tako je, imam jako puno filmova i serija, tutorijala muzike, svasta nesto, tako da mi je prostor jako bitan. U kompu imam 1TB, i jos dva eksterna, jedan od 1, jedan od 2 TB, i oni su skoro puni. Najlakse je kupiti eksterni bez muke oko ovih konvertvanja, ali sam u nekom trenutku shvatio da koliko god da imam ja cu to popuniti :D
Neki bi to nazvali bolescu :D

den78

den78

Bronze Member

• Banovan
  • PipPipPipPip
  • 1,141 posts
  • 49705 thanks

Nema prevelikih odstupanja za iskusne. Naravno, ako mu je veličina najbitnija i ima višak vremena onda nek koristi 2 pass. Ali nek zna da bitrate treba prilagoditi za svaki film, epizodu serije itd, i da koristi preview na što više scena.

miliakademac

miliakademac

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 80 posts
  • 32 thanks

Nema prevelikih odstupanja za iskusne. Naravno, ako mu je veličina najbitnija i ima višak vremena onda nek koristi 2 pass. Ali nek zna da bitrate treba prilagoditi za svaki film, epizodu serije itd, i da koristi preview na što više scena.

Ja sam zahvalan na svim vasim odgovorima, ali bi mi stvarno jos vise znacio neki video tutorial, kako bi vi to uradili, jer ne snalazim se bas najbolje , ovo sada prvi put pokusavam, pa su mi mnogi termini nepoznati.

den78

den78

Bronze Member

• Banovan
  • PipPipPipPip
  • 1,141 posts
  • 49705 thanks

kako bi vi to uradili

Vidcoder:

Cn92Gho.gif

*BD4YU*

*BD4YU*

The Warez GOD

• Global moderator
  • 12,675 posts
  • 400971 thanks

Ok sve je ovo u redu i den i tobako.Miliakademac njemu je u interesu da smanji file i sta ocekivati od babe dobiti djevoku ma gubljenje vremena na objasnjavanju. Ako je neko vec uradio Bluray rip i ti na to jos uradi rerip onda je to za zatvor jer jednom se izgubilo na kalitetu i onda jos jednom samo da bi se dobilo manji file. I zar je bitno kojim ce programom da odradi smanjivanje file.

miliakademac

miliakademac

Starting Member

• Members
  • PipPip
  • 80 posts
  • 32 thanks

Vidcoder:

Cn92Gho.gif

Hvala lepo, pokusacu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users